Treść opublikowana przez benyA4
-
Założone oryginalne świece zapłonowe 4 elektrodowe- problem na gazie i kontrolka epc
kolego z fusów ci nikt nie wywrozy , musisz sprawdzic jakie masz bledy.
-
Nie zapala
16726/P0342/000834 - Ross-Tech Wiki Czujnik G40 , zamontowany z przodu glowicy, tzw czujnik halla , bardzo latwy do wymiany. Odczutuje pozycje walka ssacego.
-
Problem z zapalaniem
przed demontazem komputera odlacz akumulator i najlepiej odczekaj chwile by wszystkie kondenstatory sie rozladowaly.
-
Założone oryginalne świece zapłonowe 4 elektrodowe- problem na gazie i kontrolka epc
jesli mruga kontrolka EPC to jest usterka ukladu elektrycznego, a gdy podlaczysz vaga powinien byc zapisany blad , rodzaj usterki.
-
Założone oryginalne świece zapłonowe 4 elektrodowe- problem na gazie i kontrolka epc
a jak mruga EPC to podlaczyc vaga i odczytac bledy.
-
Nie zapala
da sie go wymienic w 5 min. Okrecasz zbiorniczek z plynem do chlodnicy . Czujnik znajduje sie przy podstawie filtra oleju ale blizej kola zamachowego. Przykrecony na jedna srubke. Z tego co pamietam siwa wtyczka wlasnie za zbiorniczkiem, lapiesz za kabelek i ten doprowadzi cie do czunika.
-
Błąd wypadających zapłonów
Na forum A6 czytalem ze trzeba sprawdzic bloki 90 i 93 dla silnika. Wartosci tam powinny byc zblizone do zera. Odbieganie do 4 nie ma tragedi jak juz jest okolo 10 to jeden zabek przestawiony. Nie jestem pewien tych wartosci ale sprawdzenie nic nie koszuje.
-
Nie zapala
obstawiam czujnik polozenia walu, ale diagnostyka vagiem napewno wszystko wyjasni
-
Pokrywa zaworow odma ALT , AWA
Panowie kolejna ciekawostka . Zastanawialem sie czemu scianki przegrody w pokrywie AWA ustawione sa pod takim katem , okazuje sie ze nie jest to przypadek , kropelki oleju ktore znajduja sie w powietrzu uderzają w skierowane pod katem scianki a nastepnie splywaja do dwóch lejków i dalej na glowice . Cala ta droge zaznaczylem na pokrywie zaworow AWA kolorem żółtym . Na pokrywie ALT na żółto zaznaczylem male scianki ktorych to w AWA nie ma. Tak wiec w AWA skroplony olej nie tylko odma powraca do obiegu ale i dwoma lejkami , z tym ze odmą wraca bezposrednio do miski a lejkami wraca na dół uszczelki pokrywy zaworow czyli bezposrednio na glowice i dalej kanalami olejowymi do miski.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
AUDI A4 A6 VW PASSAT B5 2.0 20V ALT RURA POWIETRZA (4005186870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
sejset86 wstaw zdjecie tego elementu bo "For security measures, illustrations and partnumbers are shown only to registered users."
-
Tempomat nie działa
W przeciwieństwie do modelu A4B5, wszystko potrzebne do posiadania tempomatu czy kierownicy wielofunkcyjnej jest zamontowane na kolumnie kierownicy. Niestety nie wszystkie auta (A4 B6) mają odpowiedni sterownik. Rozróżniamy trzy rodzaje : * Lowline o kierownica: standardowa 4-ramienna kierownica o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer) (nie wspiera tempomatu !) o numer VAG: 8E0 953 549 F (8E0953549F) * Midline o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control) o numer VAG: 8E0 953 549 L (8E0953549L), 8E0 953 549 N (8E0953549N) * Highline o kierownica : standardowa 4-ramienna kierownica, sportowa kierownica trójramienna, kierownica multifunkcyjna o dostępne funkcje: manetka komputera pokładowego (trip computer), tempomat (Cruise Control), kierownica podgrzewana o numer VAG: 8E0 953 549 M (8E0953549M), 8E0 953 549 P (8E0953549P) Informacja dodatkowa: wersje niekompatybilne posiadają literkę S lub F na końcu wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P
-
Tempomat nie działa
- Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda
Szkoda ze taki ciekawy watek zostal zasmiecony rozmowami na temat oleju. Postanowilem dokonac paru pomiarow i zdjec tak zeby ulatwic kolejnym osoba ktore beda chcialy zrobic plukanke w swoim silniku. Ja niestety chwilowo na to nie mam czasu ale mysle ze w wakacje znajdzie sie wolny tydzien. 1. Na poczatek spuszczamy olej i wykrecamy swiece zaplonowe. 2. Zamiast swiec wkladamy elektrody spawalnicze 3. Teraz obracamy walem silnika , krecac za kolo pasowe , ja uzylem nasadki 21. Krecimy az tloki ustawia sie w rownej pozycji, (elektrody wlozone zamiast swiec ustawia sie rowno) 4. Teraz nasze tloki wygladaja mniej wiecej tak 5. Do krawedzi glowicy mamy 5cm. 6. Dzieki temu wiemy jaki maksymalny poziom nafty powinien byc w cylindrze, nie ma co lac wiecej bo dostanie sie ona przez otwarte zawory do kolektora ssacego i wydechowego. Na elektrodzie mozemy zrobic sobie centymetrowa podzialke i uzywac jej do badania poziomu nafty w cylindze. Miarki tej mozemy uzywac wielokrotnie bo elektroda ladnie wysycha. Poziom nafty kontrolujemy sobie ile razy tylko chcemy i piszac notatki sprawdzamy w ktorym cylindrze ubywa jej najszybciej. Nafta ktora przedostanie sie do miski olejowej wyplynie tym samym otworem co olej. Mysle ze zabieg ten nalezy powtarzac az do chwili gdy nafta zacznie ubywac w wolnieszym tempie. To sa tylko takie moje uwagi , mam nadzieje ze komus sie przyda. ---------- Post dopisany at 18:27 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ---------- Jak by ktos chcial wiedziec wiecej to pisac bo silnik ten lezy w moim garazu wiec moge porobic przydatne pomiary.- Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda
Uris jak jestes taki madry to dolewaj. Problem nie dotyczy wszystkich silnikow , wiec napewno jest sposob na rozwiazanie problemu lub chociaz jego ograniczenie. A sposob znajda ludzie ktorzy probuja rozne metody a nie tylko dolewaja. Ci leniwi niech sobie siedza i czekaja az ktos znajdzie za nich rozwiazanie problemu.- Problem z zapalaniem
Ten blad prawdopodobnie pojawil sie bo po wielokrotnym kreceniu, spadlo napiecie akumulatora , przez co sterownik klimy tez nie mogl prawidlowo pracowac. A co do reszty to sam juz sobie odpowiedziales zalanie komputera silnika to nic dobrego , mogla wdac sie korozja na zlacza oraz luty i teraz sa problemy.- Założone oryginalne świece zapłonowe 4 elektrodowe- problem na gazie i kontrolka epc
kolego przeczytaj ten artykuł, a podsumowujac przy gazie im wiecej elektrod tym gozej. Świece i przewody zapłonowe do silników zasilanych LPG | gazeo.pl sprawdz tez vagiem jakie masz bledy , mrugajacy check engine oznacza usterke ukladu elektrycznego.- [A4 B6 ALT] Nowa odma, ubytek oleju
lejac mobil tak naprawde nie wiesz co lejesz , rownie dobrze moze to byc roslinny mobil ma za duzo rozlewni przez co czesto jest podrabiany. Valvoline oczywiscie jest drozszy ale tu placisz za jakosc.- Dość wysokie obroty,brak checyka...
to syczenie co slyszysz to pewie kierownica powietza , jak przegazujesz zasyczy jeszcze bardziej. Nieeszczelnosci nie sprawdzisz zadnym czujnikiem , musisz pomacac kazdy wezyk i wzrokowo go sprawdzic.- Problem z zapalaniem
Czujnik polozenia walu zczytuje przerwy z kola zamontowanego na kole zamachowym. Wiec jego poprawne dzialanie mozna by sprawdzic oscyloskopem ale na dzialajacym silniku. Czujnik ten na koncu posiada magnes. Warto go odkrecic i sprawdzic czy nic tam sie nie przykleilo i nie zakloca sygnalu. Ja mialem w reku juz pare czujnikow polozenia walu i mimo ze maja te same numery vag to widzialem ze niektore maja na koncu (tam gdzie ten magnesik) wystajacy cypelek a niektore sa zupelnie plaskie. W moim silniku ten plaski nie chcial poprawnie dzialac , mozliwe ze byl za daleko od kola z otworami.- Dość wysokie obroty,brak checyka...
a czy robiles adaptacje przepustnicy po jej czyszczeniu ?- Falowanie obrotów
kolego podepnij vaga i posprawdzaj wszystkie parametry , moze ktorys z czujnikow temperatury przeklamuje i masz problem z dawka paliwa na ssanie. Na wszelki wypadek wykrec i sprawdz te swiece , moze ktoras przebija . To ze wymieniales je niedawno nie swadczy o tym ze jeszcze sa sprawne.- mieszanka paliwa
a sprawdzales odme i uklad dolotowy moze tam masz nieszczelnosc i lewe powietrze pobiera??- Prosba o pomoc. Jak nazywa sie ten przewod i od czego jest.
zawor regulacji cisnienia 06B103235G- dziwny hałas przy włączonej klimatyzacji
ktore kolo ?? to na wale ?? . Na lozyskach jest napinacz, pompa wspomagania, alternator i klima. Klima i alternator dodatkowo posiadaja sprzegielko zrywne. - Uzdrawianie ALT. Nafta, płukanki i inne cuda