Treść opublikowana przez 3r4
-
Problem z ubezpieczeniem
Mogę to zrobić teraz pomimo tego, że już zgłosiłem sprawę do Warty? Pytanie czy w PZU będzie lepiej Kolega wyżej pisze o usłudze LB/BLS, a ty w pierwszym poście wspominałeś o regresie z OC sprawcy na swoje AC. Zupełnie dwie różne rzeczy tak jakby co
-
[A4 B6] Odprysk na szybie Pakiet szyby
poszukaj na forum, bo jest temat na 100% o szybach i jakiejś podkładce że nie pasuje bo często mylą z b7 żebyś nie musiał latać po kilka razy wymieniać! to chyba to: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/302135-wymiana-szyby-z-ubezppieczenia-autoszyby/page-1
-
Uszkodzona szyba, problem z ubezpieczalnią
to spoko, jeśli jeszcze tylko starczy na szybę to już w ogóle Ale pisałem, że ruszy zadka na szkodę jak będzie trzeba
-
Przewaga skutera nad audi.
do rosomaka też nie fiknie http://ocdn.eu/images/pulscms/NTQ7MDQsMCxjLDI1OCwxNTE7MDYsMzIwLDFjMg__/29f7284b703efc222578e4ffdf832245.jpg
-
Widziany,widziana-kiedy i gdzie?
no właśnie zauważyłem że o 7:30 jest koło pętli na ogrodach często (właśnei tam przy ulicy koło kebsa) i wtedy tego dnia na szylinga pod komendą go jeszcze trafiłem na spacerze
-
szkoda z AC [sarna]
Błagam... Kto do Ciebie zadzwoni?! Kto zaproponuje?! Dostajesz na konto kwotę bezsporną i tyle. Później możesz próbować się odwołać, przedstawiać pisma, faktury i inne ceregiele to może coś dopłacą i mogą też zaproponować ugodę, albo zaakceptować fakturę z warsztatu i rozliczycie się ala bezgotówkowo Już widziałem takiego mistrza co się na kwotę "nie zgodził" i odesłał to co dostał do towarzystwa, a później się bujał bez kasy pół roku
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
no chyba nie pyknie jutro
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
Tak piszesz a ludzie jak sarny czytają i słuchają. Bierzesz fakturkę i pokazujesz ubezpieczalni i MUSZĄ SIĘ ZGODZIĆ! Dopiero wtedy jesteś szczęśliwy, bo w innym wypadku masz fakturkę z ASO na 20tys, płacisz z własnej kieszeni, a TU oddaje Ci tylko 12 i jesteś w czarnej d...
-
Wykupienie AC - porównanie, prośba o pomoc przy wyborze
jak szukasz już pełnego ac to staraj się unikać udziału własnego i wybierać wariant serwisowy zamiast kosztorysowego
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
właśnie przez to że ubezpieczalnia jedna drze kasę od drugiej to jak już coś dostaniesz to w praktyce ciężej o dopłatę jakąś, a kwota nie będzie i tak jak z kosztorysu w ASO czy u niezależnego Po prostu jak sprawca był w jakimś krzaku to łatwiej jest o kasę z jakiegoś większego TU (pamiętaj też, że nie wszystkie towarzystwa mają podpisane między sobą zgody na lb/bls). Tak samo jak możesz zrobić regres kiedy masz szkodę z oc sprawcy i przenosisz to na swoje ac (kiedy masz np ochronę zniżek) To samo z częściowej zrobić całkę... Trzeba mieć do tego głowę i siedzieć w tym żeby wiedzieć co będzie najkorzystniejsze. Kowalskiemu ciężko jest coś wywalczyć bez konkretnego zaplecza. Raz da się coś odwołaniami, innym razem trzeba iść do sądu
-
Widziany,widziana-kiedy i gdzie?
