Treść opublikowana przez przem8
-
Sprzęgło - warto brać używkę ?
Dwumas najlepiej ocenić po demontażu i jak będzie zmęczony to wtedy komplet założyć. To nie diesel więc dwumas powinien przeżyć znacznie dłużej. O używce można myśleć jeśli masz pewność, że przelatała co najwyżej parę tys. kilometrów i jak to się mówi "krucho z kasą" , a jeździć trzeba
-
dzbanuszek sensor NIE PODAJE OLEJU NA GÓRE SILNIKA!!! AVJ QUATTRO
Jeśli silnik rzeczywiście kaput to kupić cały słupek, najlepiej jeszcze z jeżdżącego anglika. Koszt silnika w granicach 3000, do tego nowy rozrząd, płyny i w 5 tys. powinieneś się zamknąć. Może warto jeszcze zdjąć głowicę i michę żeby ocenić co się wydarzyło i dopiero podjąć odpowiednie kroki.
-
Łańcuch i napinacz bfb
Temat rzeka na forum... Poza oryginałem, który jest bezsensownie drogi to w grę wchodzą zamienniki swaga, febi, autolog i vaico. Łańcuszek iwis taki szedł na pierwszy montaż. Co do reszty to google pomogą. Na forum jest też kilka osób zajmujących się sprzedażą części i dobrymi cenami dla forumowiczów. Trochę chęci i wszystko można znaleźć
-
bex nie ma mocy na hamowni wyszło że brakuje mu 45km do 190km
Dynamiczne grupy 115+118, 002+033, 003+020
-
bex nie ma mocy na hamowni wyszło że brakuje mu 45km do 190km
Zacznij od logów, a tak to tylko niepotrzebnie roboty sobie narobisz...
-
Wyciek płynu chłodzącego (1.6 ADP)
Nie upuszczałem. Podstawiłem sobie pojemnik pod króciec i zleciało tyle co mogło. Tylko, że u mnie jest silnik w poprzek więc trochę inaczej z miejscem. Lepiej jak spuścisz płyn.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Co do rozrządu to chyba chodzi o SKF? SKV z elementów rozrządu ma napinacze łańcuszka...
-
Wyciek płynu chłodzącego (1.6 ADP)
Dwa dni temu wymieniałem króciec u siebie, 15 zł febiego +1,5zł za oring pod czujnik i 2,5l płynu na dolewkę. U mnie było widoczne niewielkie pęknięcie od środka i wyjechany oring od króćca, cała skrzynia zarzygana płynem. Wcześniej potrafiło w ciągu 10km wywalić cały zbiorniczek płynu, a czasem po 50km nic. Po wymianie spokój. Ori wytrzymał 16 lat to i tak nieźle
-
Gdzie wykonac ChipTUNING woj. Lubelskie
Dopytaj na PW. Ale będziesz zadowolony
-
Szyba El. Przód prawy Nie działa
Przewody całe w harmonijce między słupkiem, a drzwiami? U mnie jak nie działała szyba od kierowcy to odkręciłem obudowę silniczka, rozruszałem, skręciłem i póki co, odpukać, działa.
-
[BFB] Szarpanie przy przyspieszaniu
Na benzynie jest tak samo? Przydałby się podstawowy komplet logów, bo tak to można zgadywać... Rozumiem, że check się pali? Sondę najlepiej usunąć programowo i podepnij się pod kompa to może jakieś błedy się pojawią. Jak nie masz vaga to szukaj kogoś w okolicy.
-
[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??
Jak silnik niedogrzany to będzie trochę więcej palić. Póki nie podłączysz kompa to się nie dowiesz czy to wina czujnika temp, termostatu (bardzo często padają w tych silnikach), a może zegarów. Temperaturę przełączenia na gaz można spokojnie ustawić na 30-35 stopni.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Na Twoim miejscu przy okazji wymiany rozrządu zdemontowałbym napinacz (zobaczyć jak sitko i czy nie ma śladów łańcuszka w głowicy) i sprawdził czy łańcuszek nierozciągnięty. Robota łatwiejsza, bo wszystko będzie na wierzchu i zdemontowane.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jak dla mnie nie jest to jeszcze szczególnie głośny dźwięk od napinacza, bo słyszałem gorsze. W którym momencie masz te 2sekundowe tarcie łańcuszka o którym pisałeś wcześniej, bo już się pogubiłem. Na jakim oleju jeździsz?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jestem tego samego zdania. Tak samo należałoby zrobić z tematem wyboru oleju
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jak tylko tyle i na zimnym silniku to szkoda się zamartwiać, bo większość tak ma, mam i ja Co do tego zaworka to we wspomnianym wątku właśnie objawy terkotania nie ustępowały i winny był zaworek. Jak Ci się chce to poszukaj o tym, bo temat dość świeży chyba nawet ze 2,3 str wstecz w tym wątku jest post
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Spróbuj wymienić zaworek zwrotny w podstawie filtra. Niedawno któryś z forumowiczów miał podobny problem, wymienił napinacz z łańcuchem i nic to nie dało. Dopiero wymiana tego zaworka pomogła. Osobiście teraz wymieniłbym sam rozrząd na pasku i zobaczył co w logach widać... Napinacz masz ori czy był już wymieniany kiedyś?
-
Audi a4 b6 bfb quattro objaw padającego dyfra
Jak się nieumiejętnie operuje sprzęgłem to w każdym samochodzie będziesz miał szarpnięcia przy zmianie biegów niezależnie od napędu, a w quattro może być to trudniejsze do wyczucia na początku (oczywiście nie dla każdego i nie takiego wytrawnego drivera jak Ty skoro masz porównanie do tylu aut. Gratuluję). Jeździłem parę lat b6 w quattro i też początkowo myślałem, że coś nie tak z napędem ale wszystko było ok.
-
[ALL TDI PD] Olej do mocno wysilonych aut na PD - Dyskusja
Wynik dla tego militeca gorszy od oleju spożywczego
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W takim razie póki nie słychać tarcia z okolic napinacza przy schodzeniu z obrotów lub w pewnym zakresie obrotów i nie ma błędu od nastawnika to teoretycznie powinno być ok.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dzwięk tego tarcia zdecydowanie za długi i słychać głośną pracę napinacza. Zmierz kontrolnie ciśnienie oleju, możesz zdjąć pokrywę i zobaczyć jak tam sytuacja wygląda. To, że nie ma śladów na pokrywie od łańcuszka to nie znaczy, że nie trze o głowicę (jak tak miałem), do sprawdzenia jeszcze zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju zanim decydowałbyś się na wymianę czegokolwiek kosztownego. Czyściłeś kiedykolwiek smoka olejowego?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Sprawdzałeś ciśnienie oleju?
-
Audi a4 b6 bfb quattro objaw padającego dyfra
Luz musi być, a sprzęgło trzeba wyczuć żeby nie było czuć takiego tąpnięcia przy zmianie biegów. Po przesiadce z ośki trzeba się przyzwyczaić
-
Wybór zawieszenia, POMOCY!
Dolne wahacze są takie same we wszystkich b6. W zawieszeniu 1bv jest jakaś różnica w górnych i rzeczywiście są droższe. Może masz wahacze nie od tego modelu. Co to w ogóle za marka i nr tych wahaczy?
-
Silnik przerywa przy dodawaniu gazu.
Przewodów nie ma tylko cewki. Pasowałoby zrobić komplet logów i wrzucić do oceny. Jak nie masz vaga to szukaj kogoś w okolicy kto Ci pomoże.