Treść opublikowana przez misiek95
-
Phaeton GP2 3.0TDI 4x4 Individual Edition 6
Konkretna fura 10 lat temu miałem okazje do takiego wsiąść i poogladać, to czułem się jak w kosciele. Miał jakieś pseudo marmurowe wykończenia wnętrza. Wtedy to było nowe auto, robiło mega wrażenie. Pamiętam te nawiewy boczne ustawiane przy pomocy przycisków- bajer Kuzyn jeździ nim do dziś, 10 lat w jednych rękach. Powodzenia w użytkowaniu- podobno koszty potrafią dać w kość.
-
Przesłona bixenon wraca po chwili
a nie wiesz który element przesłony zawodzi? to cewka robi takie problemy, czy mechanicznie któraś część?
-
Mercedes 124 coupe
Wymieniłem uszczelnienia w pompie wspomagania. Wszystko udało się dostać na miejscu. Ciekawe urządzenie, pompa łopatkowa i tłokowa w jednym korpusie. Przy okazji wyeliminowałem piszczący pasek wielorowkowy. Rozruszałem śrube napinającą i wstawiłem nowy tłumik drgań.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Pedał gazu to już kosmetyka, możesz w razie czego nawet sam potencjometr przełożyć. Ważne ze odpalił Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 TDI PD] Swap na 1.9 AFN do B6 ? Czy ktoś robił ?
Inne, ale to też zależy od rocznika c5. Ogólnie lutowanie Cię nie minie Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 TDI PD] Swap na 1.9 AFN do B6 ? Czy ktoś robił ?
To jeszcze nie znaczy ze wszystko tam działa jak powinno BTW afn avg w C5 sobie nie radzi zupełnie... ma za mało momentu na dole i jazda jest męcząca, nawet po chipie Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Ori lampki tablicy problem
Śmietnik taki, że szkoda gadać. Po miesiącu obie padły. Szkoda pieniędzy, nerwów a nawet tych 3 minut na montaż
-
[B6 TDI PD] Swap na 1.9 AFN do B6 ? Czy ktoś robił ?
Pas przedni jest taki sam. Inna jest chłodnica, rura dolotu na dole. Wiatrak w ostateczności możesz podłączyć przez opornice i jakiś czujnik temperatury dodatkowy. Nie jestem pewien czy klimatronic dogada się z tym sterownikiem i pompa ABS.. Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 TDI PD] Swap na 1.9 AFN do B6 ? Czy ktoś robił ?
Dobrze by było gdybyś miał sterownik obsługujący Can, z Passata. Do rozwiązania tez problem z sterowaniem wiatrakami no i pompka paliwa w zbiorniku Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
ten kabelek ze zdjęcia ogarnia immo off?
-
Dyskretne granie w b8 by REIKEB, nie mogło być inaczej :D
Ja będę niedługo zmieniał z przodu Tweetery na HS 25 PLUS i zwrotnice na FWX+. A do obecnych dokupie jakieś midbasy i chyba w tylne drzwi wrzuce A Ty masz jakiś plan na tylne drzwi?
-
Dyskretne granie w b8 by REIKEB, nie mogło być inaczej :D
I jak gra? Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
podkładka metalowa ma kluczowe znaczenie Wyjmij kolego swoją pompkę z gumką i dołóż sobie podkładkę wielkości gumki. Przy wkładaniu będziesz czuł, czy guma jest dociśnięta z odpowiednim oporem.
-
1.9Tdi AWX...po deszczu cieknie woda spod uszczelki-przelotki ściany grodziowej od pompy sprzęgła ...POMOCY
Chyba kolego troche mylisz pompe hamulcową z pompą sprzęgła. Pompę sprzęgła wyciąga się w kierunku wnętrza samochodu. Od strony grodzi silnika musisz odpiąć zasilanie płynem ze zbiorniczka oraz przewód do wysprzęglika. Pompę hamulcową wyciągasz w kierunku silnika
-
B7 wymiana głośników.
Ja kombinowałem tak jak Ty, ale też mnie kolega zaraził tą marką i poradził kilka rzeczy. Podstawą jest dobry przód. Jak masz kupić 2 zestawy mx165 na przód i tył, to naprawdę lepszą opcją jest kupić coś dobrego na przód i dobrze wygłuszyć drzwi- taki jest pierwszy krok. W następnym dokupił bym wzmacniacz. Ja używam m80.4 i szczerze Ci powiem, że nie słuchałem nic z niższej półki od tej firmy. Ten wzmacniacz jest optymalny. Później dokup sobie suba. M10,R10, wolnostojący czy też zabudowany- wedle uznania. Na koniec jak uznasz że musisz mieć koniecznie te głośniki z tyłu, to sobie je włóż- ale musisz mieć świadomość że na tym skorzysta jedynie pasażer z tyłu. Ja mam tył całkowicie odłączony aktualnie. Myślałem żeby wrzucić tam jakieś MX, żeby pasażerowie z tyłu słyszeli czego słucham, ale zostawiam to na kiedyś. Ten głośnik centralny to może Ci co najwyżej zepsuć scene, odłącz go i zapomnij o nim Mx to taka najniższa opcja- mam je w tylnej półce w mercedesie. Grają głośno, ale seria M to już klasa wyżej i każdy usłyszy różnicę. R165 nie miałem okazji posłuchać. Przewineło się przez moje ręce kilka modeli X165. Od starych żółtych, do najnowszych X165 EM EVO które mam w aucie. Ten głośnik nawet jak sie go weźmie w ręke, to robi mega wrażenie,a co dopiero efekt pod dobrym wzmacniaczem i w dobrych drzwiach:) I na koniec Ci poradze, że jak nie chcesz wydać dużo to szukaj tak jak ja używek
-
AWX do AJM korekta softu
Raczej bym się nie sugerował tym, czy jest produkcji rumuńskiej czy włoskiej. Widziałem rozpadnięte włoskie garetty, a sam miałem rumuńską w ajmie, teraz w awxie mam rumuńską z BLB. Patrz żeby była świeża rocznikiem i miała niewielki luz poprzeczny, wzdłużny zerowy. Geometria też powinna leciutko chodzić. Reszty nie jesteś w stanie sprawdzić
-
AWX do AJM korekta softu
Dolot i spływ oleju pasuje, wydech pasuje, połączenie z kolektorem jest takie same. Potrzebna Ci redukcja jeżeli chcesz użyć swojego węża, lub cały wąż z AWX. Sprężarki nie kupuj regenerowanej, tylko dobrą używkę. Najlepiej szukaj z jakiegoś 2.0- BPW, BLB. Są takie same, a znacznie młodsze.
-
B7 wymiana głośników.
Tutaj zajrzyj. Kilka zdjęć tylko jest, ale widać co i jak.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
a no na tym że bieżnia na wałku sprzęgłowym dla łożyska igiełkowego bez dystansu jest przesunieta do wału korbowego i przez zwężenie na wałku do łożyska dostaje się pył ze sprzęgła bo gumki uszczelniające na łożysku nie maja styczności z wałkiem czyli można powiedzieć że bieznia wałka pracuje tylko na jego połowie nie po całej powierzchni wałek sprzęgłowy skrzyni 5b jest prawie na równi z dzwonem a wałek skrzyni 6b wystaje poza dzwon skrzyni te 5,5mm grubości dystansu robi "niezauważalne" różnice pomiędzy AVF a AWX [emoji4] można wcisnąć głębiej łozysko w wał korbowy (tzn do oporu) ale kto by się tym przejmował Czyli jak rozumiem wał silnika niczym się nie różni. Wałek sprzeglowy w 6b dostosowany jest poprostu do większego osadzenia skrzyni od silnika, tak? A gdzie się znajduje ta gumka chroniąca łożysko igielkowe, bo nie kojarzę..
-
1.9 tdi 130km AVF układ chłodzenia
Przekladalem ta otuline z Passata do siebie. Nic to nie daje. Jedynie chłodnica egru, lub 3 świece żarowe w kroccu za silnikiem dają jakiś tam efekt Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
B7 wymiana głośników.
Kupiłem używki, komplet poniżej 1500zl mnie wyszedł. Ja odpuszczam, widzę ze masz swój pomysł na audio w samochodzie i nic tu po mnie Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Na czym polega ta pułapka? Bo chyba nie zrozumiałem o co chodzi
-
B7 wymiana głośników.
Zamiast ładować 4 hertze, włóż dobry przód z auiosystemu. Ja mam z przodu x165 Evo, wzmacniacz m80.4 i subwoofer audiosystem r10 w zabudowie w boczku. Upalam ten zestaw juz któryś miesiąc i ciągle się zachwycam. Zajrzyj do mojego tematu o b7.. Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Moduł w konsoli pod podłokietnikiem polift
Można, tylko po co? Bardziej ci się przyda w tym podłokietniku paczka gum do żucia, niż to kopyto do telefonu Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Moduł w konsoli pod podłokietnikiem polift
To właśnie do tego telefonu z podłokietnika