Treść opublikowana przez gregor10
- Klepiące zawory
-
Raz 0.5 bara raz 1.5 ???
logi dynamiczne zrób, zapewne kilka problemów się znajdzie.
-
Ciśnienie oleju kontrolka
to nic nie da, sciag miske , wypucuj na błysk, smok nowy , lub czyszczenie . poskladaj , zmierz cisnienie oleju , jak ma 1.8bara na cieplym na wolnych i 3.5-4.5 przy 2000rpm to jest ok.
-
świece aeb 1.8t plus gaz
tak - blok 2 7 13 25.
-
Dławi się/dusi, później ciężko odpala.
W zasadzie nic dodać nic ująć .Zrób tak jak napisałeś i będzie jeździć.
-
Brak mocy. Proszę o analizę błędów
Czyszczenie dv nie przynosi wymiernych skutków, sprawdź czy zawór jest szczelny we wszystkie króćce , jesli jest przedmuch nawet minimalny dv jest do wymiany. Dv sie nie zasyfia. Sprawdz dla pewności jeszcze szczelnosc dolotu kompresorem pod cisnieniem.
-
Pomocy...silnik się podgrzał do 130 st i wywaliło błędy...
nie. zlogować, 3 bieg 1500-6500rpm z butem w podlodze powyższe bloki , mozesz do 3 naraz logować.
-
Pomocy...silnik się podgrzał do 130 st i wywaliło błędy...
zloguj 1 2 3 4 20 31 32 33 115 118 pewnie cos mu dolega
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Do wymiany napinacza potrzebujemy wyjąć 1 wałek ssący. Do wymiany łancucha potrzebujemy wyjąć oba wałki.
-
Pomocy...silnik się podgrzał do 130 st i wywaliło błędy...
Skoro wywala błąd 1 sondy i 2 to widocznie nie przeprowadziliście diagnostyki i logow dynamicznych. A co do temperatury ? Kwestia czy tyle było faktycznie , czy może tylko tyle czujnik pokazał. Wode wyrzuciło ? Silnik pracuje normalnie ? Bo nie napisałeś nic odnośnie stanu aktualnego.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
To fajnie, wyciągnięcie sobie jeden wałek ssący lub wydechowy. Polecam zaopatrzyć się w dobre torxy. +1 rzekłbym nawet bardzo dobre torxy
-
B5 2.8 193 km - charakterystyka pracy
Kompletna diagnostyka i ew doprowadzenie auta do serii. Bo często 2.8 jej nie trzymają . Jesli jest zdrowa seria to wtedy można myśleć o modach, ale nie typu 'turbinka z allegro '
-
Czy tak powinno przyspieszać V6 ?
Zdecydowanie coś jest nie tak z samochodem, Logi dynamiczne sondy, przeplywomierza dały by dużo do powiedzenia w temacie.Rownież może być problem ze zmienną geometrią dolotu , co jest dość częstą przypadłością 2.8 v6 i auto nie jedzie powyżej 4000rpm...
-
Katalizatory wyciecie??
takie 3 grosze, Wycięcie kata tak na prawdę wpłynie jedynie na dzwięk niż poprawe osiągów. Dopiero program jest w stanie podnieść moc mierzalnie i zdecydowanie odczuwalnie. Niedługo będą wykresy ile co daje. Katy jak nie zatkane to po wycieciu na serii moc nie wzrosnie , jak juz to jedynie dluzej bedzie utrzymywana. A co do sond, to sondy przed katalizatorem nie maja prawa dzialac inaczej jak po wycieciu kata. Jesli tak to jest jakaś usterka w samochodzie. Chyba ze mowa o sondach za katem to wtedy trzeba je wylaczyc programowo jesli są , bo bedzie sypać błędami.
- Błąd czujnika n75
-
A3 słabo ciągnie pow. 3tys.
logi dynamiczne logi 2 6 7 13 25 zrób to Ci powiem co jest przyczyną.
-
świece aeb 1.8t plus gaz
swiece ocenia się na podstawie logów dynamicznych, lub wymienia się profilaktycznie co 10 do 60tys w zaleznosci jakie auto jakie swiece i do czego uzywane. pfr6q to nawet i do 270km starczą, pytanie przy jakim turbo. tak same pfr6q dadza rade do 250km, a pfr7q przy tym samym setupie nawet na 200ps co na pfr6q wydadza jeszcze lepiej . kwestia setupu.
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
roman_tyk , nie wciskaj kitu ze niby tylko 175g/s przyznaj sie że masz juz z 220g/s na k03-029 po paru modach bo to jedzie lepiej niż 200g/s na tinpie. ---------- Post dopisany at 18:42 ---------- Poprzedni post napisany at 18:42 ----------
-
Slask, Zabrze Prośba o pomoc w wykonaniu logów
Wrażenie masz dobre bo Bex w serie nie jedzie, choć auta nie wiedzę, dlatego zrób logi tak jak Ci kolega ladnie pisze wyżej i będzie jasność, może mu na prawdę coś dolega...
-
Jakie grupy logujemy w 1.8t AJL ?
wszystko fajnie , tylko korekcja zapłonu dość znaczna, paliwo jakie zalane ? świece by się przydało wymienić profilaktycznie chyba że były wymieniane, to zalać pb 98 i przelogować jeszcze raz 2+13. poza korekcja zapłonu , to reszta wzorowo.
-
Instalacja gazowa do 2.8 Q AMX
Do silników o dużym zapotrzebowaniu na LPG (AMX takim nie jest) trzeba 2 reduktory zakładać, bo nie ma niestety redka który dawałby rade termicznie przy v-max w mrozy, choć w naszym klimacie mało kto sprawdza v-max w zimie i nawet glupi gold da rade. Ac r01 czarny zamarza przy 230kmh przy moocy 240ps w mroz -10C niezly wynik jak na redek do 150ps. Dwie sztuki już potrafia spoooro termicznie i cisnieniowo.
-
Odpalanie na zimnym ok -10 problem
przyczyna leży w ukladzie paliwowym w większości przypadków - mowa o ciężkim paleniu z rana.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
sprawdz sobie szczelnosc dolotu przy około 1bar (minimum 0.8bara, a najlepiej 1bar, wiecej nie , bo Twój Tip może pęknać )
-
przeplywka wartosci zmierzone
nie no dobrze, 120g/s przy 5tys rpm, potem 125g/s , dla zdrowej serii, w piku może się zdarzyć te 127g/s , ale to rzadkość. natomiast 135g/s na serii zdecydowanie nie jest już właściwe dla serii AVJ.
-
1.8T duze spalanie ( katalizator ? )
niestety nie jest wszystko dobrze. Przepływ to tylko 1 parametr ,są jeszcze inne, które na logu odbiegają od zdrowej serii.