Treść opublikowana przez misiek95
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Miałem w ręce oba wałki jednocześnie. Ten z DPF jak pisałeś naciska na pompowtrysk jeszcze daleko po gmp, kiedy cewka już dawno jest zamknięta w normalnym cyklu pracy. Początek (conajmniej do gmp) wygląda tak samo wiec nie wiem na czym miała by polegać różnica. Mówisz tak, jak by to najpierw cewka sie otwierała a później stopniowo rósł nacisk na tłoczek ( a przecież tak nie jest). Oświeć mnie prosze albo wrzuć jakiś wykres porównawczy bo inaczej sie nie zrozumiemy ?
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Ja też zrobiłem remont hamulców... 312 przód 245 tył...oczyściłem zaciski, jarzma... pomalowałem... założyłem z nowymi klockami... I po 3 miesiącach kupiłem 320 jednak?
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Ja przez 5 lat to ponad 15 sztuk tak skleiłem i wszystkie sie trzymają. Są węże bardziej elastyczne które są odporne na zassanie, ale nie warto kombinować. Zaklepać zakleić i po sprawie. A jak ktoś koniecznie chce wyeliminować przyczyne- to zamiast wstawiać wąż elastyczny, polecam włożyć ten z ajm/atj a4 b5. Jest poprowadzony do góry nad rure dolotu i wchodzi w grodź czołową w okolicy serwa hamulcowego. Na tak dużej odległości drgania silnika już nie szkodzą króćcowi
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Kolego jest w tym temacie przewałkowane wszystko 10 razy i naprawde nie potrzeba specjalnych umiejętności. Przejrzyj temat i znajdziesz, serio?
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Nie bardzo rozumiem czemu mniejsza moc?
-
[B6 AVF] EGR - Pęknięta gruszka siłownika klapy gaszącej
Tak. Jak sie zamknie to auto najczęściej dymi na czarno i nie chce sie wkręcać na obroty
-
[B6 AWX] EGR czy N18 ?
Wtyczke ma inną ten z 110km- taką kwadratową. Po przelutowaniu wtyczki będzie działał.
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Nic, będzie chodzić. Poprostu nie będzie realizowana dodatkowa faza wtrysku paliwa- pomimo, że mechanicznie będzie taka możliwość. Tak tłumaczył mi doktor z politechniki co siedzi w tym mocno Ale powiedz lepiej dlaczego miał by to być BPZ? Bo jeżeli myślisz, że im nowszy tym lepszy- to nie do końca tak jest. Ja bym wolał wrzucić jakiś awx/avf/asz/arl.
-
Mercedes 124 coupe
Wiesz, takie stare auta to tylko na zdjęciach wyglądają dobrze. Mnie w moim też razi dużo rzeczy, ale trzeba sie pogodzić- 28 lat auto. Mój też ma gaz? We francji zamontowali. Ale mi sie udało ogarnąć ke-jetronica i lpg na tyle, że nie ma żadnych problemów. btw musze odświeżyć zdjęcia w temacie- to zobaczysz ile usterek było w moim?
-
Mercedes 124 coupe
U mnie był zatarty bat i zerwany pasek transmisyjny. Pasek kupiłem używany z innej anteny. A bat jest z aliexpress za 23zł z przesyłką ? Pokaż swoją coupejke bo widze że chyba też m103 siedzi pod maską?
-
Mercedes 124 coupe
W mercedesie odkąd go mam, zawsze była za wysoka temperatura- czy to w czasie jazdy czy na postoju, zawsze blisko 100 stopni. Winna okazała się stara pompa wody. Po wymianie na nową problem ustąpił. Dostęp do pompy bardzo słaby Odświeżyłem zaciski, jarzma przód i tył bo już wyglądały staro Ostatni słaby odbłysnik zregenerowany Po roku czasu ruszyła w końcu antena? A tutaj fotka ze zlotu w Oławie?
