Treść opublikowana przez tass
-
Przeróbka listwy wtryskowej + filtra paliwa w Audi A4 B6 1.8T
Przewód do paliwa powinien być z FPM (ceny np. Cohline okolo 80zł/m), a nie z NBR jak 99% tych uniwersalnych przewodów do paliwa. Ori przewody do paliwa jak i oringi są zazwyczaj z FPM.
-
Jaka sprężarka klimatyzacji do A4 B6?
Skraplacz Nissens + sprężarka 5Q0 816 803, 2 rok w bfb śmiga jak złoto.
-
Śruby nadkola tył w A4 B7 Avant
Nie wiem, dla mnie dziwne, nie spotkałem się w audi z taką sytuacja, że brakowało otworu montażowego, jak samochód nie miał przygód blacharskich. Wbrew pozorom czasem nie jest tak łatwo trafić w taką nakrętkę zamontowaną w nadkolu, mechanikowi niechało się z tym walczyć dochodzić co jest nie tak, to co miał innego powiedzieć. Ten kawałek plastiku przez który przechodzi torx to tylko nakładka progu i jeśli są w nim otwory to po to aby to przykręcić, w tym wypadku do metalowego nadkola. Możesz zastosować, tylko po co, wytrzymało tyle lat to wytrzyma jeszcze kilka i już to zastosuj coś takiego, aby było łatwe w demontażu, i nie za długie aby nie uszkadzało lakieru na nadkolu bo będzie się ruda panoszyła.
-
Śruby nadkola tył w A4 B7 Avant
Najprawdopodobniej ta wciskana nakrętka jest zasmarowana izolacja, nie było wkręta, nawpadało błota i bardzo ciężko to namierzyć, na 99% musi to być chyba że jakaś wada produkcyjna i brak otworu.
-
Śruby nadkola tył w A4 B7 Avant
-
Śruby nadkola tył w A4 B7 Avant
N90821401 w nadkolu jak odkręcisz całkowicie końcówkę progu (plastik) taka nakretka jest wciskana w kwadratowy otwór w nadkolu jest ona stosowana w bardzo wielu miejscach, podczas zbyt mocnego dokręcania, lub gdy wkręt zardzewieje obraca się w otworze, albo rozrywa. edit. da się to wcisnąć bez zdejmowania tej nakładki, ale jest dość ciasno
-
Jak wysunąć prawy reflektor w A4 B6?
Możliwe, że ktoś przykleił lampę do ślizgu, więc odkręcić ślizg i może z nim wyjdzie.
-
Problem z maglownicą w A4 B6 po wymianie
Po zdjęciu maglownicy mogłeś uszkodzić taśmę kierownicy. Jak zmieniałeś maglownicę mogłeś wkręcić końcówki drążków o taką samą ilość obrotów, jak ustawiał zbieżność ustawiał z obu stron czy z jednej bo i tacy magicy się zdarzają, wtedy niby zbieżność sumaryczna będzie, ale koła i tak każde w swoja stronę.
-
Problem z maglownicą w A4 B6 po wymianie
Kręciłeś kierownicą przy wymianie maglownicy i zbieżność zrobiona?
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Prosiłbym o rozkodowanie VIN: WAUZZZ8KXEA067260 Dziękuję
-
B6 DIVISION
Nie pamiętam, było to z naprawy gwarancyjnej i nie maiłem z tego pełnego rozliczenia, ale z tego co rozmawiałem w serwisie, który to robił ubezpieczyciel zapłacił za nią "grosze" tzn 400- 450 pln. Ori szyba w klapie jest wklejana, uszczelka która tam jest nie zatrzymuje wody i była ciężko dostępna, jak jest obecnie nie wiem. Szyby też mam ubezpieczone i z tego co wiem wybiłem jedną z najtańszych szyb w samochodzie, przednią mam podgrzewana, boczne podwójne z tymi jest problem i ceny zaporowe.
