Treść opublikowana przez pawelosinski83
-
duży pobór prądu na postoju
No to lipa... a masz jakieś dokładane wyposażenie? czy wszystko seria? I jeszcze ile czasu czekasz z pomiarem? musisz puścić pomiar przez miernik i poczekać z 2-3 minuty po zamknięciu auta, żeby wszystkie sterowniki poszły spać i wtedy odczytać.
-
A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K
Wielkość soczewki czy projektora? Ja też nie miałem hondy, ale miałem projektory z niej w S4 B5 ? oczywiście że biksenon i ksenon nie jest porównywalny - każdy biksenon wali na wprost mniej lub bardziej, żeby uzyskać parametry dla światła drogowego przez co mniejświatła idzie pod linię odcięcia na szerokość, na czym cierpią światła mijania. ksenon tylko na mijania ma całkiem inną geometrię odbłyśnika i cąłe światło idzie na szerokość, przez co światła mijania z ksenona (dobrego!!! ; koito, stanley) są dużo lepszej jakości niż z biksenonów. Nie mówię o ksenonach helli czy bosza, które mają takie same lustra i dołożoną ruchomąprzysłonę, przez co jako seryjne są szitowe jako mijania i jako drogowe ? Poniżej moje przerobione bosche AL... nie ma porównania do seryjnych... mimo wszystko mijania nie są tak dobre jak były z S2000... mijania: drogowe: i fotki pokazująca jak wygląda przysłona dająca takiej jakości światło (w połączeniu z gładkim szkłem i odowiednim jego dystansem): @ kowi sam powiedz jak to się ma do intemo ? równomierność i jasność pod linią odcięcia na całej szerokości jak i sama szerokość oraz ostrość odcięcia @Koj@k sorry za OT ale to też tematy, które lubisz, więc chyba się nie obrazisz ?
-
A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K
@kowi niechcę zasmiecać tematu, ale bardzo uogólniasz... po pierwsze bixenon to wciąż xenon... mówię o dobrych projektorach, nie wynalazkach hidach i ledach H7... ciekawe czy takie niby za***iste intemo ma start na światłach mijania do nie-bixenona z hondy s2000... honda miażdży intemo szerokością i równomiernością światła... wiem bo miałem... Intemo jest ok, świeci dobrze, jest małe, ale jest co najmniej kilka dużo lepszych projektorów... ma też tą wadę, że trudno je zmodyfikować. Moje przerobione Bosche AL z B8 (gładkie szkło, zrobiona od podstaw nowa przysłona, podkładki) też deklasują intemo. Więc jeśli Bi-Led świeci porówywalnie to żadna rewelacja ? @Koj@k nie ma zdjęć... soczewki trzeba odkleić i dać gładkie ZKW-R na dystansie, i usunąć ten dzyndzel z przysłony, dzieki tym zabiegom uzyskujemy z koito Bi-led to: https://www.hidplanet.com/forums/forum/the-hidplanet-university/how-to-diy/63500-modding-koito-bi-led-v3-projectors A tak poza tym to mi się marzy układ z tymi AL co mam w mijania + do nich przetwornice Hella Gen3 przerobione na 50W i w drogowych właśnie biledy koito ? Koj@k - tak organoleptycznie - jest miejsce w lampach, żeby upchać biledy zamiast drogowych?
-
duży pobór prądu na postoju
ECU czy po zamknięciu auta podświetlenie przycisku awaryjek gaśnie za jakiśczas czy cały czas swieci?
-
Wskaźniki ciśnienie / temperatura oleju
vfiz czyta wszystko to co vagiem możesz sprawdzić bez dodakowych podłączeń (w rzypadku oleju tylko jego temperaturę i ewentualnie poziom), do ciśnienia oleju przykręcasz osobno czujnik i do vfiza bezpośrednio podłaczasz, bo fabrycznie nie ma w aucie takiego czujnika.
-
S4 sekwencja spalanie
Co do automata to na trasie teoretycznie będzie bardziej oszczędny, bo ma dłuższe biegi i wcześnieje zmienia; 6 potrafi wrzucić przy 60 i 1500obr/min Po mieście faktycznie trzeba mocniej deptać, zeby poruszać sie dynamicznie, więc spalanie podskoczy względem manuala...
-
A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K
ciekawe jak te biledy Ci wyjdą, ale podobno jesli chodzi o ilość światła i jego jakość to dobre ksenony jednak lepsze... te biledy fajnie dają z gładką soczewką ? jak dasz rady to ogarnij zdjęcia porównawcze; q5 vs biled na 1 fotce ?
-
Wskaźniki ciśnienie / temperatura oleju
vfiz będize zdecydownaie tańszą i bardziej funkcjonalną opcją. Potrzebny jest trójnik M10x1,5 wejście+wyjście i wyjście boczne na 1/8NPT i czujnik ciśnienia - całość wkręcasz w miejsce fabrycznego czujnika ciśnienia oleju.