sedan b5 PO... zielona butelka przed 7 na ogrodach
-
Dopłata do naprawy z OC sprawcy
Zauważ, że to szkoda parkingowa. Trudno więc o uszkodzić coś pod maską. A fotki uszkodzeń można wykonać demontując uszkodzone elementy i każdy z osobna obfotografować. Jasne, nie żebym Cię negował hak, bo wiedzę masz potężną. Czasami po prostu staram się dorzucić też drobne "ale", bo od jakiegoś czasu też spotykam się z różnymi szkodami komunikacyjnymi i widzę jak to wygląda. Piszesz że można zrobić to i to. Szkoda parkingowa może być różna - hak w zderzak i zobaczysz tylko pęknięty plastik. Często przy oględzinach fotograficznych okazuje się, że w kosztorysie nie uwzględniono tego i tego więc o tym napisałem. Pozdrawiam
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
To wszędzie tak jest przecież. Na jednych szkodach odwołasz się na 200zł, a na innych wywalczysz kilka tysięcy. Najciężej coś tylko ugrać w szkodach z AC. Wyżej ktoś pisał o BLS tylko trochę nie rozumiem toku myślenia. To dobrze że jest czy źle. Wiem, że przy usłudze likwidacji bezpośredniej u swojego ubezpieczyciela trochę ciężej odwoływać się o jakąkolwiek dopłatę
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
jest jeszcze drugi film z "mistrzuniem"... https://www.youtube.com/watch?v=pyPiAiGtXwg
-
Dopłata do naprawy z OC sprawcy
Nie powiedziałeś tylko, że połowa takich fotograficznych oględzin kończy się tym, że "otworzyli później maskę w warsztacie i okazało się że połowa mocowań połamana, zbiorniczek czegoś tam pęknięty i coś tam nie działa". Takie rzeczy często później jednak kończą się i tak oględzinami
-
Problemy z TU i autem zastępczym
Przygotuj się na to, że auto zastępcze masz na czas technologicznego okresu naprawy. Już widziałem jedną osobę co zaszalała i sobie wypożyczyła audi a8 na kilkanaście tysięcy, teraz musi połowę oddać bo towarzystwo zgodziło się tylko na ileś dni wypożyczenia i zapłaciło z faktury tylko 8 tys . Druga połowa wiesz skąd...
-
Gdzie ubezpieczyć ? pi zet you ?
zgłaszasz się do jakiegoś multiagenta i niech liczy... tyle w temacie. Nosz kurde ludzie, każdemu w tym samym towarzystwie wyjdzie inna kwota, jest wiele różnych zwyżek i zniżek i jak ktoś powie, że Towarzystwo X jest najlepsze to sorry, ale czym do ludzi. Może było najlepsze, ale tylko dla Ciebie
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Tak, moja... ale poza kadrem
-
szkoda na parkingu
Jeżeli wie kto to zrobił, to dlaczego ma z własnej kieszeni płacić? Szkoda czasu, ale czasami trzeba tępić takie patologiczne zachowania i się poświęcić
-
Tajlandia
Kumpel tam mieszka i pracuje, ma swojego videologa https://www.facebook.com/tajlandiathaifever?fref=ts Może na fejsie jak napiszesz to wytłumaczy co i jak
-
szkoda na parkingu
Wszystko co napisałeś wcześniej ma sens i jest prawdą, natomiast to cytowane zdanie jest bzdurą. Fundusz gwarancyjny nie wypłaci odszkodowania za szkodę w mieniu, a już tym bardziej w przypadku ustalonego sprawcy. Bardziej chodziło mi o to, żeby poczytał o regresie. W końcu przez niego ściga się sprawców bez ważnego OC. Czytałem kiedyś, i pisałem w poprzednim temacie o sytuacji naprawy z własnego AC. Tylko tam był znany (i przez policję potwierdzony) sprawca później przez UFG niby to można było puścić w ruch
-
szkoda na parkingu
ostatnio było o kolizji z rowerzystą, ta sama sytuacja w sumie. Tylko tam była policja i jest pozamiatane. Tutaj masz świadka, więc to na Twoją korzyść. Pewnie trzeba ich postraszyć sądem i policją, a jak to nic nie da to faktyczni iść na policję. Na bank sprawa z powództwa cywilnego nic innego nie wchodzi w grę. Raczej bym się w takiej sytuacji starał dogadać z facetem bo to byłoby najrozsądniejsze. Jak pójdą w zaparte to tak na prawdę nie masz dowodu twardego że to ich wina. Jkabyś miał to jeszcze jest opcja z funduszem gwarancyjnym, że bierzesz kasę z regresu a oni sobie od nich ściągają ile trzeba.
-
uszkodzony przedni zderzak brak sprawcy
15-25% czasami z jakiś mniejszych spraw to też idzie w górę ponad 25%, ale nie wymagaj od takiej firmy procentów i kwoty na piśmie jak oni kasę zobaczą dopiero np za rok
-
[A6 C5] Odszkodowanie ze sprawcy OC
jak pisał pilKOZAK odwoływać się odwoływać i ew. później spróbować sprzedać komuś szkodę
-
Plastidip - zabawa z grillami i felgami
zdejmij tablice i ramkę + musisz trochę na siłę wyciągnąć... Palce w grilla i ciągniesz do siebie z umiarem (też na początku trochę się bałem że połamię, ale wyszło)