Treść opublikowana przez zbiko13
-
Kolor po VINie
Witam! |Sprawdzi mi ktoś kolor po vinie wauzzz8p34a166593 ? Co prawda to a3 Dzięki
-
Kod lakieru Audi po numerze VIN
Witam! potrzebny kod lakieru WAUZZZ8E06A180856 Pozdrawiam
-
Który silnik wybrać Audi A4 B7?
Wstępnie dobrze sie prezentuje ale niezbyt fachowcy grzebali przy tym motorze Np zobaczcie na opaski na przewodzie przy zbiorniku płynu chłodniczego ( druciarstwo ) Trzeba to dobrze obejrzeć na miejscu bo mogą być jeszcze inne niespodzianki
-
Który silnik wybrać Audi A4 B7?
Baza 200ps zrobione na 260 co do spalania to na 7tys. dolałem max 2l , ale wymieniam co 7tys.
-
drgania/bicie w quattro powyzej 80-100km/h
Miałem podobny problem w A6 C6 Q i po wymianie wszystkich półoś , wału wibracje były dalej. \podmieniłem skrzynie i pomogło
-
Swap CVT ośka -> manual Quattro na przykładzie 2.0 ALT
Pekinie opisane nic tylko robić
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
Jeśli chodzi o ine to 90tys wytrzymuje bez problemu. \montujemy to od dobrych kilku lat i zdarza się ze klient wymienia u nas znowu zestaw przy przebiegach dochodzących do 90tys Dużo też zależny od samego montażu
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Sprawdź synchronizacje
-
Świece zapłonowe
Świece muszą być zawsze dobierane według zaleceń fabrycznych ewentualnie jak jest modyfikacja z mocą silnika możne je zmienić ,ale to już ten co robi program powie
-
Prośba o pomoc w ocenie poprawności działania silnika
Czy udało się ustalić co to za dźwięk ? Mam tez okazje kupić takiego 3.2 od wujka ale tez mu tak dziwnie stuka Jeszcze nie szukałem co jest nie tak dlatego fajnie jak ktoś coś wie co jest
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Zawsze jak serwisujemy ALTeka to jeśli klient nie ma innych upodobań zalewamy 5w40 maxlife
-
Który silnik wybrać Audi A4 B7?
Ja z 2.0tfsi jestem zadowolony i nawet za dużo nie pobiera oleju
-
Jaki silnik Audi a4 B7 benzyna
Ja bym tak z tym vagiem nie szalał. Przede wszystkim nie należny porównywać samochodów z grupy vag do audi bo co jak co ale audi jest ich marka bardziej dopieszczoną " co idze za tym że jednak lepszą od skody czy seat. Albo rocznik albo wygoda Osobiście miałem 2.0tfsi z gazem i byłem mega zadowolony palił 80/20 % 500km za 200zł z w miare agresywna jazda to wynik dość fajny
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Pamiętajcie że dystrybucja oleju na markety jest uzależniona od ceny za jaką kupią i to niestety nie zawsze idzie w parze z ich jakością Osobiście do swoich aut zalewam valvoline zgodny z normą i nie takiego z neta bo tam tez nie ma za ciekawie z jakością jeśli jest tani
-
gdzie tankujecie LPG
Najlepiej tankować zawsze do pełna i na stacjach floty . Tankuje civica od 80tys. na orlenie statoiu i shelu i robie bardzo zbliżone km na butli .
-
Brak płynu przy odpowietrzaniu
Jak spuściłeś płyn hamulcowy do suchego zbiornika to teraz ciężko jest to odpowietrzyć metoda pulpując . Najlepiej podłączyć wysysarke na odpowietrznik (oczywiscie musi być drożny on)
-
1.8T Falujące obroty
Najczescie to robi przepustnica i niekiedy niema bładu na kompie .Trzeba ją najlepiej wyczyścić a potem zaadoptować kompem
-
napinacz
Na pewno to sprzygiełko i do tego naciągnięty pasek masz
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Wariator zamontowany po regeneracji u benyA4 (dzięki jeszcze raz) ,ale jeszcze delikatne tyrkotanie dochodziło z pod maski. Co sie okazało ze zawór nastawnika ma jednak problem z działaniem. Byłem w serwisie i gdyby mieli taki na miejscu wziołbym od razu. Nie mieli ,ale miał pobliski szrot używany (cena 250zł) i dali mi możliwość sprawdzenia jesli nie będzie działa to wymienią na inny. Zwór wymieniła A4 mruczy sobie jak talala. Jak by ktos potrzebował to moge wyhaczyć od nich ten jeden jeszcze.
-
Jaki silnik 1.8t zamiast BFB
Z tego co mi sie udało ustalić to mądry "niemiec" jeździł na long life i nie wymienił go prze 65tys. Stawiam ze cisną autobaną i efekt mamy w postaci ostatnich korb urwanych:decayed:
-
Jaki silnik 1.8t zamiast BFB
AMB tez etka podaje ze pasuje. A czy nie podejdzie AWT ? A czy EGR (Zawór powietrza wtórnego) jak zaślepię BFB będzie świecił błąd ?
-
Jaki silnik 1.8t zamiast BFB
Panowie taka sprawa , ma a4 z silnikiem BFB i aktualnie wypluł 2 korby. Moje pytanie czy idzie tam dać inny silnik niż BFB AVJ BEX (te pasują , tak serwis mówi). Moze ktoś taki temat juz przerabiał . Pozdrawiam
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
U mnie był jeszcze gorzej . Silnik dałem na wieszak , miske i pokrywe zaworów odkreciłem i dimer bez rozcieńczalnia na przelot psikała, potem karcher i nówka . Juz śmiga 6tys. bez żadnych problemów
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No zaglądałem na ten kolektor i tu jest problem z przykręceniem bo w nim muszą byc szpilki a w turbo tez są Turbosprężarka Volvo C70 2.3 T5 S70 V70 240 KM B52 (3983922853) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. . Jedynie taki kolektor na szybkości KOLEKTOR WYDECHOWY AUDI VW VAG SEAT SKODA 1.8T T3 (4019754252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Ale jakos nie ma przekonania bo to pewnie bedzie niezły szit , a zelwny byłby lepszy pewnie. Najlpiej to bedzie chyba dac go uspawać do baggarage Jeszcze mam pytanie odnośnie zaworu upustowego bo jak dzwigne doładowanie (pewnie ponad bara bedzie ,mysle coś koło 300kucy) ,czy zostawić serie ? Moze coś z tego wybrać Zawory upustowe Blow-off ! No i chce zamiast oe N75 dać MACa bo bedzie olei catch zeby był czysty układ dolotu a N75 na sucho padnie na pewno
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
No tak ,flasza T3 jkest bardzo podobna ale to jest kolektor z flaszą T25 i juz to jest inny wymiar. Przynajmniej tak znalazłem