Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tass

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tass

  1. Nie ma b6 bez klimatronika to po 1, po 2 nagrzewnica może być zapowietrzona.
  2. No no piękne ogłoszenie i podsufitka, 180 km niezły wynik i ten nowy motul, to ktoś jeszcze wymienia olej na stary?
  3. Pełne wyposażenie i korby z tyłu, a fotele w prądzie, xenon, itd? Niestety za 1.8t z quattro sporo wołają, przebieg...
  4. Auto jak w profilu? Lpg sprawdzane? po zakręceniu butli i wypaleniu z przewodów też taki problem?
  5. tass odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Gwarancji i 100% pewności nie ma, że nie będzie budyniu(masła), odma ma separator, który powinien trochę to ograniczyć. Jesienią jest duża wilgotność i takie masełko powstaje jak silnik jest niedogrzewany, ale przy odpowiednich temp. silnika nie powinno być tego dużo. U siebie w 1.8t raz zaobserwowałem masło w odmie, ale tylko na ściankach rurek, a nie że pełna odma.
  6. tass odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Skoro zdrowe zabiegi i zrobione to odpowiednio to czemu czemu tyle tego, kiepski olej? Mając OCT cały syf tzn opary wody i oleju maja się tam zbierać, ale w tym wypadku trochę za dużo masła jednak. Wymiana oleju może by coś pomogła.
  7. tass odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Jak zachowuje się korek wlewu oleju po odkręceniu, na pracującym silniku?
  8. Trzeba coś wybrać, czasem i zmienić priorytety, albo przebieg, albo stan samochodu, albo jego wyposażenie, ewentualnie taczka, choć za kawałek stali na kółku to i tak drogo. To że samochód ma 400kkm to nie znaczy że nie jest zadbany, a ten co ma 150kkm to cudo.
  9. Ja jeszcze się za to nie zabrałem, ale chyba będę musiał. Obiło mi się o uszy, że ASO Audi w promocji papierek do wydziału wystawia za 199 złociszy.
  10. Bfb b6 quattro masa 1700+ przed chipem 12+ spalanie po chipsie @Łukasz13 okolice 13l, lpg strojone przed i po samemu po sondach (dodane korekty pod obciążeniem, temp.). Maksymalne średnie spalanie przed chipsem 20l/100km. Nogę raczej mam ciężką, jak nie bardzo ciężko. Dla ciekawskich wrzucam zdjęcia korekt (jazda trochę miasto i pozamiejska) i jak to wygląda w qbox.
  11. Jest na forum opisane dokładnie co potrzeba do ic z 2.0tfsi, jak dobrze pamiętam potrzeba kolanko odpowiedniej średnicy, łącznik np. alu. i dobrze jak by miał wyjście na dv (trójnik) kawałek węża aby podłączyć dv i niezłe opaski zaciskowe.
  12. To ciekawe, w skali kraju będą tysiące samochodów z takim błędem x 250PLN to już się robią konkretne pieniądze. Nic im się nie chce, aby dodać normę spalin po silniki nie po latach, leniwe sk...ny.
  13. Ok zgadza się tylko obstawiam, że nie jedyny w tym pier...m Cepiku mam źle wpisaną normę Euro i aby to wyprostować trzeba będzie kombinować, albo czekać, może poprawią.
  14. Produkowali wcześniej auta spełniające normę Euro 4. Też mam prod. 2002r modelowo 2003.
  15. Dane o norma z tego co zasłychnełem przypisali w cepik po roku od kiedy weszła norma w życie, czyli te ich algorytmy do przypisania norm w cepik są ok kant.... potłuc, nie zawracając uwagi praktycznie na silnik itp. Mało tego aby to zmienić trzeba by mieć najlepiej papiery z homologacji pojazdu i iść z tym do wydziału komunikacji. Euro 4 weszło w 2004r. dlatego @george ma już Euro 4 w cepik.
  16. Z rozkodowanego vin pojazdu, wlepce kod 0GG.
  17. Wymyślili dodanie norm emisji spalin do CEPIK i oto jaki kwiatek mnie spotkał, w papierach norma euro 4, CEPIK euro 3. Ktoś jeszcze to sprawdzał? Rozkodowany vin pojazdu:
  18. W Benepol też brak, ale gdzieś w jakimś magazynie może jest. Ogólnie nie inwestował bym tyle $$$ w takie wygłuszenie, kupił bym tą piankę z Bitmat z postu powyżej, ewentualnie ryzykował z chińczykiem.
  19. tass odpowiedział(a) na AlatarWP temat w Audi A4 B6/B7
    Raczej nie, gazy zamarzają podczas rozprężania, więc nie jest to raczej związane z parownikiem, lecz bardziej z dyszą rozprężną, bo za nią jest rurka zamarznięta (uszkodzona, wadliwa, przytkana), ilością czynnika w układzie, teoretycznie ilość jest względnie dobra 5 bar przy okolicach 20 stopni Celsjusza, o ile czujnik jest ok. Sprawdzenie LH i HP na pracującej klimie, na manometrach pokazało by coś więcej .
  20. tass odpowiedział(a) na AlatarWP temat w Audi A4 B6/B7
    Ciśnienie na low niezaspecjalnie wygląda, czy podczas wymiany dyszy były na niej opiłki (zanieczyszczenia)? Jeśli klima chłodzi z zadowalającą skutecznością, zlokalizować wyciek (czy olej przy serwisie klimy był zalany z kontrastem?) dalszą walkę bym odpuścił, jeśli sprężarka opiłkuje zatyka dyszę itp itd, dzieją się dziwne cyrki z układem, czekał bym aż zdechnie klima i zrobił to raz a konkretnie.
  21. Odpowiedziałeś czego szukać, używka może być w nieciekawym stanie (u mnie też lata świetności ma za sobą i jest "krucha"). Zamiennik nie wiem czy tylko wygląda na wygłuszenie, czy spełnia swoją rolę i jak jest z montażem czy w ogóle da się to estetycznie zamontować. Na stronie motorpol 8E0863825AJ okolice 400.
  22. tass odpowiedział(a) na AlatarWP temat w Audi A4 B6/B7
    Zawory rozprężne działają również jako filtr dla opiłków i temu je się wymienia, a nie dlatego że się psują. Podczas sprężania wzrasta temperatura gazu, podczas rozprężania spada temp. i na tej zasadzie działa klimatyzacja i temu służy wyżej wymieniony zawór. Oblodzona rurka może wskazywać na zbyt duża ilość czynnika w układzie. Brak oringu może spowodować ubytek gazu w układzie. Niewielkie nieszczelności trudno wykryć, sam się z tym borykałem, latem wymieniałem sprężarkę klimy i resztę co należało by przy okazji wymienić, przy okazji wymieniłem wszystkie oringi w układzie na nowe ori. pojechałem na nabicie klimy i jako trochę mi się wtedy śpieszyło, nie było dokładnego sprawdzania nieszczelności (na moją odpowiedzialność) i narazie po obserwacji wskazań vcds nie zaobserwowałem ubytku gazu. Jakie ciśnienie pokazuje vcds na niepracującej klimie i na włączonej?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.