Treść opublikowana przez gregor10
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
skasuj bledy i zrob loga 033+032+002 na pb , gazu nie wolno uruchamiac , but do odcinki + jazda mieszana z roznym obciazeniem przez 5min wklej na forum to Ci powiem czy jest ok , bo na tych loga jest za malo informacji zeby sie konkretnie wypowiedziec gdzie jest problem.
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
sprawdz szczelnosc dolotu kompresorem, jesli jest szczelny to logi o ktorych wspomialem do odcinki ,. wtedy mozna powiedziec na 100% czy przeplywka do wymiany czy nie. aczkolwiek na 99% do wymiany jesli dolot szczelny.
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
bylo cos grzebane przy kolektorze ssacym / wtryskach /pompie paliwa ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
przy zdaniu starej k03-073 , pełna regeneracja + przeróbka na hybryde okolice 1500zl ---------- Post dopisany at 00:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:58 ---------- tak wydadzą do takiej mocy.
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
dv dziurawy lub dziurawe weze do dv i osprzetu. pozatym korekta +14 na pb swiadczy o powaznej usterce , o ile te 14% to pojawia sie na benzynie , jesli na lpg to lpg do strojenia.
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
najlepiej zrobic logi 2 3 7 13 25
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Na 250km to ładujesz k03-073 + przeróbka na hybryde (rozwiert + wieksze koło kompresji) i 240-250 wyskakuje raz dwa. Ewidentym plusem jest że wszystko masz plug and play. Na taką szmoc potrzebujesz szpryc 440 (380cc@3bar z s3) , downpipe, fmic, zdrową pompe paliwa lub wydajne lpg + strojenie.
-
Problem z moca : turbo przeplywka dv...
co mial wykazać ten test ?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
AMB która ma zdecydowanie dłuższą 2ke niż Wodi , najlepiej Panowie zróbcie sobie pomiar na 4 biegu 60- 160 to wtedy wyjdzie czarno na białym kto lepiej zawija bo tak to można sobie gdybać genralnie jesli już miałbym oceniać patrząc na filmiki , obiektywnie, to amb ma lepszy przebieg mocy , momentu i wieksza moc.
-
dymek
Nalezy wyciąć kata z softu przy okazji programik i 2 sprawy za jednym zamachem załatwić można Albo jeszcze downpipe dorzucić i już będzie przyjemnie
-
Buczy przy porannym odpaleniu
kata i sonde sa katem nalezy wyciąć w sofcie i sprawa załatwiona.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
orietacyjny koszt okolice 1400zl przy zdaniu starego turba (k03-073) to już trzeba gadać konkretnie z german8q, na lightowym modzie + dp+wtryski 440- pluje po 235-245ps
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
podjedz na rzetelną hamownie masa samochodu z kierowcą mierzona na wadze rozumiem ?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
pisz na PW to Ci dam namiar do mistrza który ogarnia hybrydy do 1.8t.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
k03-073 hybryda = spokojnie 250ps się osiąga. w razie pytan smialo. do tego wtryski 380cc @3bar, plus dp + wlasciwe strojenie. Nic wiecej nie potrzeba na 250km.
-
Wykonanie układu wydechowego od podstaw do A4 B6 1.8T
ostatni wpis dobrze powiedziany, aczkolwiek co do tego co się zyska- to zależy od konkretnego setupu, generalnie w 1.8T najważniejszy jest downpipe , obniża egt, szybszy spool turbiny, lepsze opróżnianie, zmniejszenie backpressure, co wplywa pozytywnie na przepływ i obniżenie temperatury spalin. Na serii nie ma generalnie potrzeby zmieniać , ale po programie jest to jeden z najlepszych modów poprawiajacych bezpieczeństwo w zakresie temperatury egt i osiągów.
-
Problemy z B6 1.8T.
wykonywałeś i adaptacja przeszła prawidłowo ?
-
logi udane czy nie ?
udane , tylko nie te bloki pomiarowe, zrob 001, 002, 004, 005, 006, 007 , 008 , 013
-
Swap na ARY prośba o ocenę logów.
sądzę że nie ma to sensu , jesli zależy Ci na seryjnej bezawaryjności to wymień filtr paliwa (jest z wbudowanym regulatorem cisnienia paliwa koszt ok 120zl i nie ma co na tym oszczędzać) potem logi dynamiczne jeszczce raz 002+033 , 004+001 . pewnie wyjdzie co go boli , jesli nadal bedzie plusowa korekta to sprawdzić trzeba bedzie manometrem cisnienie paliwa na listwie podczas jazdy.
-
Problemy z B6 1.8T.
wykonaj adaptacje przepustnicy.
-
Przeglad samochodu
tak jest - nr tych wtrysków 0280150431 polecam sprawdzone w boju , dają rade ładnie w 1.8t i pasują plug and play
-
Odczytanie logów z AEB
oj to słabiutko... poważnie... to już się kwalifikuje do remontu takie sprężanie. pewnie ucieka na glowicy i pierscieniach...., co do motoru do podmiany , to odradzam , lepiej wyremontowac stary - glowica remont ok 1000-1500zl zalezy co do roboty, plus doł pierscienie , panewki , pompa oleju plus szlif , uszczelki itp
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
Jesli mamy być tacy dokładni to jakies 3.5g/s a 130.39 vs 126.9g/s nic nie zjebałes, tylko teraz ciegno pracuje plynniej lepiej trzyma boost , wczesniej wystarczylo delikatne zawachanie o 20mbar i dostałeś te 3g/s wiecej. Generalnie nie ma co w aucie szukac bo wszystko jest ok. jak nie wierzysz to jedz na dyno i zobaczysz ze serie wypluje. Pod warunkiem ze masz min 11bar sprezania
-
Odczytanie logów z AEB
dlaczego nie idzie ? bo to seria.. a seria nie jedzie, z tego co zamiesciles wszystko w normie, turbo ladnie pompuje , sonda sprawna, przeplywka również choć mogła by pokazać z 5g/s wiecej, ale to nie ma znaczenia póki co. Zrob jeszcze loga 013+002, zobaczymy czy nie stuka, jak nie to niestety ale masz ZDROWA Serie. Gdyby jednak okazało się że auto nadal jedzie jakby mialo 50km ,to sprawdz cisnienie sprężania na cylindrach, może już tłoki się przewracają ?
-
Logi po wymianie uszczelki turbo - kolektor
w którym miejscu ? szukaj, szukaj, az znajdziesz skoro gośc twierdzi że auto nie jedzie to ja mu wierzę widząc logi zorganizować Ci zrzute na jakieś fajne google ? dla odmiany nie widzę niedoładowania i nie wierze gościowi że ma za małe doładowanie bo trzyma zadane , jak chce wieksze to trzeba tjunigowac fure, to nie magia-albo jest boost i czujnik go widzi albo go nie ma , proste ? BTW - Ile ludziom trzeba tłuć że blow offa to sobie mogą odrazu wyrzucić do śmieci ? Wolą pisać 20stron dlaczego nie działa , nie jedzie... Jakby 1.8t mial pracowac z bovem to by mial go przy wyjsciu z fabryki. Inaczej nie bardzo to będzie smigać Jeszcze raz od nowa. wstaw dv ,swoją drogą nie wiem po co Ci ten wiejski blow off ? przy doładowaniu 0.4bara to chyba troche trąci wioską, right ? dwa zrob logi 033+002. i 115+118 ,003+020. to wszystko z takich logow mozna precyzyjnie okreslic czy auto jedzie czy nie . Jak nie to dyno i się przekonamy