Treść opublikowana przez benyA4
-
Klimatyzacja nagle przestała działać
a napiecie na zaworze kompresora masz ??
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Rozebralem czujnik poziomu oleju by sprawdzic jak to dziala , sami zobaczcie, mi szczeka opadla ---------- Post dopisany at 09:00 ---------- Poprzedni post napisany at 08:48 ---------- ---------- Post dopisany at 09:04 ---------- Poprzedni post napisany at 09:00 ----------
-
wtryskiwacze
Tak jest, sory panowie wszystko mi sie pokrecilo uboga mieszanka= za malo paliwa bogata mieszanka= za duzo paliwa , z jednym sie nie pomylilem sonda bada ilosc tlenu w spalinach
-
wymiana/poziom oleju
Wiazka od czujnika idzie do przodu silnika, kable wychodza obok alternatora. Wiazka od czujnika oleju polaczona jest z wiazka od czujnika temperatury w chodnicy, wiec latwo ja wysledzic. W silniku tym nie ma zadnego czujnika bagnetu, wiem bo niedawno wymienialem caly silnik i stary mam w garazu. Jak zapali ci sie kontrolka oil min , zrob tak zgas silnik i wyciagnij kluczyk ze stacyjki, otworz maske (tylko pociagajac za raczke) i drzwi ale nie wysiadaj z auta. Zobacz czy na fisie masz informcje o otwartch drzwiach i masce. Odczekaj max 1min , i przekrec zaplon. Jesli ponownie zapali sie oil min wyciagnij kluczyk , i po paru sekundach ponownie przekrec zaplon. U mnie za kazdym razem ta metoda dzialala.
-
Problem oleju w silnikach ALT 2.0 w Audi B7
Kolega ma B7 z silnikiem ALT , roznica w wygladzie polega na tym ze jest inna odma , i wiecej koloru czarnego (swiece, kolektor ssacy) , Zrobil juz nia pare tysiecy bo czesto jezdzi na zachod i nie dolewal ani kropli oleju. Zalanego ma motula 5W40 . Nie wiem czy nie bierze oleju bo jest ulepszony czy ma poprostu szczescie. Dynamika i praca silnika identyczna jak w mojej B6 z silnkiem ALT.
-
wtryskiwacze
tu masz wszystko o kierownicy powietrza http://a4-klub.pl/2-0-219/zmulony-silnik-3500-obr-podpowiecie-277335/index2.html wezyki wszystkie przy kolektorze ssacym , te od podcisnienia i te weze od powietrza.
-
wtryskiwacze
Sonda lambda bada ilosc tlenu w spalinach, wiec gdy jest bogata mieszanka oznacza to ze jest duzo powietrza nie paliwa.
-
Klimatyzacja nagle przestała działać
8 to troche za duzo jak na niepracujacy uklad. Zerwane sprzegielko wydaje dosc nieprzyjemny halas . Podjedz do jakiegos serwisu niech ci sprawdza cisnienie manometrami .
-
wtryskiwacze
Jak masz bogata mieszanke to oznacza ze za duzo powietrza w stosunku do paliwa. Jesli auto odpala i przyspiesza normalnie to zostaw w spokoju wtryskiwacze. Sprawdz dolot czy wszystkie wezyki cale, czy kierownica powietrza dziala. Moze gdzies peknieta rura. A co do wtryskiwaczy to ja poprostu je wykrecilem , razem z listwa zasilajaca, polozylem na szmatce, a kolega odpalal. wszystkie ladnie dawaly mgielke , nie lały.
-
Kupno silnika na co zwrocic uwage ??
Nie wszystkie 1.8T sa quatro. Zmieniasz tylko silnik, uklada napedowy pozostaje stary.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Znajomy ma B7 z silnikiem 2.0 ALT rocznik z tego co pamietam 2006 , nie ma problemu z olejem . Z wygladu zmieniona jest odma oraz kolor niektorych elementow z szarego jak w B6 na czarny . Poza tym inna oslona na wtryski ale to juz malo istotne.
-
Sprężarka działa, ale nie ma ciśnienia,
Jezeli osuszacz lub dlawik byly by zapchane to cisnienie bylo by az za wysokie. no chyba ze dlawik sie uszkodzil i nie rozpreza czynnika. Jest tez opcja wygietej plyty zaworowej w sprezarce, ale to powstaje glownie w skutek zlego napelniania lub zlej diagnostyki uszkodzonego ukladu. Sprawdzaliscie cisnienie po stonie ssacej ??? jesli tam bedzie schodzic ponizej zera to sprawdzcie ilosc czynnika.
-
Wszystko nowe, układ wypłukany a klima sie nie odpala!