-
Poduszka Skrzyni Biegow / Twardosc ? / luz ???
Tak jak pisałem wcześniej- ja poduszki skrzyni usztywniam w ten sposób. Jakkolwiek by to źle nie wyglądało, to działa lepiej niż nowa poducha lemfordera no i kosztuje taka modyfikacja z 20zł?
-
[B6 AWX] Szarpie silnikiem na każdym biegu 2000-2800 RPM
Każdorazowo nową. Trzeba też oczyścić bardzo dokładnie miejsca jej przylegania na pompce i w głowicy. Nie zrozum mnie źle, ale moim zdaniem jak problem wrócił po tak krótkim czasie, to błąd leży gdzies w montażu ;
-
Ranking wahaczy AUDI A4
Bujdy. Wystarczy wiedzieć jak jest zbudowane to zawieszenie, żeby stwierdzić że za dużo opcji do regulacji tam nie ma
-
dziwne bujanie po wymianie amorow
KYB to najsztywniejsze amorki z tych "cywilnych". O klase lepsze niż mongoły. Ciężko coś poradzić, objawy są nie jasne jak dla mnie. Chyba nikt nie będzie w stanie pomóc Ci na odległość
-
dziwne bujanie po wymianie amorow
sam montowales?
-
Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED C5W CAN BUS
http://allegro.pl/audi-a3-a4-b6-b7-a6-c6-q7-podswietlenie-lampki-led-i6854296794.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MGE5ZmJjNTItODZmOC00ZjIyLTljYTQtNGQyNmFmMWVmMDliAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5b77e160-e37a-4524-b267-e36dece34e99 Jest gwarancja to co w tym dziwnego? Tylko jak będziesz dzwonił, że sie zepsuły to bądź zły ?
-
Podświetlenie tablicy rejestracyjnej LED C5W CAN BUS
Kolego czytaj uważnie. Chodzi o ledy z passata b5y Ja kupiłem te najtańsze ledy za 23zł. Po 2 miesiącach sie spaliły, zareklamowałem i dostałem drugie. Po kolejnych dwóch to samo ;d Gwarancja jest na rok. Jak przez rok będę dostawał nowy zestaw, nie pokrywając kosztów przesyłki- to niewielki koszt
-
[B6 TDI PD] Turbo, utrata mocy, późno wstaje...
Nic nie sprawdziłeś. Działaj dalej
-
Wymiana linek hamulca ręcznego
Dokładnie, szkoda czasu na rozbieranie tunelu. Sprawa do ogarnięcia przez popielniczke
-
Krzywo stoi i wrażenie przechyłu .
No to pewnie było tak jak pisałem. Tuleje skręcili przy aucie podniesionym na podnośniku. Pytasz które... Nie wiem, odkręć i dokręć wszystkie na opuszczonym i problem zniknie.
-
[B6 TDI PD] Turbo, utrata mocy, późno wstaje...
Bo to, co opisałeś to raczej niedoładowanie. Przeładowujące auto jedzie jak powinno, ale sterownik silnika w pewnym momencie wchodzi w tryb awaryjny. W Twoim przypadku to raczej niedoładowanie. Jak nie masz sprzętu diagnostycznego, to najszybszym testem jest podłączenie podciśnienia bezpośrednio z vacuum pompy na gruszke turbiny. Auto odżyje i wtedy będzie przeładowywać ewentualnie. Będzie to oznaczało że masz defekt w wężykach podciśnienia lub n75
-
Luzy półosi - video.
Z półosią wszystko ok. Jak dla mnie sanki dokładnie trzeba obejrzeć, ponaciskać łomem. Odkręcić, żeby odpuścić naprężenia wewnątrz materiału i dokręcić znowu. btw. spójrz na to
-
[B6 TDI PD] Turbo, utrata mocy, późno wstaje...
To niedoładowuje czy przeładowuje w końcu?
-
[B6 AVF] Czy zużyta turbina może zwiększać spalanie ?
tak