Treść opublikowana przez gregor10
-
przeplywka wartosci zmierzone
dla AVJ - seria ma mieć 120 - max 125g/s , po modach odpowiednio więcej.
-
Klekotanie .
Napinacza nie zdiagnozujesz wzrokowo , chyba ze palcem mozesz go wcisnac to juz jest na 100% do wymiany. lancucha tez nie zdiagnozujesz. generalnie po tylu latach , na 100% są do wymiany zarówno łańcuch jak i napinacz. łancuszki się minimalnie wyciągają, a w napinaczu zużywaja slizgi i sprężyne /uszczelnienia. generalnie calosc do wymiany. do tego czyszczenie smoka i pompa oleju najlepiej nowa febi, toprana odradzam (nie trzyma cisnienia oleju).
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Zmierz cisnienie oleju, napinacz allegrowy made in czajna tałn za 500 ?
- jaka pompa paliwa ???
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Skoro przepływka nowa. To dolot sprawdz włącznie z DV pod cisnieniem 1bar, nie moze schodzic. jak schodzi to jest dziura.
-
Spalanie LPG w waszych Audi A4 B5 1.8T po mieście
Hana niebieska to kicha straszna. Mam i narzekam, trzeci raz bym nie kupił. A co do spalania , to nie ma się co dziwić koledzy, auto dostało specjalistyczny soft pisany POD LPG, poprawiona została sprawność silnika + strojenie lpg na AFR. Efekt przyznacie jest dość szokujący.
-
jakie wtryski?
hana zielone lub tech dragon
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
przetestowałem ?
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
do 250km to każde z wyżej wymienionych będą dobre i kosmicznym zapasem.
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
a to nie wiedziałem bo kupiłem z innym numerem. Tak czy inaczej stary był padnięty i falowały mi obroty. ale dalej jest problem z doładowaniem chyba wywalę turbinę i sprawdzę co pokombinowali przy regeneracji sory gregor, powinienem zważyć na twe kompetencje ---------- Post dopisany at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany at 18:30 ---------- zegar załozone nogami jak to sie mówi bo warjuje mi doładowanie i nie wiem dlaczego, mam drógi słupek więc tego poświeciłem nie lubie takich prowizorek ale puki co musi tak być luzik , ja się nie obrażam za takie coś Co najwyżej mogę skorygować, co już ładnie kolega wcześniej sprostował. PS seri to raczej też nie masz - chip , albo coś jest nie tak z autkiem - mam na mysli odczyta z MAF w tytule tematu
-
Wyciek oleju.
Norma w 1.8T w zimie. Przyczyna ? starość uszczelki i wysokie cisnienie oleju. Wymień i po temacie. Nie ma sie co doszukiwać 2 dna.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
Przepływka umrzon.
-
Duża dawka paliwa na jeden cylinder
logi 2 15 16 z jazdy prawdę powiedzą.
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
świeconka ?
-
Zamulony BEX - logi
narazie wystarczy
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
pm nie mogę ci wyslac, wiec adres do wysylki wyslalem Ci na tel
-
Zamulony BEX - logi
szczelnosc dolotu do sprawdzenia pod cisnieniem kompresorem, n75 do inspekcji, komplet logow dynamicznych prawde powie.
-
[B5 AJL] 1.8 turbo 180ps 159g/s Quattro proLINE + FLATY+GRIL RS4 WYDECH 2.5"
więc zwykły zawór do 1.8T
-
Klepiące zawory
to nie byłoby najlepsze posunięcie
-
Co można poprawić przy robieniu zaworów i planowaniu głowicy ?
Co zmodyfikować ? Zmień turbo na wieksze głowicy nie ma sensu ruszać chyba ze szykujesz się na moce rzędu 250-260ps
-
Odpalanie na zimnym ok -10 problem
moze byc
-
Dymi na postoju
3grosze... mi kopci na szaro bialo jak batory, plynu nie ubywa , oleju nie ubywa , co to może być ? cud? nie - tak ma być , szczególnie jesli jezdzisz na krótkich odcinkach , efekt wzmagaja - wycinka kata i lpg, woda sie zbiera w tlumiku i odparowuje cala tajemnica kopcenia.
-
prośba o pomoc przy błędach
1.co do cisnienia - logi dynamiczne, prawde powiedza logi bloków 3 8 11, pewnie vnt zapieczone 2.nie kontaktuje Ci petla indukcyjna przy stacyjce, skasuj i sprawdz czy powraca. 3.sprawdz czy masz komunikacje licznik-ecu.
-
AFN Brak mocy
Przepływomierz kupujemy nowy , a nie używany, jesli chcemy mieć spokój.
-
A4 b6 avj 230-240 km - ocena instalacji
hana niebieska to kupa, tyle mogę powiedzieć z perspektywy czasu gold spokojnie wyrobi, ale po czasie beda z nim problemy, kanapka tur =brak homologacji i malo kto sie pod tym podpisze. za to sprawdzi się elegancko prins VSI , choc cena odpowiednia, ew 2x ac r01.