Treść opublikowana przez Marc!n
-
[A4 ADR] Avant by Marys Rh Zw1 17" H&R
Faktycznie kółko drobne, na pewno zginie w tłumie.. W pakiecie z solidną glebą będzie świetnie wyglądać.
-
[B5 AEB] SedANowe USA by deny
Fajne kółko, na tył jednak wrzuciłbym jakiś dystans bo się trochę chowa:wink: Zanim zabierzesz się za moc zrobisz chyba coś z lampami z przodu?
-
[B5 AVG+] Black and Red Avant by kamien - RH ZW3 on board :)
Polerka by chyba lepiej wyglądała.. choć zawsze to coś innego:decayed:
-
[ALL B5] kierownica od b6 do b5 ??!!
Pasuje P&P? Co jeszcze pasuje z grupy vag bez rzeźby ewentualnie z mniejszym wieloklinem do b5?
-
Opinie o śrubach pływających. Montaż felg o innym rozstawie (5x110/5x114.3)
Mam pytanie. Czy warto stosować śruby pływające do zamocowania felg o rozstawie np 5x114.3 ? Czy jest to bezpieczne? Czy lepiej założyć normalny rozstaw:facepalm: Wiem, że są dystanse zmieniające rozstaw ale do tego potrzeba miejsca (duże ET). Może ktoś z Was jeździ na śrubach pływających i może coś konkretnego o nich powiedzieć.
-
[B5 AFN] OOOO Srebrny Czterołap w Sedanie
Na tablicy rota chyba jeszcze jest... Też mi się zayebiście podoba (jak chyba każdemu) tylko ta cena.. Te 19 z poprzedniej strony też niczego sobie. Szkoda, że czarna felga tak się gubi na samochodzie, nie myślałeś nad jakimś grafitem, ciemną stalą ipt?
-
Problem z tempomatem, raz działa raz nie.
jak byś ją ściągnął to mógłbyś wyciągnąć ten biały przełącznik z manetki, bo tak to go tylko wysuniesz na kilka cm bo kabelki trzymają. Przy okazji sprawdzisz kable bo może się coś przetarło choć nie powinno, no i sprawdzisz wtyczkę i gniazdo czy nie jest zaśniedziałe itp, wszystko zlać kontaktem i sprawdzać w vagu. Ale żeby to wszystko zrobić trzeba ściągnąć kiere, jak się ma klucz to na prawdę nie ma się czego bać. Tak to możesz tylko pstryczek na manetce próbować poczyścić i zlać jakimś preparatem do czyszczenia styków, do reszty się nie dostaniesz, no chyba, że coś z białą kostką pod ecu lub wiązką ale to raczej nie możliwe. Podważaj tylko czymś cienkim i płaskim np nożykiem, nie połam zatrzasków, nie porysuj, nie urwij kabli, nie zgub tego co wypadnie:decayed:
-
Problem z tempomatem, raz działa raz nie.
W kanale 66 w vagu można podejrzeć działanie przełącznika. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na manetce powinny od razu zmieniać się odpowiednie wartości, i nie powinny "przechodzić" przez 0. Wszystko można rozebrać, przeczyścić i nasmarować tylko trzeba to robić delikatnie żeby nic nie ułamać. Cały przełącznik można również ściągnąć i przeczyścić, sprawdzić styki na wtyczce. Kierownicę ściągać po ustawieniu na wprost (potrzebny specjalny klucz), na odłączonym aku, nie obracać taśmą po ściągnięciu. Reszta demontażu jest intuicyjna choć jest to gdzieś opisane na forum, wystarczy poszukać. Przede wszystkim przeczyścić ten przełącznik na manetce może tylko to wystarczy i nie trzeba będzie się bawić z kierą
-
Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM
Silnik jak najbardziej godny polecenia, bez problemu znosi lpg i jest podatny na zwiększanie mocy. Przy zakupie warto sprawdzić dokładnie jego stan jak i osprzęt, który podnosi koszty i zwiększa ryzyko usterek. Nie wiem czy wszystkie jeździły w trybie longlife czyli wymiana co 30k "oleju" nie najlepszej jakości pozostawiającego sporo szlamu i nagaru przysparzającego później problemy za smarowaniem:facepalm: Spalanie nie jest takie straszne w porównaniu do silników o podobnej pojemności lecz bez turbiny a jazda zupełnie inna, według mnie o wiele przyjemniejsza. Za podobne pieniądze chyba nie znajdziesz ciekawszego motoru w a4 z podobnymi możliwościami rozwoju.