-
(bbk) 4.2 stuki w silniku podobne do panewki
mobil to gówno... może zalej dobry olej po prostu :] z jednej strony piszesz o nowych pierścieniach, rozrządzie, zrobionych głowicach a z drugiej robisz jakieś dziwne cięcie kosztów typu zamiana panewek miejscami i regeneracja zaworków... Po tym co opisujesz to faktycznie jakby ciśnienia oleju brakowało i nie docierał wszędzie tam gdzie trzeba...
-
Światła drogowe, do siebie działa od siebie nie
Racja, zwracam honor i przepraszam za zamieszanie - wczoraj sprawdziłem dla pewności, działa tak jak misiek95 mówi. Jesli tylko mijania są włączone (czy to z AUTO czy ręcznie) to drogowe normalnie się włączają.
-
(bbk) 4.2 stuki w silniku podobne do panewki
U mnie: temp oleju 85 , 760obr --> ciśń.oleju 2,5 bara temp oleju 88-90 , 760obr --> ciśń.oleju 2,0 bara i po max nagrzaniu na postoju: temp oleju 94 , 760obrr --> ciśń.oleju 1,8 bara temp oleju 94 , 1200obr --> ciśń.oleju 3,0 bara temp oleju 94 , 1000obr --> ciśń.oleju 2,4 bara temp oleju 94 , 3880obr --> ciśń.oleju 4,9 bara
-
Światła drogowe, do siebie działa od siebie nie
Z tego co wiem to włączyć drogowe można tylko jak są ręcznie włączone światłą mijania pokrętłem, jeśli włączyły się same na pozycji AUTO to drogowych nie włączysz na stałe. Głupie ale tak jest.
-
S4 sekwencja spalanie
Mi żry normalnie ponad 20 ? na zbiorniku (55l wchodzi) robię średnio 240-270km, ale jeżdżę dynamicznie po mieście i trasa u mnie to tak 180. Bardzo dużo zależy od nogi, przy spokojnej jeździe nocą na autostradzie (120 tempomat) wyszło mi kiedyś 16 gazu.
-
Co powiecie O tym oświetleniu drogi
nie lepiej tylko inaczej... Bosche AL z B8 przedlifty świecą bardziej punktowo - mają lepsze drogowe, ale węższy strumień na mijania w porównaniu do poliftowych, które świecą równo i szeroko. Intemo jest fajne, ale też troszke oszukuje, bo ma podbitą także lewą stronę, ale więcej światła nie rzuca na drogę, nie świeci także tak szeroko jak polifty, sprawdza się bardizej na trasie niż w mieście. Ja wybrałem polifty B8 mając w ręku w tym samym czasie i porównujac je bezpośrednio z intemo. Rzekłbym - kwestia osobistych preferencji.
-
Audi S4 B6 4.2 BBK - nie odpala
dobrze wiedzieć, że takie jaja mogą być przez lewe powietrze... najważniejsze, że pacjent żyje ?
-
Audi S4 B6 4.2 BBK - nie odpala
Moim zdaniem immo, jeśli odpala i gaśnie. Na jakiej podstawie stwierdził, że nie? Kluczyk serwisowy z tego co wiem nie posiada immo Odłącz cewkę immo przy stacyjce i odpal - będzie za pewne tak samo. Może na wszelki wypadek wyłączyć immo całkowicie w sofcie?
-
S4 B7 podciśnienia
sorry, zapomniałem o tym temacie.... zawór (5) steruje EGRami czyli (3) i (4) regulator ciśnienia na listwie paliwowej (1) idize bezpośrednio w kolektor (2)
-
Audi S4 B6 Avant Nogaro blue
- Audi S4 B6 Avant Nogaro blue
Czyli mogłeś wybrać 2 dowolne inne miejsca parkingowe do zrobienia zdjęcia... tym gorzej...- Audi S4 B6 Avant Nogaro blue
Auto za***iste, heble się przydadzą ? Ale powyższe zdjęcie to słaby pomysł fchooy.... Co to ma na celu???- S4 B7 podciśnienia
pokaż te schematy to coś wykminimy- Zmiana T4W/BA9s na W5W LED
ja zostawiłem stare oprawki i podlutowałem się obok równolegle z nowymi - i teaz mam 2w1 wedle życzenia ? stare piny na pewno nie pasują- Zmiana T4W/BA9s na W5W LED
na tyle ciasno, że nie wypadnie i na tyle lekko, że nie ma problemów z wyjęciem ?- Sonda lambda
przy kielichach na ścianie grodziowej- Sonda lambda
u mnie bez katów na przeglądzie nic nie piszczy i już 2 przeszedłem bez problemu oporniki mogą się nie sprawdzić, bo rezystancja zmienia się wraz z temperaturą... najlepiej wkręć i podłącz sondy albo ostatecznie podłącz i schowaj gdzieś w komorze ? ale żeby czegoś nie potopiły ? Jakby udało się wyłączyć to daj znać co i jak bo też bym chciał to zrobić ? - Audi S4 B6 Avant Nogaro blue