Treść opublikowana przez przem8
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Bez kanału to niemożliwe. Ja płaciłem 150 zł.
-
Jakie Polecacie żarówki
Biała. Osobiście nie mam przekonania do żarówek pseudoksenonowych. Mają oświetlać drogę, a nie fajnie wyglądać
-
Wymiana sprzęgła
Przed wymianą jak i po wymianie sprzęgła na LUK w A4 bierze w połowie. Nie wiem jak z regulacją pedała sprzęgła w audi ale kiedyś jak żona miała corolle d4d po wymianie sprzęgło brało od samej podłogi i nie dało się jeździć. Sprzęgło oczywiście też hydrauliczne i czytałem tam na forum, że absolutnie nie ma żadnej regulacji i tak ma być. Pojechałem do znajomego mechanika i dosłownie chwile podłubał coś przy pedałach i sprzęgło idealnie brało od połowy, a położenie pedała w stosunku do innych się nie zmieniło. I bądź tu mądry...
-
Jakie Polecacie żarówki
Tungsram Megaligt Ultra +120 biją na głowę o wiele droższe produkty.
-
Swist turbiny
Tak kiedyś mi jakiś mechanik pieprzył, że prócz uszkodzonego wirnika łożyska hałasują, a więc już nie będę powtarzać
-
Swist turbiny
Łożyskowanie turbiny może się kończyć.
-
Polecane opony letnie
Budżetowy shit i rozmiar nie ten, bo musi być 205/55 16 jak fabryka pisała. W tych pieniadzach kupujesz uniroyale rainsport3 albo toyo proxes cf2 i będą o niebo lepsze
-
Polecane opony letnie
Zdecydowanie goodyeary od lat są w czołówce testów opon i sam na takie poluje, tylko czekam na jakąś dobrą promocje
-
Check po wymianie katalizatora w A4 B6 1.8T
Jakiś zamiennik zapewne? Lepiej było wsadzić DP i wyłączyć sonde programowo, a za stary byś wziął jeszcze trochę kasy.
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Ale tylko w wersji pro-line. Stosuję chyba jak i dużo większa grupa osób z tego forum. Praca silnika się nie zmieniła ale to chyba świadczy o jego stanie. Natomiast raz jak przelałem spuszczony olej do słoja to na dnie i ściankach osadził się osad jak ze smoły i nie można było tego później doczyścić, a więc środek działa. U kolegi w volvo jak robiliśmy płukankę to spadło zużycie oleju prawie o połowę.
-
Napinacze , łańcuch rozrządu , fazatory
Osobiście nie kupiłbym ori napinacza, bo jest to ekonomicznie nieuzasadnione patrząc na wartość samochodu. Unikałbym zamienników z allegro niewiadomego pochodzenia i kupił w sklepie zamiennik w normalnych pieniądzach. Przerabiałem wymiane napinacza u rodziców w 1.8t i odpukać od 1,5 roku jest wsio ok, a założony maxgear więc prawie najtańszy jaki może być. Czasem zaterkocze ale ori też tak mają, a jak wytrzyma 3 lata to i tak dobrze. 3 takie wymiany z robocizną mi wyjdą taniej jak jeden ori z aso.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Płukanka LQ z serii pro-line, na youtubie masz filmik jak zdjąć michę na przykładzie chyba passata, do miski nie ma uszczelki tylko specjalna masa uszczelniająca (pot. silikon) koszt w granicach 25zł. Olej już według upodobań oba są dobre (osobiście jestem zwolennikiem LQ). Ja zamiast cerateca zalałbym ceramizer.
-
Zagiety rant progu za który się podnosi auto
Ja osobiście te miejsca oczyściłem drucianą szczotką na wiertarkę do gołej blachy, co by się pozbyć powierzchniowych nalotów rdzy. Potem odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną, dwie warstwy czarnym podkładem antykorozyjnym do metalu (normalnie pędzelkiem) i po wyschnięciu 3 warstwy preparatem Tectyl 190 black. Szybko to schnie, dobrze kryje i tworzy trwałą, odporną na uderzenia kamyków powierzchnię. Bilans cena-jakość bardzo dobry Tylko najlepiej to robić w temp. 20C więc lepiej poczekać na cieplejsze dni.
-
Napinacze , łańcuch rozrządu , fazatory
Na ślizgach są odbite ślady łańcuszka więc nie wiem czy to taka funkiel nówka. Prócz tego nowy napinacz powinien być spięty specjalnym kluczem a tu go nie ma. Wygląda na oryginał tylko lekko używany wg. mnie.
-
Wymiana sprzęgła
Sprzęgło raczej nie ma tu nic do tego. Szukać przyczyny gdzie indziej
-
Objawy padającej pompy paliwa
Strona esen.pl albo przez użytkownika Dystrybutor SKV. Użytkuję taką od końca listopada i jest ok. Cena też spoko
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Konieczna skoro masz zamiar zrzucać miche itp. oraz zmieniasz lepkość oleju. Silniczek będzie przygotowany na przyjęcie nowej oliwy i pozbędziesz się pozostałości po starym oleju.
-
Pomocy.. Czy opłaca się naprawiać?
A co dokładnie uszkodzone prócz widocznej blacharki? Tylne drzwi się nie domykają? Jakby samemu dłubać to może i by się opłacało, a z tym oddaniem na złom nie przesadzaj.
-
audi a4 b7 1,8t podczas odpalania na zimnym dziwny dzięk
Maxgear za 420zł po 1,5 roku jest bezszelestny w porównaniu do tego
-
CHIP 1.8T ANB
06A906031J z silnika APX/APY 225/210km pasują
-
CHIP 1.8T ANB
Pierwsze co to logi ale to powinieneś mieć w cenie tej modyfikacji, a jeśli wszystko ok to potem mody. Prócz DP daj większe wtryski to i przyrost mocy będzie większy.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Po zdjęciu dekla zobaczyć czy nie ma śladów na pokrywie od łańcuszka. Sprawny napinacz nie powinien się praktycznie wciskać przy użyciu dużej siły, dodatkowo sprawdzić stan ślizgów. Olej jak już było pisane LQ SHT 5w40 i filtr mann lub knecht.
-
slizganie sie sprzegla
Można trochę pojeździć ale komfortowe to nie jest i jak nic nie stoi na przeszkodzie to od razu zrobić. Przy tym przebiegu to raczej kompleksowo z dwumasem chyba, że było już kiedyś wymieniane i jest w dobrym stanie.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Chodzi Ci chyba o maxlife? Seria synpower stoi tak jakby o półkę wyżej. Ja kupuję oleje przez internet, bo w moim przypadku różnica na bańce to 70zł w porównaniu do miejscowych sklepów więc może też spróbuj
-
audi a4 b7 1,8t podczas odpalania na zimnym dziwny dzięk
Dźwięk łańcuszka trącego o pokrywę zanim napinacz dostanie ciśnienie. Trwa to trochę za długo, bo u mnie jest to co najmniej 2x krócej. Pocieszę Cię, że u mnie jak i u rodziców w A4 takie terkotanie występowało również latem...