-
[B5 AEB] Cyc Malina 1,8t Quattro+ gwint HR+18''... początek Przygody :)
Różowa landryna:decayed: Trochę ją ogarniesz i będzie ciekawie. Co za suszarka pod maską? Jak z jej wstawaniem?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
xlukk ma rację, jeżdżąc a małymi prędkościami na wysokim biegu po d*pie dostaje m. in dwumas lepiej wrzucić piętro niżej i ślinik będzie zdrowszy przy okazji mniej paląc:wink: Nie porównuj tego do ciągłej jazdy z gazem w podłodze bo wtedy silnik też nie ma lekko i spalanie podobnie jak i zużycie/ obciążenie podzespołów jest oczywiście większe niż podczas przeciętnej, normalnej jazdy. Podsumowując jazda z niskimi prędkościami na wysokich biegach jest często mniej ekonomiczna i szkodliwa dla silnika niż jazda na "biegu niżej" i normalnych obrotach przy których silnik się nie męczy:wink: Żeby nie było OT 1Z średnie spalanie ok 5-5,2l/100km 1200 na baku ropy z UA (100km za ok 20zł)
-
[B5 AEB] A4 trochę inaczej
1BE/1BV było raczej opcją jak wiele innych rzeczy. Sam póki co śmigam na 1BA i nie wyobrażam sobie bym nie mógł tu czy tam zaparkować bo krawężnik, policjant, dziura czy jakiś kiciuś na środku pasa:decayed:
-
[B5 AJL] AJL by WIŚNIA reanimacja,nadeszła wena,taka sytuacja
Końcówka wydechu i rant do polerki:wink:
-
[B5 AJM] Audi A4 1.9 TDI 2000.r LIFT Naprawa Pełnego FIS-u (Tiptronic)
Domowy sposób to chyba tylko wymiana na sprawny (tani chińczyk) o ile ma się czym to polutować. http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/jaka-firme-polecacie-wymiany-wyswietlacza-fis-273112/
-
Silver A4 By Kali:)
No a jak:wink: Halogenu tu tylko brak:whistling:
-
1.8 t - odkurzacz
Że niby nie??? nie ja to gówno wymyśliłem i zaprojektowałem więc nie wiem co dokładnie ma wpływ na jej uruchamianie. A dla czego przy minusowych temperaturach sai się nie włącza? Dlaczego gdy już pojeździmy i silnik jest nagrzany sai też się nie włącza? Skąd ecu by wiedział, że jest taka czy inna temperatura jak nie z czujników temperatury czy to otoczenia czy cieczy chłodzącej?
-
1.8 t - odkurzacz
Nie po prostu ecu na podstawie m.in czujnika temp decyduje czy pompę trzeba włączyć czy nie. U mnie np przy minusowych temp się nie włącza, dopiero jak się silnik rozgrzeje to się uruchomi. Teraz jak jest ciepło to rano zawsze wyje, później już nie chyba, że silnik wystygnie.
-
Wartosci grup 22,23 i 24
Proszenemasz: grupa 22: 1 1 1 4 grupa 23: 1 0 1 6 grupa 24: 0 0 0 0
-
Pompa SAI i problem 17831
Nie próbowałeś "modu" ze śrubkami zamiast nitów, u mnie po tym zabiegu jest sporo ciszej bo wyła tragicznie:wink:
-
(pół)fis bladnie podczas upałów
Dlatego ja mam jeszcze i będę miał 1/2 fisa bo tą $$ wolę wydać na wachę i mieć przyjemność z jazdy niż co chwilę zerkać ile to mi nie pali a jakie chwilowe wysokie, a ile niby jeszcze przejadę Grunt, ze to już polift więc da się wytrzymać
-
Pompa SAI i problem 17831
Pompa działa tyle na ile ją ecu włączy, gdzieś czytałem o tym rezystorze ale to by szukać i się bawić, ja tylko wiem że coś takiego jest możliwe, jak Ci się chce to próbuj. Wyłączenie w ecu zazwyczaj sporo kosztuje i korzystnie jest to zrobić przy podnoszeniu mocy co w tym wypadku odpada. Najszybciej i najskuteczniej będzie kupić sprawną pompę, poszukaj może na forum ktoś ma:wink: Vagiem ponoć można coś zdziałać ale nie jest to takie proste.
-
Silver A4 By Kali:)
To już Ci mówię, że progów od s-line nigdzie nie dorwiesz bo akurat dziś zniszczyłem jedyny egzemplarz jaki zrobili:grin: No chyba, że masz na myśli progi od s4. Szkoda, że Ci tak szybko autko poobijali...
-
po raz kolejny-uszkodzona osłona przegubu
Też mi miesiąc temu tak rozwaliło osłone. Wydaje mi się, że to efekt zbyt słabo zaciśniętej opaski, może i osłona z kiepskiego materiału albo jakaś wadliwa. Teraz są porządnie doyebane i na razie spokój ale jak długo ...
-
Pompa SAI i problem 17831
masz 3 wyjścia: 1. Wymiana na sprawną 2. Odłączenie pompy i wstawienie odpowiedniego rezystora czy jakiegoś tam badziewia (jest o tym na necie) 3. Wyłączenie przez tunera czy innego kumatego w ECU i wypieprzenie pompy z pozostałym jej osprzętem (zawór kombinowany, wężyki czy co tam jest)
-
(pół)fis bladnie podczas upałów
Też mi się tak sypie ten pseudo fis ale licznik raczej VDO. Wg mnie nie ma sensu tego wymieniać bo i tak nic ciekawego na tym nie pokazuje, lepiej już wrzucić pełny fis:wink: