Treść opublikowana przez misiek95
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
No nie masz racji zupełnie. To, że sprężyna jest ściśnieta bardziej lub mniej, przy zmianie położenia dolnej nakrętki spowodowane jest tym, że od góry ogranicza ją wtedy długość amortyzatora. I wtedy możesz mierzyć metrówką i wychodzi tak jak mówisz. Ale wyobraź sobie ten zestaw(sprężyna + amortyzator)- zamontowane w samochodzie. Sprężyna pracuje nie tylko na ściskanie, ale też na rozciąganie. No nie wiem jak mam Ci to jeszcze wytłumaczyć, i nie będę próbował ? Może przyjdzie ktoś cierpliwy i Ci to wytłumaczy
-
Problem z dwumasą Audi A4 b6 1.9 tdi
Ja nadal uważam że zbyt pochopnie stawiasz diagnoze. Naprawiam auta już kilka lat i "urwanej" dwumasy to jeszcze nie widziałem. Widziałem za to rozpadnięte tarcze sprzęgłowe. Szczególnie takie ponownie nitowane ? Widziałem też wiele przypadków takich (sam tak miałem). Że psioczyłem na nową dwumasę bo drgała mi dosłownie tak samo jak poprzednia rozpadnięta... A było to spowodowane delikatnym zaolejeniem tarczy. Co do programu to nawet gdyby mu podlać 390nm gwałtownie narastające- to nie tak łatwo jest zabić NOWĄ dwumase.
-
Problem z dwumasą Audi A4 b6 1.9 tdi
A czym się objawia ta padnięta dwumasa? 30tyś to bardzo mało. Podejrzeewam że masz jednak jakiś problem z tarczą sprzęgła, może dlatego że docisk ma delikatny stożek. Kevlarowe okładziny są kapryśne
-
Jakie zarowki w DRL?
podzielisz się wiedzą, co tam zrobiłeś?
-
BPW po zastosowaniu LM 5154 szarpie slaby
Jak ktoś do mnie przyjeżdża i mówi "Nie świeci tylne światło pozycyjne. Żarówka na 99% ok" - to na 100% jest spalona? Dobrze że auto ożyło i nie zaciągneło za dużo syfu z drugiej strony filtra
-
Problem po swapie z multitrona na manual
przy wciśniętym sprzęgle był by spokój moim zdaniem
-
BPW po zastosowaniu LM 5154 szarpie slaby
Przy plastikowym króćcu wężyki oznaczone kolorem niebieskim
-
BPW po zastosowaniu LM 5154 szarpie slaby
One miają fabrycznie kolory zaznaczone. Biały i niebieski
-
BPW po zastosowaniu LM 5154 szarpie slaby
No a nie podpiąłeś ich odwrotnie?
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Otóż to. No optymalnego zakresu pewnie nie ma- ale charakterystyka jest inna w różnych punktach i można kombinować?
-
rozbiórka / malowanie 320
No nie wiem właśnie za bardzo o co chodzi Jak wymieniasz zaciski/ płyn to trzeba je odpowietrzyć. Jeżeli chcesz tylko pomalować żeliwną część to w zasadzie możesz rozkręcić je na aucie i później poskładać. Obejdzie sie bez odpowietrzania wtedy
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
a co było przyczyną?
-
rozbiórka / malowanie 320
Tak, na stole rozkrecałem zaciski
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Zmiane napięcia sprężyny (założonej w samochodzie) można regulować tylko przez zmiane nacisku na nią. To, że jest tam jeszcze jedna możliwość regulacji nic nie zmienia w tej kwestii. Nadal zmieniamy wysokość dolnej podpory sprężyny. No zastanówcie sie obaj na spokojnie?
-
rozbiórka / malowanie 320
Ja też rozkręcałem 320 i 345. Żadnych problemów nie było. Nie maluj tylko miejsca przylegania aluminium do żeliwa.
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Co masz na myśli? Chyba nie chcesz powiedzieć że kręcąc górną nakrętką sprężyne "ściskamy" i poluźniamy?
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Jest możliwy wyciek w tamtym miejscu. Widziałem jeden na żywo i kilka przypadków tu na forum
-
Dobór stabilizatora
troche niefortunne zdjęcia, ale jak dla mnie obrócony stabilizator. Wahaczy górnych chyba źle załozyć nie można... ale pewien nie jestem
-
Dobór stabilizatora
Wszystkie mają taki sam kształt. Musiałeś odwrotnie go założyć, ja innej opcji nie widze
-
Dyfer HUQ ile oleju
Lejesz do momentu przelania. Ja do EUB też dostałem informacje że 0.8l a później mnie chłopaki poprawili że jednak 1.5l
-
[B6 AWX] Korekcja dawki paliwa po regeneracji pompowtryskiwaczy
Zawsze tak mówią?? Jeszcze nie słyszałem żeby powiedzieli: Wszystko było w porządku, po co Pan to wyciągałeś. Reklamuj. Masz podstawy. Co do pukania to ja sie nie spotkałem, żeby pompka uszkodzona powodowała jakieś dźwięki. Chyba że w jakimś skrajnym przypadku gdzie coś się w niej rozpadnie. Ale wtedy auto już dobrze nie jeździ.
-
[B6 AWX] Korekcja dawki paliwa po regeneracji pompowtryskiwaczy
No gorsze są. Ale jakie masz pytanie? Tak to jest z regeneracjami turbin/ pompek itd. Szansa, że będzie lepiej niż było to jakieś 50%
-
Problem podczas ruszania na skręconych kołach.
samo zjawisko jest normalne. W elementach napędu powstają wtedy duże naprężenia. Możliwe, że masz coś mocno zużyte i dlatego wydaje takie jak nie inne dźwięki. Ja jeździłem kilkoma quattro i w każdym się to objawiało. Ja z kolei mam napędy b6q w b7
-
Problem podczas ruszania na skręconych kołach.
To że przeskakuje, to znaczy że sie blokuje i jest to normalne zjawisko. Taka zasada działania. Nie masz się czym przejmować. Powodem do przejmowania jest to, kiedy torsen tak nei robi. Wynika to z różnicy prędkości kół przedniej i tylnej osi, kiedy skręcasz.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
bardzo ładna felga ? idziesz pełną parą