Treść opublikowana przez misiek95
-
[B6 AWX] EGR czy N18 ?
I silikonowe i gumowe zbrojone spełnią swoją role. Niewielka różnica w średnicy nie ma wpływu. Byle było szczelnie
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dev, nie masz czasem dokumentacji technicznej (dane materiałowe, wymiarowe itd) do jakiegokolwiek zacisku hamulcowego? Potrzebne mi to na prace inżynierską?
-
Krzywo stoi i wrażenie przechyłu .
Może tuleje wahaczy masz z jednej strony dokręcone w pozycji pracy(na opuszczonym aucie) a z drugiej strony na podniesionym
-
[B6 AWX] Szarpie przy ruszaniu. Dwumas dobry
Masz kolego zasyfioną olejem tarcze sprzegłową. Najprostszy sposób na naprawe to poprostu solidne przypalenie sprzęgła. Dajesz 4 bieg i jedziesz chwile na półsprzęgle. Jak zacznie śmierdzieć, znaczy że działa ? Daj znać czy pomogło
-
[B5 AJM] Szafa|body rs4|GTB2056|zawieszenie KW/hamulce 345/325|rotor r19 9j et33 - Sprzedana!
tak, s4 b6
-
Jaka żarówka led pod samodiagnoze do DRL
Ja kupiłem dwie żarówki ledowe p21w z allegro po 9zł i dwa rezystory po dyszce. Zainstalowałem żarówki w lampach, rezystory na instalacji przed lampą i wszystko działa jak powinno i nie ma błędu? Ciekawe czy przeżyją te żarówki chociaż z miesiąc
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Wibracja przy hamowaniu- krzywe tarcze. Co do tego uderzenia to jest faktycznie solidne. Obstawiał bym niedokręconą śrubę w tulei banana. Przy dużym obciążeniu tuleja sie przesuwa i jest uderzenie
-
Pytanie odnośnie stabilizatora tylnego
Nowy to brzmi drogo? Jedź gdzieś na złom i kup drugi. Ja dawałem 15zł za stabi z 1be/1bv. A jak rozkręcałem b6 to całe stabilizatory z dobrymi plastikami szły na złom
-
[B6 AWX] Szarpie silnikiem na każdym biegu 2000-2800 RPM
Ja o tym pisałem, a kolega zrobił test i podłączył paliwo z osobnego zbiorniczka. Można to wykluczyć- o ile użył innego paliwa jak radziłem
-
1.9 TDI BKE, GYA - Głośne pukanie - wręcz walnięcie
Poducha jak poducha. Moim zdaniem pękło jej mocowanie ze skrzynią. Nie kupuj za 150zł samej poduchy, bo możesz sie zdziwić przy montażu, jak sie okaże że nie masz mocowania
-
Problem sprzęgło/ skrzynia biegów? [AJM] a teraz i silnik?
Miałem tak u siebie, że po rozgrzaniu pojawiło mi sie nagle takie stukanie głośne. Było to spowodowane tym, że przy montażu podgieła się taka blacha między skrzynią a blokiem silnika. Po przejechaniu 10km ustało i do dzisiaj nie występuje. Stukać oczywiście może przez to, że coś zostało źle zamontowane/ niedokręcone. Wibracja na pedale przy wciśniętym sprzęgle to objaw zdeformowanej sprężyny dociku. W pewnym stopniu zjawisko normalne, ale lepiej jak nie występuje. W nowym docisku nie powinno tego być.
-
Wymiana sprężyn tył-śruba mimośrodowa!!!
