Treść opublikowana przez kawowy19
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
topran nie jest godny polecenia
-
klapa obiegu wew/zew a econ/auto
Witam! Panowie mam pytanie. Odgrzybiałem klime i zauważyłem dziwną (chyba dziwną) rzecz. Mianowicie. Mam na ECON ciągnie powietrze z zew. Wciskam obieg wew zamyka klapy na zew a otwiera to wewnętrzna wiec chyba wsio okey. Natomiast jak kliknę na AUTO to od razu robi mi obieg wew. Klapki zew sie zamykają a wew otwiera. Czy to aby normalne?? Bo mam schowek zdjęty i się zastanwiam czy wsio jest okey. dodam jeszcze jedno. Dzieje sie tak w momencie gdym mam temp na LO bo jak troche podniosę to zaczyna przymykać wew klapke a otwierac zew. Czy może to wynikać z tego że np. sterownik porównuje temp w wew i na zew i jeśli w środku jest chłodniej a zadamy mu temp LOW to ciągnie z wewnatrz żeby mu było "łatwiej"? Błędów na Vagu nie ma. nastawy zrobione i nic nie widać. chyba że to tak ma byc nikt nie wie nic?
-
Błąd 17705 P1297 nierówna praca na wolnych obrotach 1200obr/min
bedzie kosztował ok 45zł
-
Błąd 17705 P1297 nierówna praca na wolnych obrotach 1200obr/min
nie ten. chodzi o taki 035 103 245A jesli ten zaworek jest odpowiedzialny za takie zachowanie to jest sposob na sprawdzenie. na odpalonym silniku ściśnij wężyk od kolektora ssącego który idzie do trójnika pod kolektorem w którym siedzi ten zaworek. Jeśli objawy ustaną to masz winowajce. U mnie tez był ten błąd przy uszkodzonym zaworku
-
Falujące obrotu na postuju BFB
można to sprawdzić to jak napisałem powyżej bez niepotrzebnego wyciągania jego. Wystarczy ścisnąć ten wężyk
-
Falujące obrotu na postuju BFB
poszukaj tematu o zaworku odpowietrzania skrzyni korbowej. jest pod kolektorem ssącym w gumowym trójniku. Jeden z przewodów od trójnika idzie do góry do kolektora ssącego. Spróbuj ścisnąć go i zobaczysz czy uspokoją się obroty.
-
Falujące obrotu na postuju BFB
sprawdzałeś zaworek w odmie??
-
Falowanie na wolnych obrotach! Prosze o pomoc!
u mnie przy zaworku najpierw falował, wieszal obroty a jak całkiem padł to chodzi jak na 3 cylindrach
-
Falowanie na wolnych obrotach! Prosze o pomoc!
a może zaworek odmy po prostu
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
płyn poleci
-
Rurka
jak się nie mylę 06b 133 783 AT
-
[B6 BFB] Obroty podwyższone 1200-1400
jest w podoróbie chyba ale nieopłacalny interes. w aso kosztuje ok 40zł
-
NIESPODZIANKA b7 1.8t BEX czy to mozliwe ?
nie ma żadnych negatywnych skutków
-
NIESPODZIANKA b7 1.8t BEX czy to mozliwe ?
sam słupek albo głowica z bex była założona do Twojego bfb a róznice jak wyżej napisał vdm
-
Mokre wtryski - co to za substancja i skąd?
06B 133 555 H
-
[B6 BFB] Obroty podwyższone 1200-1400
sprawdż zaworek jednokierunkowy na odmie, może czujnik. vaga podłączałeś?
-
Pisk z tylu silnika
na postoju heble hałasowały? dziwna sprawa trzeba przyznać
-
BFB dziwny dźwięk po odpaleniu
jak tylko przy odpaleniu i tylko przez 2sek to wytrzyma. Poczytaj trochę na forum bo było juz sporo tematów. Dowiesz się też o kosztach tej operacji itd
-
Uszczelka pod głowicą B7
właśnie kwestia którędy wywaliło ten płyn w ogóle
-
Uszczelka pod głowicą B7
skoro mechanik stwierdził uszczelkę pod głowicą to z nim musisz gadać. Bo równie dobrze mógł pęknąć króciec z tyłu głowicy albo wąż i przy takiej prędkości wywaliło. Najpierw dokładnie sprawdzić. A koszta głowicy itd to zależy gdzie i zależy jak mocno będzie ingerowane w nią.
-
bierze olej 1.8 T
w weżu zawsze troszkę oleju będzie ale to właśnie śladowe ilości. No chyba że leci ciurkiem ;p Połknął 2litry oleju na tysiąc. Więc DEV chyba dobrze sugeruje gumki na zaworach.
-
Temperatura silnika
ORI. czujnik sprawdzić można vagiem. Na rozgrzanym teoretycznie silniku podlącz vaga i sprawdzić temp. silnika i porównaj ją z tym co masz na liczniku. Powinny być bardzo zbliżone.
- dziwny gwizd, szum
-
demontaż miski oleju
hmmm no ja znalazłem tylko jeden temat ale dzieki za odpowiedź Kolego
-
demontaż miski oleju
Witam! Mam pytanko. Znajomy ma pękniętą miske w AFN i trzeba ją wymienić. Czy dużo z tym roboty? Trzeba opuszczać zawiechę? Czy wystarczy podnieść motor? A może wystarczy ja odkręcić i pomanewrować żeby wyszła? Z góry dziękuje za pomoc;)