Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przem8

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przem8

  1. Dwumas najlepiej ocenić po demontażu i jak będzie zmęczony to wtedy komplet założyć. To nie diesel więc dwumas powinien przeżyć znacznie dłużej. O używce można myśleć jeśli masz pewność, że przelatała co najwyżej parę tys. kilometrów i jak to się mówi "krucho z kasą" , a jeździć trzeba
  2. Jeśli silnik rzeczywiście kaput to kupić cały słupek, najlepiej jeszcze z jeżdżącego anglika. Koszt silnika w granicach 3000, do tego nowy rozrząd, płyny i w 5 tys. powinieneś się zamknąć. Może warto jeszcze zdjąć głowicę i michę żeby ocenić co się wydarzyło i dopiero podjąć odpowiednie kroki.
  3. przem8 odpowiedział(a) na koxzzz temat w 1.8T
    Temat rzeka na forum... Poza oryginałem, który jest bezsensownie drogi to w grę wchodzą zamienniki swaga, febi, autolog i vaico. Łańcuszek iwis taki szedł na pierwszy montaż. Co do reszty to google pomogą. Na forum jest też kilka osób zajmujących się sprzedażą części i dobrymi cenami dla forumowiczów. Trochę chęci i wszystko można znaleźć
  4. Dynamiczne grupy 115+118, 002+033, 003+020
  5. Zacznij od logów, a tak to tylko niepotrzebnie roboty sobie narobisz...
  6. Nie upuszczałem. Podstawiłem sobie pojemnik pod króciec i zleciało tyle co mogło. Tylko, że u mnie jest silnik w poprzek więc trochę inaczej z miejscem. Lepiej jak spuścisz płyn.
  7. Co do rozrządu to chyba chodzi o SKF? SKV z elementów rozrządu ma napinacze łańcuszka...
  8. Dwa dni temu wymieniałem króciec u siebie, 15 zł febiego +1,5zł za oring pod czujnik i 2,5l płynu na dolewkę. U mnie było widoczne niewielkie pęknięcie od środka i wyjechany oring od króćca, cała skrzynia zarzygana płynem. Wcześniej potrafiło w ciągu 10km wywalić cały zbiorniczek płynu, a czasem po 50km nic. Po wymianie spokój. Ori wytrzymał 16 lat to i tak nieźle
  9. Dopytaj na PW. Ale będziesz zadowolony
  10. Przewody całe w harmonijce między słupkiem, a drzwiami? U mnie jak nie działała szyba od kierowcy to odkręciłem obudowę silniczka, rozruszałem, skręciłem i póki co, odpukać, działa.
  11. Na benzynie jest tak samo? Przydałby się podstawowy komplet logów, bo tak to można zgadywać... Rozumiem, że check się pali? Sondę najlepiej usunąć programowo i podepnij się pod kompa to może jakieś błedy się pojawią. Jak nie masz vaga to szukaj kogoś w okolicy.
  12. Jak silnik niedogrzany to będzie trochę więcej palić. Póki nie podłączysz kompa to się nie dowiesz czy to wina czujnika temp, termostatu (bardzo często padają w tych silnikach), a może zegarów. Temperaturę przełączenia na gaz można spokojnie ustawić na 30-35 stopni.
  13. Na Twoim miejscu przy okazji wymiany rozrządu zdemontowałbym napinacz (zobaczyć jak sitko i czy nie ma śladów łańcuszka w głowicy) i sprawdził czy łańcuszek nierozciągnięty. Robota łatwiejsza, bo wszystko będzie na wierzchu i zdemontowane.
  14. Jak dla mnie nie jest to jeszcze szczególnie głośny dźwięk od napinacza, bo słyszałem gorsze. W którym momencie masz te 2sekundowe tarcie łańcuszka o którym pisałeś wcześniej, bo już się pogubiłem. Na jakim oleju jeździsz?
  15. Jestem tego samego zdania. Tak samo należałoby zrobić z tematem wyboru oleju
  16. Jak tylko tyle i na zimnym silniku to szkoda się zamartwiać, bo większość tak ma, mam i ja Co do tego zaworka to we wspomnianym wątku właśnie objawy terkotania nie ustępowały i winny był zaworek. Jak Ci się chce to poszukaj o tym, bo temat dość świeży chyba nawet ze 2,3 str wstecz w tym wątku jest post
  17. Spróbuj wymienić zaworek zwrotny w podstawie filtra. Niedawno któryś z forumowiczów miał podobny problem, wymienił napinacz z łańcuchem i nic to nie dało. Dopiero wymiana tego zaworka pomogła. Osobiście teraz wymieniłbym sam rozrząd na pasku i zobaczył co w logach widać... Napinacz masz ori czy był już wymieniany kiedyś?
  18. Jak się nieumiejętnie operuje sprzęgłem to w każdym samochodzie będziesz miał szarpnięcia przy zmianie biegów niezależnie od napędu, a w quattro może być to trudniejsze do wyczucia na początku (oczywiście nie dla każdego i nie takiego wytrawnego drivera jak Ty skoro masz porównanie do tylu aut. Gratuluję). Jeździłem parę lat b6 w quattro i też początkowo myślałem, że coś nie tak z napędem ale wszystko było ok.
  19. Wynik dla tego militeca gorszy od oleju spożywczego
  20. W takim razie póki nie słychać tarcia z okolic napinacza przy schodzeniu z obrotów lub w pewnym zakresie obrotów i nie ma błędu od nastawnika to teoretycznie powinno być ok.
  21. Dzwięk tego tarcia zdecydowanie za długi i słychać głośną pracę napinacza. Zmierz kontrolnie ciśnienie oleju, możesz zdjąć pokrywę i zobaczyć jak tam sytuacja wygląda. To, że nie ma śladów na pokrywie od łańcuszka to nie znaczy, że nie trze o głowicę (jak tak miałem), do sprawdzenia jeszcze zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju zanim decydowałbyś się na wymianę czegokolwiek kosztownego. Czyściłeś kiedykolwiek smoka olejowego?
  22. Sprawdzałeś ciśnienie oleju?
  23. Luz musi być, a sprzęgło trzeba wyczuć żeby nie było czuć takiego tąpnięcia przy zmianie biegów. Po przesiadce z ośki trzeba się przyzwyczaić
  24. Dolne wahacze są takie same we wszystkich b6. W zawieszeniu 1bv jest jakaś różnica w górnych i rzeczywiście są droższe. Może masz wahacze nie od tego modelu. Co to w ogóle za marka i nr tych wahaczy?
  25. Przewodów nie ma tylko cewki. Pasowałoby zrobić komplet logów i wrzucić do oceny. Jak nie masz vaga to szukaj kogoś w okolicy kto Ci pomoże.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.