Ja płaciłem 150 za całość (przód i tył). Zgodnie ze sztuką powinno się to robić razem. Gdyby ktoś chciał, to mam cały komplet śrub zawieszenia tylnego w bardzo dobrym stanie? Zostały mi po przekładce na quattro
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
nie
-
Pytanie odnośnie stabilizatora tylnego
Aluminium to nie najlepszy pomysł... Może być tak, że będzie to skrzypieć Ja w mercedesie zakładałem na stabilizator takie duże opaski termokurczliwe w miejscach guma stabilizatora. Spróbuj w ten sposób
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Ma sens jak najbardziej. Zawsze to robie w swoich autach
-
[B6 AWX] Szarpie silnikiem na każdym biegu 2000-2800 RPM
Napisałem, że pompy w baku być nie musi. Jeżeli jest, i jest zepsuta - to jest dużą restrukcją dla przpływu paliwa. A PD bez pompki chodzi normalnie. Wiele razy tak odpalałem, jeździłem. Pozatym pierwsze AJM/ATJ fabrycznie jej nie miały
-
[B6 AWX] Szarpie silnikiem na każdym biegu 2000-2800 RPM
W pdku to pompy w baku nawet być nie musi. Możesz na próbe wrzucić wąż ssący i powrotny do plastikowej butelki zalanej ropą i też będzie jeździł. Wykluczysz w ten sposób stojącą pompke w baku, zatkane sitko na smoku itd. Tylko zalej paliwo INNE niż masz w zbiorniku... Może gluta jakiegoś zatankowałeś. BTW w pompie vacuum też jest takie sitko filtrujące... jak nic innego nie zostanie, to zajrzyj też tam
-
Felgi 18 do b6
1 Znacznie większa masa nieresorowana 2 Mniejszy profil opony - bardziej odczuwalne (słyszalne) wszystkie nierówności na drodze. 3 Zawieszenie 1ba, a dokładniej amortyzator- nie jest w stanie wytłumić, zatrzymać koła kiedy wpada w jakiś rezonans, czy wykonuje szybkie ruchy w pionie. Tu też chodzi o mase koła, patrz pkt 1. No dobrze koledzy radzą, duża felga i niski profil to zły pomysł w połączeniu z 1BA. Ani to nie będzie wyglądać lepiej, ani nie będzie wygodniej, ani oszczędniej. Sam mówisz że nie wytrzymałeś i wrzuciłeś -45... więc nie wiem po co sie wykłócasz i zadajesz dziwne pytania
-
[B6 AVF] Wymiana napinacza paska osprzętu i rolki prowadzącej
Tak, pod alternatorem. Z góry włóż ręke i jej szukaj
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
No wiesz, to tak jak w lodówce, syfu nie widać i nie śmierdzi nic- jak jest niska temperatura w środku. A po rozmrożeniu syf i malaria. Normalna sprawa, że jak śmierdzi to po podniesieniu temperatury parownika
-
Nowe audio w Audi ? Audio System HX165 SQ ?
Ja mam X165 EM EVO i robią przeciąg w połączeniu z wzmacniaczem M80.4 i subem R10 (mimo małej obudowy, 15l). Więc HX'y na pewno Cie nie zawiodą. To górna póła
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Jedna wymiana filtra kabinowego przez 10 lat? To nie wiem czy jest sie czym chwalić? U mnie w aucie filtr po roku jeżdżenia wygląda tragicznie
-
Problem ze zbieżnością AUDI A4 B7 3.0TDI Quattro
Kolego to jest jakaś paranoja, kto Ci tak doradził? Takie rzeczy wymienia się PARAMI! tj Lewa-prawa strona samochodu. Teoria kolegi wyżej z gwintem jakiś sens ma, ale jest tam jeszcze nakrętka kontrująca, która też musiała by być zerwana. Ogólnie odstaw auto do kogoś kto je dokładnie przejrzy, a nie do kogoś kto chce wziąć kase za ponowne ustawienei zbieżności czy też wymiane kolejnych elementów. Może to być wiele rzeczy, zawieszenie w tych autach jest bardzo kłopotliwe w diagnozie
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
cała orkiestra konsola, decha, wiązki, nagrzewnica
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Nie myślałeś o chłodnicy paliwa jak w AJM/ATJ?