Jak by padla cewka w zaworze w kompresorze to wywalilo by blad przerwanego obwodu. Gdyby tylko zawor sie zacinal to wentylatory by pracowaly. A jakie wartosci masz w blokach pomiarowych 08-auto HVAC , grupa 01, 02???
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
zrobilem dzis plukanie silnika produktem firmy MOTUL do tego nowy olej MOTUL 5W40 i filtr KNECHT zobaczymy co bedzie sie dzialo
-
problem z pojawiającym sie na fisie oil min co 3 dni ? bierze olej prosze o pomoc ?
http://a4-klub.pl/2-0-219/kontrolka-oleju-268468/ ---------- Post dopisany at 06:51 ---------- Poprzedni post napisany at 06:50 ---------- http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-alt-propozycja-rozwiazania-problemu-oleju-silniku-2-0-alt-149198/ ---------- Post dopisany at 06:51 ---------- Poprzedni post napisany at 06:51 ---------- http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/relacja-remontu-silnika-a4-b6-2-0-alt-266533/
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Kolego ale w moim przypadku wszystkie czujniki sa ze starego silnika gdzie nie bylo problemu a w tym jest tylko inny olej. Co do budowy czujnika zastanawia mnie czy faktycznie nie mierzy on w jakis sposob zuzycia oleju , nie wiem jego lepkosci ?
-
Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?
panowie ja mam kolektor ssacy na sprzedaz , membrana ma pekniecie ok 1cm ale to mozna skleic dzwigienka jest cala . Jak by co to piszcie na pw.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Dajmon ja tez zaczynam podejrzewac ze to moze byc kwestia oleju u mnie sytuacaj jest nastepujaca. Kontrolka oil min , pojawia sie kiedy tylko chce , czasem po dolewce czasem po przejechaniu 100km. Za kazdym razem wystarczy ze zgasze auto, otworze maske , odczekam ok 1min i wszystko wraca do normy. Podmienilem czujnik myslac iz jest wadliwy , oil min ciagle sie pojawia. Czujnik otwarcia maski dziala gdyz informuje mnie o tym fis no i moge za pomoca otwarcia maski skasowac blad. Przez pewien czas myslalem ze moze kanaly w silniku sa zapchane i olej za wolno wraca do miski, to tez wykluczylem po ich przeczyszczeniu. Jedyne co mnie zaniepokoilo to olej, ja wlewam Motula 5W40 , olej niby pierwsza klasa a po przejechaniu 2tysi , czarny jak smoła ale zadki jak woda. Dodam iz wymienialem caly silnik i w poprzednim tego problemu nie bylo a jezdzilem na mobilu 10W40. Powoli zaczyna mnie to denerwowac i jak skonczy mi sie olej na dolewki to zmienie caly i zobacze co bedzie sie dzialo.
-
[ALL B5] Wymiana uszkodzonej sprężarki
Zobacz jak oznaczona jest twoja i nie bedzie problemu. Na korpusie powinna byc naklejka z nazwa producenta oraz modelem.
-
Wentylator klimatyzacji
Do wymiany wentylator i zrob to szybko. Przy wymianie sprawdz chlodnice czy urwane smiglo wentylatora nie uszkodzilo jej. ---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 11:52 ---------- 8E0959455K rozmiar 383x383 na 48 320W strona lewa 8E0959455N rozmiar 280x280 na 55 200W strona prawa
-
Elektryczne szyby
Musisz kupic tapicerki , silniczki na tyl, wizaki elektryczne i dotego moduł komfortu ( jesli masz nieodpowiednia wersje) Elektryke mozesz kupic u kolegi Stichy . Ja juz od dawna chce zrobic elektryke na tyl ale nie moge dorwac tapicerek to chyba najwiekszy problem. Mysle ze w 1000zl sie zmiescisz. ---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ---------- http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-szyb-237698/
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Odebralem juz wariator po regeneracji hamulca : kolejne etapy na zdjeciach. Uszkodzony, po napawaniu , po obrobce. Ostatnie zdjecie bylo jeszcze robione na etapie obrobki dlatego widac ryski. W przyszlym tygodniu montaz
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
A to ciekawostka z tym bagnetem , sprawdze to w weekend rozkrece stary silnik i zobacze czy bagnet przechodzi obok czujnika. I tak z ciekawosci jescze wie ktos na jakiej zasadzie odbywa sie pomiar oleju w misce, nie ma tam plywaka ani innych ruchomuch elementow. Wiec jak odbywa sie pomiar ?
-
Problem z zapalaniem
Jak by bylo cos nie tak z zasilaniem cewek to mial bys bledy zwiazane z zaplonem.
-
kabel od aku
przez komputer , to najwygodniejsze miejsce i wtedy progiem do bagaznika. A i ten temat nadaje sie do dzialu Nawigacja , Car Audio i CB-Radio, popros moderatorow o przeniesienie.