Treść opublikowana przez misiek95
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Czy w dyferencjale EUB powinno się lać olej do momentu przelania, czy tyle ile powinno być wg etki? Myślałem że te 0.8 wystarczy a zapakowalem litr i nie przelalo się otworem wlewowym Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Hex-Can-Usb - Wersja 17.1.3 czym się różni od 17.8 ?
ktoś wie czym połączę się z ww sterownikami?
-
B7 Avant AWX Quattro
Zawias to sprezyny i amorki H&R -35mm z oski i do tego na tyle podkładki podnoszące o jakieś 15mm z aso. Spasowalo się to fajnie na dystansach jakie miałem jeszcze z poprzedniego samochodu 13 mm przód 17mm tył Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
[1.9 TDI PD] Porady w jeżdżeniu ?
Nie jest dobre. Najlepiej jechać na biegu który masz zapięty i sobie hamować powoli. Jak obroty już Ci spadną do 1200 czy ile tam Ci pasuje, to wciskasz sprzęgło. Jadąc w ten sposób nie spalasz paliwa. Na luzie spalasz. Chociaż nie wiem jak to sie ma do tego co koledzy pisali wyżej o oszczędzaniu paliwa Co do jazdy w korku to staraj się jechać jak najdłużej na zapiętym biegu lub na luzie. Jazda na półsprzęgle jest męcząca i troche szkodliwa. Ale nie popadajmy w paranoje. Pojeździsz troche to sie nauczysz co sie powinno a co nie. W 1.9 to chyba każdy sie odnajdzie, wiele wybacza ten silnik
-
B7 Avant AWX Quattro
Nie chce, za dużo sie napracowałem Obiecałem sobie że to ostatni komplet jaki własnoręcznie maluje. Za dużo z tym zabawy a i tak zawsze sie okazuje że można było lepiej
-
Obroty 6 biegowy AVF
Autor posta zaznaczył w profilu że ma auto AWD. Jeżeli to faktycznie quattro- to i tak długi ostatni bieg. Quattro ma krótsze ostatnie przełożenie od ośki zazwyczaj:)
-
Obroty 6 biegowy AVF
Są 5 biegowe skrzynie z krótszym ostatnim biegiem a są 6 biegowe z dłuższym. Najdłuższa to bodajże HCK i wszystkie z 2.5tdi
-
Obroty 6 biegowy AVF
Różne skrzynie mają różne przełożenia. Ja miałem na 5 biegowej skrzyni tak jak mówisz przy 3000 obrotów 160km/h na ostatnim biegu. Teraz mam quattro i 6 biegów i mam jakieś 150km/h przy 3000 obrotów. Ten dodatkowy bieg to bardziej chwyt marketingowy niż zaleta
-
B7 Avant AWX Quattro
Dorwałem tanio końcówki ultera 90mm. Opaski skręcane tylko dla przymiarki Alusy kupione od forumowicza @RobsonSNC - odmalowane metodą garażową, zabezpieczone i na nowych oponach Co do koloru dokładki to myślę nad pomalowaniem jej w kolor Altograu z szerokiej listwy mercedesa i w pełnym połysku. Nie pasuje mi na niej ani czarny ani srebrny a baza z mercedesa leży mi w garażu
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Ja zakładałem lz9w ale nie wiem od jakiego sprzedawcy. Pasowały super. Podobno najtańsze z allegro Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Ktoś wie ile teraz kosztuje ori płyn w aso? Czy kupić go w innym miejscu? Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Swap z AHH na AJM
Wkładaj ajm. Sprzęgło w nim jest takie jak w awx i lepiej je zostawić o ile to manual. Skrzynia zostaje wtedy. Wiązka powinna pasować, ic też. Ogólnie przyjemna robota jak masz całego dawce Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Zapaszki do auta
U mnie pachniał 2 tygodnie. Gdzie kupiłeś? Może miałem jakiś podrabiany Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Drgania na wolnych obrotach w A4 B6 1.9TDI
Piotr nie wiem czy było już to wspomniane, ale MOIM ZDANIEM na odczuwanie tych drgań bardzo duży wpływ ma stan lub też rozmiar dwumasy... W czwartek wjechałem do garażu FWD ze sprzęgłem 228mm i dwumasą w stanie "jak nowa". W poniedziałek wyjechałem quattro ze dwamasem 240mm w stanie "7/10". Już w pierwszy dzień wyczułem delikatnie nieregularne bujanie silnika Silnik został ten sam, jego zawieszenie też, nawet poduszka skrzyni. Zmieniła się jedynie dwumasa i wydech(to nie powinno mieć wpływu). Wniosek taki, że auto nawet jak ma tendencje do drgania- to dobra dwumasa sobie z tym poradzi i będzie to niewyczuwalne
-
Jakie objawy zużytej podpory wału
Wiem. Z tyłu też są dwa przeguby wewnętrzne na półosiach
-
Jakie objawy zużytej podpory wału
Łukasz mowa była o tylnym przegubie, czy o przednim?
-
B7 Avant AWX Quattro
mam mieszane uczucia, bo nie moge się doczekać montażu pakietu lato podłączyłem właśnie drugi pływak, wygląda na to że pokazuje dobrze
-
[B6 AVB] Drgania na biegu jałowym oraz dziwne dźwięki w okolicach skrzyni biegów.
Mi też wygląda to na dwumas Samo "terkotanie" to jeszcze można by sie spierać... że może łożysko oporowe, może coś innego. Ale szarpanie przy ruszaniu to prawie na pewno dwumas.
-
[B6 AWX] Huczy podczas jazdy
Zobacz czy dobrze masz poskładany dolot. Głównie chodzi o puche filtra powietrza i wszystko co wokół niej jak i sam filtr
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Mój swap można też dopisać do listy zakończonych sukcesem Bez większych niespodzianek sie obeszło. Powodzenia życze kolejnym przekładającym
-
B7 Avant AWX Quattro
Górny wahacz, dolny wahacz, stabilizator są takie same. Hamulce to samo. Sanki i zwrotnice inne
-
B7 Avant AWX Quattro
Jeszcze nie miałem okazji pojeździć z większymi prędkościami. Pierwsze wrażenia są takie że 1.9q po chipie zbiera się niewiele lepiej od ośki bez chipa
-
B7 Avant AWX Quattro
Tak, jest w tym temacie rozpracowane wszystko
-
B7 Avant AWX Quattro
A te kolory dokładek mają jakieś inne kody niż kod lakieru (lz9y)? Czy ma być ten sam kolor ale jaśniejszy odcień? Chodzi tylko o podpięcie drugiego pływaka do licznika. Mam cały przewodzik razem z pinem przygotowany z dawcy, leży pod kanapą. Kodowanie już zmienione. Ogarne to w 15 minut i mam nadzieje że to zamknie temat zbiornika Wrażenia są takie, że zapina po śniegu tak jak po asfalcie Ale to już miałem okazje wczesniej obadać, bo pojeździłem troche kolegi s4 b6. Pod wpływem tego auta kupiłem dawce napędów do siebie
-
B7 Avant AWX Quattro
Tak, jakimś sprayem wysoko temperaturowym. Zazwyczaj przez rok wyglądają ok, później znowu robią się rude