Treść opublikowana przez przem8
-
Ikonka akumulatora
Sprawdź czy masz ładowanie. Może alternator się kończy i czasem występuje brak ładowania
-
Kapie olej....
Dokładnie tak samo. Wszystko ładnie widać na filmiku powyżej
-
Odpowiednie do A4 B5 2.6 V6 ?
Na felgę 15'' można założyć opony 195/65 i ewentualnie 205/60 i tyle w temacie.
-
Odpowiednie do A4 B5 2.6 V6 ?
Nie
-
Odpowiednie do A4 B5 2.6 V6 ?
Co to za rozmiar z jakiejś terenówki? jeśli już to 205/60
-
Popekane opony
Poparciałe jakby miały co najmniej 15 lat. Jaka marka tych opony i jaka data produkcji na nich widnieje?
-
1.8 TFSI CJEB dziwny metaliczny dźwięk
Jak ktoś będzie wiedział to na pewno pomoże. Użytkowników tego modelu jest zdecydowanie mniej to i trudniej o pomoc
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Nic się nie urwie spokojnie. Ja żyję z tym od ponad 3 lat odkąd obcuję z 1.8t i póki jest to chwilowe poranne terkotanie nic sobie z tego nie robię. W jednym modelu przerabiałem już wymianę napinacza i łańcuszka, a dalej potrafi się odezwać. Taki już ich urok Zawartość dodana 7 minutes later Napinacz u Ciebie wygląda, że jest ok, a łańcuszek jakby był już trochę "wypracowany" na ogniwach. Możesz zaryzykować samą wymianę łańcuszka jak pomoże to dobrze. Przy wymianie samego napinacza jest mniej roboty w razie czego.
-
[B5 1.6 ADP] silnik nie zapala mimo że kręci, paliwo jest, iskra jest
Silnik jest kolizyjny i tu mogą pojawić się schody... Może uszkodzony jest czujnik położenia wału i dlatego nie chciał odpalić.
-
2.0 warto kupic auto z tym silnikiem?
Omijac szerokim lukiem i szkoda tlumaczyc dlaczego
-
Chorus 1 na chorus 2
Ten chorus 2 montowano po 2000r.? Jeśli tak to zasilane jest po szynie can, która występowała w audi po 2000 roku (jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi) i chyba nie będzie to dobrze działać. Ja mam odwrotną sytuację - wsadzone radio concerta starszego typu i nie działa mi podświetlanie oraz uruchamianie po stacyjce, bo mam can. Zakupiłem już odpowiednie radio i bede zmieniać na dniach. Jakie to konkretnie radio, bo moje dotychczasowe jest z a6c5 blaupunkta i chyba ma wyjście na zmieniarkę.
-
Rozrząd
Co 5 lat lub 120 kkm więc szykuje się wymiana
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dźwięk pochodzi od napinacza ale 2-3s terkotania po uruchomieniu to standard u większości użytkowników 1.8t. Jak nie występują niepokojące dzwięki na rozgrzanym silniku, przy schodzeniu z obrotów lub w pewnym zakresie obrotów to nie ma czym się przejmować.
-
audi a4 b7 1,8t podczas odpalania na zimnym dziwny dzięk
Sprawdź ciśnienie paliwa może pompka już niedomaga. A jak pojeździsz tylko na benzynie to objawy są takie same przy odpalaniu?
-
Gdzie kupujecie opony?
Ale często jest tak, że na danym portalu identyczna opona ma duże rozbieżności w cenach mimo jednakowych parametrów i wtedy czym jest to spowodowane?
-
Gdzie kupujecie opony?
Takie rozbieżności w cenie spowodowane są zwykle różną datą i krajem produkcji. Opona może być też z demontażu po autach wystawowych. Te wszystkie informacje powinny być zawarte w opisie. Zawsze można zadzwonić do sklepu i dopytać. Osobiście kupowałem na portalach inopony, sklepopon, opomarket i allegro. Na szybko Twoja opona https://www.sklepopon.com/opona-letnia/pirelli-p-zero-255-35-r19-96-y-xlaoka-62889
-
Stuka puka
Jak możesz to nagraj dzwięk
-
kupno uzywanego a4 b6
Silnik bardzo dobrze znosi gaz pod warunkiem, że masz dobrze dobraną instalację i ktoś to dobrze wystroi. W przeciwnym razie będziesz się bujać z problemami i świecącym checkiem. Przebieg 250 tys jest raczej normalny w autach 15 letnich. Przy tym przebiegu trzeba liczyć się z główną bolączką silnika jaką jest napinacz łańcuszka rozrządu i na to należy głównie zwrócić uwagę przy zakupie oraz czy nie ma wycieków z silnika i turbo (trzeba się też liczyć z jego regeneracją). Po zakupie warto zajrzeć do odmy, sprawdzić szczelność dolotu i profilaktycznie wyczyścić smoka pompy oleju. Wymiana oleju max co 10 tys i tylko pełny syntetyk, a reszta to jak w każdym aucie. Koszty przy grubszych naprawach będą sporo większe niż cordobie ale za markę i "prestiż" trzeba płacić Ja zakładałem gaz przy 223 tys, później zrobiony wirus i śmiga aż miło
-
Pasek rozrzadu a ściąganie wałków 1.8t
Koszt paska w granicach 120 zł więc nie majątek i można wymienić przy okazji.
-
Wymiana uszczelki pod napinaczem - ile
Raczej chcą Cię naciągnąć . Może być, że spod napinacza. Chyba, że pozostały resztki oliwy sprzed wymiany uszczelki? Wytrzeć i obserwować rozwój sytuacji.
-
Wymiana uszczelki pod napinaczem - ile
Przeczytaj mój poprzedni post jeszcze raz. Robiłem to w A4 b6 i za wymianę napinacza z łańcuszkiem płaciłem coś w granicach 200zł. Proszę tu masz filmik poglądowy Jakie masz objawy, że czepiłeś się tej uszczelki pod napinaczem? Najczęściej w tych silnikach to cieknie spod uszczelki dekla
-
LPG i dowód rejestracyjny
Po tym jak zalozysz gaz i dostaniesz wszystkie papiery od gazownika. Potem idziesz do wydzialu komunikacji i od reki Ci wbijaja w dowod.
-
zapalająca się kontrolka oleju na rozgrzanym silniku AVJ
A sprawdzałeś to ciśnienie oleju? Jak problem nie rozwiązany to nie ma na co czekać...
-
audi a4 b7 1,8t podczas odpalania na zimnym dziwny dzięk
Trochę bez sensu tak w ciemno wymieniac podzespoły. Są jakieś inne objawy podczas jazdy na PB? Zrób logi to może prędzej się coś wyjaśni
-
Rozrząd i łańcuch
Są jeszcze inne objawy kwalifikujące napinacz do wymiany takie jak tarcie łańcuszka przy schodzeniu z obrotów czy jego odgłosy w pewnym zakresie obrotów bez względu na temp. silnika (ja tak miałem). Czekanie z wymianą na ostatni dzwonek nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym 2.4 to są 2 napinacze jak w silniku BDV? Bo jak tak to koszty wzrastają, a w przeciwnym wypadku na drugiej głowicy jest tylko łańcuch spinający wałki. Febiego czy swaga można dostać w granicach 1200 i bez przesady, że tylko ori się nadają. Jak kogoś stać to proszę bardzo