Treść opublikowana przez misiek95
-
Krzywo idzie wał napędowy po swapie skrzyni
Jak będę pod autem to zrobie fotke, ale przy założonym wydechu nie wiem czy będzie widać ten kąt.
-
Sanki a4 b6 1.9 quattro avant 04r.
Sanki przednie takie same. Sanki tylne inne
-
[TDI PD] Problem z odpalaniem po wymianie dwumasa
Sprawdź czy po odpięciu czujnika temperatury pali na strzała na ciepłym. Jak tak- to rozrusznik nie osiąga odpowiedniej liczby obrotów na minutę i dawka paliwa jest ograniczona.
-
Audi A4B6 AWX kocel GTB2060VKLR 264KM 496NM
Mam rodzine w Bośni. Góry robią wrazenie ;> Jaki masz rozmiar fmica i jak sobie radzil w takim klimacie i terenie jak np. W Bośni?:)
-
wahacz ktory odzywa sie po "rozgrzaniu"?
Ciezki problem do zdiagnozowania. Moze byc amortyzator, poduszka silnika. Moze byc tez wahacz- chociaz takiego przypadku nie spotkalem
-
Wymiana wahacza przedniego dolnego czy zwrotnicy?
tak też zrobiłem już kilka razy- ale walcze w swoim aucie z niezlokalizowanymi stukami w zawieszeniu i podejrzewam, że powstał luz między tą tulejką a zwrotnicą
-
Wymiana wahacza przedniego dolnego czy zwrotnicy?
Odgrzewam kotleta, bo chciałbym się dowiedzieć dlaczego się nie da? ?
-
Mercedes 124 coupe
Na giełdzie w Jeleniej kupiłem za 20 plnów cały wybierak do biegów do mercedesa i to z drewnianą gałą ? tego mi brakowało
-
Luzy półosi - video.
No i fajnie. Powinno być dobrze. Ja też swoje musze opuścić i obejrzeć- bo jakieś niezidentyfikowane stuki mi sie pojawiły?
-
B7 Avant AWX Quattro
Przyszedł czas na zmiane oleju w skrzyni. Syf był straszny? Serwis przedniego zawieszenia. Wybrałem najlepsze wahacze jakie miałem + nowe tuleje lemfordera Dokładke tak jak planowałem prysnąłem na szaro Nowe światło stopu z aso Wrzuciłem jakieś tanie żarówki do drl i rezystory. Świecą ok, błędu nie ma. Jak padną to kupie jakieś konkrety typu cree Udało mi sie w końcu uruchomić samopoziomowanie- bo odkąd kupiłem auto to ciągle coś było nie tak. A to silniczek a to kodowanie a to cośtam.
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
tego nie widziałem mając oba w ręce.. lepiej kup awx?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Szczerze mówiąc nie spotkałem się ze swapem z manuala na automat nigdy i myślę, że elektryka może być pracochłonna w takim przypadku troche jednak tych kabli jest do podłączenia. Co do odczuć to inny samochód? jeździ lepiej, pali więcej
-
Swiecacy się czujnik silnika mijający czujnik świec żarowych i ciągłe palenie świateł stopu helppp !!!
Wymiana czujnika to jedno a prawidłowy montaż to drugie:)
-
[B7] Wymiana kompletu wahaczy - proszę o rady
Jak nie masz doświadczenia to możesz dokręcać dynamometrycznym
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
A kropelkuje to jakoś w miare?
-
[B7] Wymiana kompletu wahaczy - proszę o rady
Nie. Chodzi o tą śrube bliżej, trzymającą sworznie wahaczy
-
[B7] Wymiana kompletu wahaczy - proszę o rady
Zacznij od śruby łączącej górne wahacze ze zwrotnicą. Jak nie będzie chciała wyjść(tak będzie na 90%)- to lepiej oddaj auto do warsztatu?
-
Servotronic , problem ?
jak sie do tego dobrać? zaciekawiłeś mnie- musze to zrobić edit. już wszystko wiem- tu są fajne zdjęcia https://www.ecstuning.com/b-genuine-volkswagen-audi-parts/servotronic-torque-converter/8e1998317a/
-
Krzywo idzie wał napędowy po swapie skrzyni
Różne skrzynie mają różnie umieszczone wyjście wału napędowego. Wszystkie 3 przeguby na wale są homokinetyczne- więc nie powinno mieć to wpływu (w teorii) na wibracje jakiekolwiek w czasie jazdy. A przynajmniej u mnie nie ma- a wał jest wyraźnie przekoszony
-
Krzywo idzie wał napędowy po swapie skrzyni
U mnie przy swapie na quattro też drążyłem temat bo wał sie załamuje na środku auta. Skrzynia, wał, podpora- wszystko z jednego kompletu, oryginał. Nie ma żadnych dolegliwości z tego powodu
-
Niskie podciśnienie gruszki [n75?]
Podciśnienei na gruszce powinno być -0.65 książkowo- na tyle ustawiana jest sztanga. W praktyce jak jest w okolicach -0.55 to jeszcze jest dobrze Przypuszczam, że winny jest n75 lub nieszczelność jakaś- bo przy -0.12 to nie miał byś hamulców. Sprawdź ile jest za vacuum pompą to sie dowiesz. Żadne logi nie są na tą chwile potrzebne. edit. Zdrowa vacuum pompa w 1.9pd daje między -0.8 a -0.9
-
B7 Avant AWX Quattro
Nie, to jest H&R -35mm. Opona 225/40/18
-
B7 Avant AWX Quattro
Przy tej masie samochodu i 5 osobach na pokładzie hebel 312/245 zdecydowanie nie hamował, więc znalazłem jakieś tanie 320mm i wrzuciłem na auto. Jest wyraźna poprawa, a zobaczymy co będzie jak sie nowy klocek z używaną tarczą dotrze ? Teraz rozglądam się za 288 na tył
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
nawet nie mierz nic. 13mm przód 17mm tył?
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Ja wam polecam kupić drugi wózek tylny z jakiegoś b7. Ja sie mordowałem przy swapie quattro z remontem tyłu. Samo rozebranie, oczyszczenie i pomalowanie to mnóstwo pracy. A nie wymieniałem żadnej tulei. Jak zobaczyłem później na szrocie cały wózek z dyfrem, wahaczami, "zwrotnicami" w super stanie za 200zł to pomyślałem że nie było warto ?