Treść opublikowana przez przem8
-
Czy "dwururka" w 1.8T kopci tylko jedną stroną podczas postoju?
Wychodzi na przytkany tłumik. Nie grzechocze nic jak w niego postukasz?
-
1.8T BFB - biały dymek
Występuje to tylko przy pierwszym odpaleniu po nocy? Uszczelniacze zaworowe albo turbina puszcza. Zdejmij wąż z rury idącej do intercoolera i zobacz czy jest tam dużo oleju (lekki film olejowy zawsze będzie), sprawdź jakie luzy ma wirnik turbiny.
-
Ile i jaki olej do ADR-ra 1.8
To już jest w tym oleju i dzięki temu ma charakterystyczną ciemną barwę
-
Audi rzuca na boki
Różne opony, różne opory toczenia itp... Ja jestem innego zdania i zalecane są 4 identyczne opony i nic mnie nie przekona w tym przypadku. Przy stałym napędzie na 4 koła ogumienie ma duży wpływ na prowadzenie i napęd.
-
Ile i jaki olej do ADR-ra 1.8
Valvoline maxlife, motul, neste dobrze wychodzi cena-jakość i fuchs titan syn. Ceramizer marki ceramizer i przy Twoim przebiegu 2 dawki, czyli musiałbyś doinwestować około 150zł. W necie jest sporo testów więc możesz pooglądać 0,3l to jeszcze nie aż taki dramat, właściciele ALT mają gorzej...
-
Audi rzuca na boki
To nic dziwnego, że Cię buja w quattro obowiązkowo 4 opony identyko ludzie!!! Prócz takiego rzucania to tylko napęd spieprzysz i tyle
-
Ile i jaki olej do ADR-ra 1.8
To jest olej do upalania na torze i na pewno nie do tego silnika. Ostatecznie 10w40 i jakiś ceramizer jeśli dojechany silnik jako półśrodek. A jaki pobór oleju występuje w ogóle? Oleju trzeba liczyć ok. 4l do silnika
-
Coolant komunikat Fis
Cieszę się, że mogłem pomóc
-
Jak zacząć ??
Wystarczy poszukać na forum w dziale DIAGNOSTYKA. Wszystko najlepiej na tacy podać...
-
Coolant komunikat Fis
Może rozpięła Ci się kostka od zbiorniczka wyrównawczego lub gdzieś przewód przetarty od niej?
-
Zwiększenie mocy do 210 km 1.8t AVJ
Dynamiczne parami 003+020, 002+033, 115+118 na 3 biegu od 1,5 tys do odcięcia. Poszukaj na forum wszystko jest opisane
-
Zwiększenie mocy do 210 km 1.8t AVJ
Wystarczy zrobić logi odpowiednich grup i wrzucić do oceny na forum. Co do kosztów hybrydy nie wiem i niech ktoś inny wypowie się na ten temat. Póki co seryjna K03s mi wystarcza
-
Zwiększenie mocy do 210 km 1.8t AVJ
Większe wtryski np. z bexa, DP zamiast kata, FMIC, hybryda będzie chyba lepsza niż turbo z BEX jak w takie moce celujesz i przede wszystkim dobrego tunera. Sprawdź najpierw jak seria się trzyma
-
Czy "dwururka" w 1.8T kopci tylko jedną stroną podczas postoju?
A dmucha jednakowo z obu rur jak przyłożysz dłoń? Może przy drugim tłumiku jest nieszczelność i gdzieś bokiem ucieka
-
Wymiana uszczelki pod napinaczem - ile
Do wymiany uszczelki czy tez samego napinacza wystarczy wyjac tylko walek ssacy i nie trzeba nic wiecej demontowac. Przy wymianie lancuszka mozna robic jak piszesz ale jak ogarniety mechanik i ma checi to zrobi bez rozbierania przodu i calego rozrzadu. W moim przypadku tak mialem robione. Na necie jest pare filmikow to popatrz jak to ludzie robia. Nie mam jak fotek zrobic poki co
-
Po zmianie rozrządu świeci check
Pewnie źle ustawiony rozrząd. A jaki błąd pokazuje? Ciężko tak wróżyć
-
Wymiana uszczelki pod napinaczem - ile
Koszt w granicach 150-200zł. Jak poznać? Po prostu leje się spod niego. Umyć dokładnie zaolejone miejsce i obserwować czy to spod uszczelki dekla czy jednak spod napinacza.
-
Napinacze , łańcuch rozrządu , fazatory
Dobrze mówi, od razu za jednym zamachem będziesz miał zrobione jak należy. U mnie przed wymianą łańcuszek tarł o głowicę w zakresie 1200-2000 obr. nieważne zimny, czy ciepły ale winny był napinacz. Po wymianie czasem zagrzechocze po odpaleniu na 1-2 sekundy ale tylko po nocnym postoju. Pomyślnej wymiany bez komplikacji
-
Zmiana oleju
Jakby te białe obłoki jak to określasz wynikały ze spalanego oleju to na pewno byś poczuł. Przejeździć z 1000 km i zobaczysz jaki będzie ubytek w porównaniu do poprzedniego oleju. Póki co nie szukałbym problemów na siłę
-
audi a4 b7 1,8t podczas odpalania na zimnym dziwny dzięk
Nie ma terkotania, bo nabijesz już wstępnie układ olejem. Gaz nie ma nic do tego, a przestawiony rozrząd to ewentualnie może mieć powiązanie z cięzkim odpalaniem.
-
zapalająca się kontrolka oleju na rozgrzanym silniku AVJ
Ja miałem przypadek w A4, że po wymianie termostatu (była kupiona z niesprawnym) jak się silnik dobrze zagrzał to się świeciła kontrolka. Wcześniej silnik w ogóle nie łapał temp. i wnioskuję, że jak bym zimniejszy olej to panowało większe ciśnienie, które mieściło się jeszcze w normach i nie świeciła się olejarka. Smok był całkowicie zabity nagarem. Efekt jazdy na longlajfach za granicą...
-
Napinacze , łańcuch rozrządu , fazatory
Wymieniasz jeden napinacz czy jak w końcu? Jak jeden to z łańcuszkiem, a drugi sprawdzić. U mnie po 200 tys. łańcuszek nie był w ogóle wyciągnięty.
-
Zmiana oleju
Po 3 minutach to nawet nie zdąży olej zlecieć z powrotem do miski więc nic dziwnego, że jest go mniej na bagnecie. Z tej rury to czasem nie zwykła para wodna? Płynu chłodniczego nie ubywa?
-
zapalająca się kontrolka oleju na rozgrzanym silniku AVJ
Stawiam na zatkanego smoka jak w większości takich przypadków. Pierwsze co, to sprawdź ciśnienie oleju i lepiej nie użytkuj samochodu do tego czasu.
-
oznaczenia literowe napinaczy łancucha
Przeglądając oferty napinaczy na pewnym sklepie internetowym to niby te wszystkie numery napinaczy są zamienne i takiego np. febiego można kupić za niecałe 1500 zł ewentualnie swaga za nieco ponad 1000.