Treść opublikowana przez przem8
-
Świeci kontrolka aby dolać olej a jest jego sporo
W misce olejowej od spodu. Sprawdź najpierw czy nie ma przerwy w obwodzie, a potem możesz spróbować przeczyścić. Jak będziesz kupować nowy to kup ori z aso, najlepiej skody, bo taniej
-
Dolna oslona silnika
Najlepiej zakupić używany oryginał, bo te zamienniki nie zawsze pasują idealnie i są z lipnego tworzywa. Chyba, że ktoś może polecić jakiegoś sprawdzonego producenta zamiennika. Brakuje Ci jeszcze nakładki zderzaka
-
stukanie w lewym kole
Kolego miał identyko w volvo i był to przegub jak pisałem wyżej. Jednak w audi niekoniecznie musi być to samo, bo to inna konstrukcja...
-
Świeci kontrolka aby dolać olej a jest jego sporo
Uszkodzony czujnik poziomu oleju lub coś w wiązce, wtyczce do niego.
-
Zestaw do oczyszczenia i woskowania (lakier LZ5l)
Z pianą nie pomogę, bo nie używam. Reszta zestawu raczej jest ok. Osobiście korzystałem z wosku coolinite i jego realna trwałość to w porywach 2 miesiące przy ręcznym myciu auta. Efekt po woskowaniu naprawdę niezły na ciemnym lakierze. Do polerowania wosku przygotuj przynajmniej 2 fibry 40x40. Do odtłuszczania używałem koncentratu IPA, który rozcieńczałem 50/50 z wodą destylowaną i z 1l wychodzi dwa razy tyle w tej samej cenie
-
Demontaż miski olejowej
5 bieg i kręć kołem aż będziesz miał otwory na te śruby. Cały temat ładnie opisane
-
Zestaw do oczyszczenia i woskowania (lakier LZ5l)
W nakładaniu wosku cała przyjemność to ręczna robótka i nie ma z tym problemów. Potrzeba czasem tylko trochę cierpliwości
-
Doczyszczenie relingów i alu listew dookoła okien.
gradacja 000 prawie najdelikatniejsza więc szkód nie powinna narobić
-
stukanie w lewym kole
Za takie stuknięcia przy ruszaniu winę może ponosić też przegub zewnętrzny. Kolega w volvo s60 miał taki problem, że przy ruszaniu niezależnie czy na prostych czy skręconych kołach było słychać takie pojedyncze pyknięcie.
-
Doczyszczenie relingów i alu listew dookoła okien.
Spróbuj pastą autosol metal polish i ewentualnie użyj wełny stalowej o bardzo drobnej gradacji
-
Jak wyłączyć ikonkę serwis
- Dziwny dzwięk na zimnym silniku 1.8t avj
Najprawdopodobniej napinacz niedomaga. A jak zejdzie z ssania i przytrzymasz na obrotach jak na ssaniu to odzywa się napinacz? Jeszcze pytanie czy był czyszczony kiedyś smok olejowy? Przy wymianie uszczelki od pokrywy mogłeś sprawdzić czy napinacz ugina się przy użyciu dość sporej siły. Chociaż nie jest to wyznacznikiem, bo u mnie wszystko wskazywało, że z nim ok, a łańcuszek na dolnym ślizgu tarł o głowice.- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie jest bee tylko kolega pytał w czym tkwi różnica. Każdy zaleje to, co będzie uważał za stosowne...- Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Top tec jest wykonany w technologii syntetycznej, a synthoil to prawdziwy full syntetyk i to taka znacząca różnica- 1.8T 163KM+LPG KLEKOT
Fajnie jakbyś wstawił jakieś nagranie z tym dzwiękiem, może gdzieś podobne znajdziesz na youtubie to wklej. Zużyte szklanki objawiają sie raczej stukaniem na zimnym i ten dzwięk zanika wraz z rozgrzaniem silnika. Prędzej obstawiałbym napinacz, a potem szedł w innym kierunku.- 1.8T 163KM+LPG KLEKOT
Moto doktora to niech sobie ten mechanik wleje ale do głowy. Poza tym moto doktor to nie to samo co ceramizer. Ten klekot może wskazywać na padający napinacz łańcuszka i ewentualnie pompa oleju niedomaga lub zapchany smok olejowy. Reszta objawów to raczej wina instalacji lpg. Sprawdź ciśnienie oleju na zimnym i ciepłym silniku. A jak wlałeś tego moto doktora to zrób płukanke i zalej normalny olej. Na jakiej oliwie śmigasz?- Nie grające tylne głośniki
Musisz kupić specjalny adapter na alledrogo jest tego pełno. Ta wolna wtyczka co Ci została jest odpowiedzialna za zasilanie wzmacniacza, z którego idzie sygnał na tył. Są różne adaptery w zależności czy masz bose czy nie- Audi a4 b6 1.8T BFB Brak mocy i błędy !!!
A przy tych wszystkich naprawach mechanicy przez przypadek nie pourywali jakiś kabli, ewentualnie może jakieś wtyczki rozpięte?- Propozycje instalacji do 1.8T B6
U mnie zakładali instalacje 1,5 dnia- Propozycje instalacji do 1.8T B6
Załóż stag 4 qbox, reduktor acr01 (czerwony) i wtryski acw01 tylko montowane pojedynczo i będziesz zadowolony. Ja śmigam na takim zestawie tylko reduktor mam słabszy acr01 czarny (niby do 150km) ale auto po programie i śmiga, instalacja wszystko ogarnia. Za taki zestaw płaciłem 2800 i wszystko założone jak należy. Wcześniej poczytaj opinie o tych gaziarzach, bo założenie instalacji to połowa sukcesu, a pozostaje jeszcze prawidłowe wystrojenie.- Czy nie brakuje filtra?
W B8 filtr kabinowy ukryty jest pod schowkiem pasażera- Kontolka Oleju
Kontrolka zółta czy czerwona od tego oleju? Jeśli czerwona to odpowiedzialna jest za ciśnienie oleju i może być zapchany smok olejowy lub pompa oleju niedomaga. W takim przypadku zmierz ciśnienie oleju i będzie jasne.- logi 1.8t awt
Jesli chodzi o zakładanie lpgtech to chyba nałęczowska 149. Jeśli tak, to szczerze odradzam ten zakład, a o strojeniu gazu to ma pojęcie jak ja o fizyce kwantowej- Jaki dobrać napinacz łańcucha rozrządu
Za te pieniądze to oryginalny chińczyk- Czy trzeba wymieniać dwu-masę?
A jaki masz realny przebieg? W dieslach po 200tys dwumasy potrafią być niezużyte więc w benzynach tym bardziej. Wymień samo sprzęgło i tyle. Trzeba być dobrej myśli - Dziwny dzwięk na zimnym silniku 1.8t avj