-
B6 DIVISION
Mi wymieniali ze 3 lata temu z ubezpieczenia, dwa razy zamiennik i dwa razy reklamacja bo niedopasowana, za trzecim razem ori (produkcji Carlex) do niej nie mam zastrzeżeń.
-
Co jest potrzebne do przekładki z 1DIN na RNS-E?
Możesz popatrzeć czy po wyjęciu rolki od grzania nie założysz panelu z b7(o ile nie zależy Ci na grzaniu foteli). Po zmianie potrzebne jest kodowanie. Jak kupisz panel z b7 z grzaniem tzn jego front przełożysz do swojego z b6 i będzie bez kodowania itd.
-
Co jest potrzebne do przekładki z 1DIN na RNS-E?
Przyciski będą pasować, sam panel nie. W poście powyżej wrzuciłeś zdjęcia paneli, ten z grzanymi fotelami b6 ma otwory na rolki do regulacji ogrzewania foteli, ten z b7 jeśli jest bez stołków jak napisałeś tym samym nie ma otworów i ikon od grzania stołków. Aby to było p&p ten z b7 powinien też mieć grzane stołki. Istnieje szansa, że jak nie będziesz korzystać z grzanych stołków i zdemontujesz rolki (te w b6) od regulacji grzania (demontaż w pozycji off), panel bez grzania da się zamontować, ale nigdy tego nie sprawdzałem.
-
B6 DIVISION
Takie info. znalazłem kiedyś na forum:
-
Podmiana panelu climatronica
Ramka panelu jest inna, przyciski można przełożyć.
-
Co jest potrzebne do przekładki z 1DIN na RNS-E?
Musisz jak dobrze pamiętam dołożyć przekaźnik pod podgrzewanie tylnej szyb jak chcesz klimatronik z b7 wsadzić do b6 na forum jest o tym wątek co i jak.
-
Co jest potrzebne do przekładki z 1DIN na RNS-E?
Panel frontowy, z przyciskami z b7 jak jest 2din, bo 1 din jest inny i nie podchodzi pod rnse, nie jest to skomplikowane. Tylko jedno ale, muszą być oba (panele frontowe) z grzanymi stołami, albo bez.
-
Co jest potrzebne do przekładki z 1DIN na RNS-E?
Klimatronik, to przełóż front z b7 do b6 i zostaw swój, bo trzeba walczyć z podgrzewaniem przedniej szyby.
-
Zamiennik błotników czy ma sens?
Niestety mam Polcar i na wysokości maski krawędź jest pod innym kątem niż kształt maski, cienki jak większość zamienników.
-
B6 DIVISION
Pasują z VOLVO C30 C70 II (tzn są identyczne), osobiście kupiłem nowe leżaki magazynowe jeden z Audi za 100, drugi z VOLVO (prawy nr 31213176) za 90.
-
Na ile mogę liczyć od ubezpieczalni za szkodę?
Do tego dojdą pewnie i zawiasy itp. Ogólnie nazbiera się, jak zawiasy słupek wgniotły to i naciąganie bo drzwi będą się kiepsko zamykać. Próg nie dostał, bo widać plastiki odstają a blacha może siedzieć? edit. i auto zastępcze powinno stać pod domem, bo te...
-
Pompa z passata b5 do a4 b6
Ciśnienie reguluje zawór w pompie, możliwe że będzie pasować z b6 do tej pompy z passata. Ja mam pompę Meyle ponad rok, narazie działa, tylko przekaźnik servo... nie mam z Audi bo te mają cho..erny delay.
-
Podczas wolnej jazdy lub postoju A4 B6 1.8T leci zimne powietrze, a gdy jadę szybko to leci ciepłe
To takie rodzynki jednak są
-
Podczas wolnej jazdy lub postoju A4 B6 1.8T leci zimne powietrze, a gdy jadę szybko to leci ciepłe
Ooo ale chyba nie na Europę? Nie spotkałem się bez.