Treść opublikowana przez misiek95
-
[B6 AWX] Dobranie dwumasy. Stara zdjęta
Kupujesz cały zestaw jak rozumiem? Szczerze mówiąc- żadna różnica czy sachs czy luk. Reszta nie jest warta uwagi
-
[B6 TDI PD] Zapocona rura turbiny, błąd przeładowania.
Uszkodzony przewód od gruszki nie może powodować dodatniej wartości ciśnienia. Obawiam się ze to nie koniec problemów Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.
Z tego co pamiętam to ta pokrywa ma w sobie taki zawór, który sprawia że kiedy wyciągasz bagnet albo korek, to sie zamyka. Dlatego to normalne że wali Ci dymem Druga sprawa jest taka że tam tak naprawde nie ma się co zepsuć... Jedynie mogła się troche zapchać ale to zalej ją ropą albo rozpuszczalnikiem i wszystko wyczyścisz ładnie. Sprawa trzecia to myślę że śmiało możesz poszukać używki. AWX AVF BRB chyba nawet BPW miały te same pokrywy. Byle 2003+ był rok produkcji
-
[B6 TDI PD] Zapocona rura turbiny, błąd przeładowania.
Jeżeli wchodzi w tryb awaryjny od razu po odpaleniu, to podejrzewam że uszkodzony masz czujnik ciśnienia powietrza, fachowo MAP sensor. Potwierdzić to może ktokolwiek kto ma kabelek i vaga Czujnik będzie pokazywał cały czas 2973mbar i stąd tryb awaryjny. Inna droga to podmianka szybka od kogoś kto ma taki sam silnik, albo podobny. Ma się zgadzać numer na Mapsensorze, końcówka C. Powodzenia
-
[B6 AWX] Samochód się nie dogrzewa
awx 2001 ma normalnie elektromagnes, dopiero gdzieś od 2004 jest sprężarka po drugiej stronie i sterowana zaworem
-
Jakie głośniki na przód?
A4 b5 to cieżki temat jeżeli chodzi o głośniki w przednich drzwiach. Najlpiew poczytaj o tym ile trzeba się narzeźbić, żeby coś sensownego tam wsadzić.. Zamiast tuby, to kupił bym jakąś skrzynię z głośnikiem 10 cali i jakiś wzmacniacz żeby to wysterować. Tuba, to była dobra w latach 90
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
pokaż jaką zamówiłeś
-
[B6 TDI PD] Zapocona rura turbiny, błąd przeładowania.
Utrata mocy może mieć związek z tą rurą, ale nie musi. Może być zapieczona geometria w turbinie, albo słabe podciśnienie. A rura zalana jest olejem właściwie w każdym 1.9. W jednych mniej w innych wiecej..
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów.
Nie no spokojnie, biało czarny to jest zaworek zwrotny. Połączenie z atmosferą w starszych autach jest realizowane przez puche filtra powietrza, a w nowszych są takie pseudo zaślepki na zaworach n18 n75, ale ciekawi mnie co kolega Piotrek nazywa filterkiem... bo albo mi czegoś brakuje albo w jego BPW jest jakiś dodatkowy element
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów.
a gdzie sie znajduje taki filterek awx avf chyba nie ma tego
-
A4 B5 2000 Quattro 2.5 AKN--> 1.9 AVF GTB20 (koccuurro)
ładujesz jakieś większe pompki?
-
Swap 2,5v6
No ale co chcesz się dowiedzieć? Jak padł mechanicznie to wkładasz drugi silnik AYM lub jakiś AKE AKN i zostawiasz swoją pompę, osprzęt, sterownik, skrzynie, sprzęgło. O to Ci chodzi?
-
Przesłona bixenon wraca po chwili
Gdzie można to dostać, wiecie może? Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Ja pokrywe zaworów zmieniałem zaraz po swapie z tej 02r na 04r. Przy okazji płukanie, czyszczenie... nic to nie zmieniło Zakup nowej bez sensu... one mają wade konstrukcyjną. To nie wynika ze zużycia/wieku. Podobno któryś VW t4/t5 miał całkowicie inaczej zrobioną pokrywe zaworów... ale ja nie drążyłem tematu
-
Woda pod kołem zapasowym audi A4B7
Po kupnie auta u mnie też stała tam woda. Odessałem, osuszyłem i problem nigdy nie powrócił. Podejrzewałem wtedy uszczelke klapy
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Ja też leje Motula od Dzika- z silnika można jeść Mam ochote na zmiane na inną markę, bo mam wrażenie że szybko traci swoje właściwości (jakieś 7 kkm)... Ale właściwości czyszczące ma super
-
Zawieszenie 1bv
Nie ma to żadnego znaczenia czy masz 1ba, 1be, 1bv, 1br. Wahacze są takie same..
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Ostatnio robiłem gościowi pare rzeczy w golfie 1.9 vp i zdejmowałem też pokrywe zaworów. Jak zobaczyłem jaki syf tam panuje - od razu telefon do właściciela czy on w ogóle zmienia w tym aucie olej. Mówi że co 10kkm motula z allegro Powiem wam że ja w życiu nie widziałem tyle syfu naklejonego w silniku. Tam gdzie obracały się krzywki wałka było wolne miejsce, a przy ściankach głowicy nawet do 2cm szlamu. Wybierałem to łyżką stołową do wiadra Myślę że gdyby robili te podróbki z czegoś chociaż zbliżonego jakością do sprzedawanych dzisiaj olejów- pociągneli by ten interes dłużej...
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Już ponad miesiąc z tym jeżdże, ze 2000km będzie na pewno. Ewdentnie coś się tam osadza w tym zbiorniczku, taka kawa z mlekiem. Żeby zapełnić ten zbiorniczek to musiał bym jeździł cały rok chyba Dzis zakładałem osłony pod silnik i zauważyłem że na pewno mniej oleju wisi przy połączeniach węży gumowych- więc jakiś tam efekt jest. Innych efektów nie zauważyłem. Po odpaleniu nadal puszcza białego dymka- a to liczyłem że jest skutkiem oleju w dolocie. Jednak chyba uszczelniacze zaworowe albo któraś pompka po dłuższym postoju spuszcza paliwo
-
kopułka obudowy filtra oleju 2.0 Tdi
Nawet jak będzie trzeba coś więcej rozkręcić żeby włożyć żabę, to ciężko wymyślić inny sposób żeby to odkręcić, bez zniszczenia korka do usłyszenia w takim razie ewentualnie ruski klucz- młotek i przecinak
-
kopułka obudowy filtra oleju 2.0 Tdi
Duża żabka taka jak hydraulicy używają A jak odkręcisz to odezwij się do mnie, mam taki korek z 2.0 tdi i chętnie oddam za jakiś czteropak
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Nie wiem, mnie nie wyszły nic. Takie miałem w piwnicy ;d
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Panowie, z doświadczenia wam powiem ze w awx avf sprawdzają się chociażby poduszki z ajm atj które mam włożone u siebie. Bez zaworka one są - w niczym naprawdę to nie przeszkadza Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Przesłona bixenon wraca po chwili
Był bym wdzięczny, nie chce rozbierać lampy jeżeli ma się okazać że to coś nie naprawialnego i będę czekał na drugi projektor
-
Jaki kąt sychronizacji dla Awx
To jest kwestia indywidualna dla każdego silnika. Niektóre latają na -1 dobrze, inne na 0. Ja mam teraz ustawione +1 i silnik chodzi ładnie. Jak ustawie niżej, jest wyraźnie głośniej. Ustaw tak, żeby Tobie odpowiadało