Treść opublikowana przez JeJu
-
A4 B6 1.8 T sedan butla do lpg
ja mam butle 67l, podłoga podniesiona 1cm wyzej ale w niczym to nie przeszkadza, 55l lpg wchodzi na stacji i robie na tym ok. 400km
-
Problem auto chodzi na 3 baniaki
łopatologicznie: na wlaczonym silniku odpinaj kostki od cewki nr1 potem2,3,4. jak odepniesz np. 1 i praca silnika sie zmieni tzn ze cewka jest dobra, a jak odepniesz i silnik nie zareaguje tzn ze padła potem bedziesz musiał sobie błedy skasować bo napewno komp wyłapie
-
Pomoc/opinia przy zakupie spawarki migomat MIG/MAG
Witam, przymierzam się do zakupu migomatu. Instalacje w domu mam 1fazową. (ale myślę że urządzenie może być przystosowane oprócz 1f do pracy 3f gdybym w przyszłości miał taką możliwość). Spawarki szukam na swój własny prywatny użytek, nie będzie używana dzień w dzień. Zwykłą transformatorowkę już mam. Myślę nad takim zestawem(potrzebuje butle, zegar itp.): http://allegro.pl/migomat-sherman-dualmig-200-2-230v-400v-drut-butla-i7048802128.html na BESTERA nie ma kasy, a zakup musi się zamknąć w okolicy 1400zł Ktoś użytkuje sprzęt tej firmy? Jakieś opinie na ten temat? Może coś innego polecacie?
-
Szukam kogoś kto zna dobrze BEX'a
tu Ci ogarną auto piekary http://autodanecki.pl/ lub u tego polecanego na forum goscia Jerzy Wąsek waskij garage czeladź tel 889 992 019 nie wiem czy aktualny numer i nie korzystalem z jego usług chociaz mało brakowalo. robi tez lpg
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
ostatecznie ziomeczek zajmujący sie ubezpieczeniami wyliczył mi i wyszło w HDI za 519zł OC+Asista'nce do 100km + ochrona zniżek do 2tys zł) lub warta 557zł OC+assistance do 100km + ochrona zniżek do 5tys zł. (link4 jak liczylem sam wyszło 650zł) . nie ma takiej tragedi z tym oc
-
[B6 AVJ] Spadek mocy i spore spalanie
wydaje mi sie ze instalacja lpg byla strojona kiedy auto niedomagalo na pb i jezeli ustawial gaz wg mapy bezyny która byla skopana to i gaz bedzie do d*py. ale mozna gaz wyregulowac przy pomocy wskazan sondy i jej korekcji. ale to tylko takie moje przemyslenia
-
Zalewa silnik Wypadaniem zapłonów
jak dlugo schodzi z obrotów to zobacz zaworek odmy pod kolektorem ssacym wyglada tak: https://c.allegroimg.com/s400/0378ee/1e16512e427784bd79dff252e2bc
-
Problem przy odpalaniu proszę o pomoc
czujnik polozenia wału g28 najpierw sprawdz przewody i wtyczke czy są całe, ewentualnie wymien ten czujnik to moze byc przyczyna zlego odpalania a drugie to blad uciekajacego cisnienia pomierdzy turbo a zaworem dv. wiec musisz sprawdzić zaworek DV czy jest sprawny, na youtubie są poradniki. jak sie okaże ze dobry to sprawdz szczelnosc ukladu dolotowego, dociagnij weze na opaskach zaciskowych, sprawdz czy dobrze siedzą zwłaszcza przy turbinie i pod duzym grubym wezem ktory idzie od turbo do puszki z filtrem powietrza jest taki cienki dlugi wezyk lubi sie przetrzeć wiec zajrzyj do niego. jak to wszystko ogarniesz to skasuj bledy i zrób logi dynamiczne i wrzuć tutaj sprawdz kanaly pod akumulatorem czy sa drozne + czy komputer nie jest zalany wodą
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
czasami pomaga obnizyc koszt OC jak ktoś ma mozliwośc wyboru miejsca zamieszkania jakiegoś mniej ruchliwego np. wskazac wieś zamiast miasta. wybór parkingu jako garaż zamiast miejsca publicznego np. pod blokiem. do tego kupno OC przez internet i jak widać na tym filmie zaznaczenie opcji wykonywanego zawodu jako emeryt/rencista lub rolnik i najlepiej nie liczyc oc w kalkulatorach tylko na kazdej str osobno
-
Zalewa silnik Wypadaniem zapłonów
tak
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
faktycznie w tym link4 wyszło mi OC 640zł, OC+NNW 666zł, to prawie stówka różnicy dzieki bardzo. to wrecz taniej niż rok temu placilem
-
1.8T BEX dławi się, szarpie, drży.
no no ja wiem ktory to n249 bo tam idzie wezykz dvki do niego, i z n249 do kolektora. wtyczka jest i nie widze zeby coś z nią było nie tak. musze sobie zobaczyc kable z niej czy gdzies sie nie uszkodziły
-
1.8T BEX dławi się, szarpie, drży.
która dokladnie wtyczka? gdzie sie znajduje? pojde u siebie sprawdzić
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
narazie przeliczylem w axa to 750zł w tym roku. a w zeszłym najtaniej allianz 690zł. wszystko przy full znizce. ale zobacze jeszcze u innych dzieki
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
siemanko, wykupował ktoś ubezpieczenie w ostatnim czasie? za 2tyg tez mnie to czeka i chciałbym sie rozejrzeć. jaka ubezpieczalnia?
-
1.8T BEX dławi się, szarpie, drży.
program jest bezplatny. vag com 311.2 po angielsku lub vcds po polsku. ja korzystam z vag com. https://a4-klub.pl/topic/402004-vag-com-3112-pl-en-vcds-lite-12-instalki/ tu masz wiecej opisane. proponuje wpisac w googlach jak zainstalowac i skonfigurowac vag coma np. na windows 7 64bit. i zrobic wszystko wg instrukcji którą znajdziesz nie pomijajac zadnego kroku bo potem beda problemy. trzeba ustawiac tam jakies czasy probkowania, port usb itp. wszystko bedzie w instrukcji. moze nawet filmik na youtubie znajdziesz. ja robilem to jakis czas temu i juz nie pamietam
-
1.8T BEX dławi się, szarpie, drży.
- 1.8T BEX dławi się, szarpie, drży.
rozgladalem sie troche po forach i raczej nie znalazlem nikogo komu ten czujnik padł, wymieniali ale błąd pozostawał. albo rozwiazywali problem znajdujac jakas dziure w dolocie albo niesprawne DV. u mnie jedyne co z tego co sie zorientowałem to brakuje mi jakiś 10g/s przepływu na mafie. i turbo wstaje przy 2400rpm. niby powinno przy 1900 wstać w bexie. ale przegladalem logi róznych osob i nie widziałem jeszcze zeby w seri wstało przy 1900. zresztą nowe nie jest a ma juz ponad 200tys nalotu turbina. przepływke tez mam ori, wczoraj ją wyczyscilem jakimś srodkiem do przepływek, może przepływ się zwiększy. wrzuciłbyś swoje logi jeszcze raz bo nie działają linki? instrukcja sprawdzenia n249:- zmierzyć rezystancję na pinach w zaworku, ma być 21-24 Ohm - Wymontować i dmuchnąc w dluzsza koncówke, ma nie przepuszczac.- 1.8T BEX dławi się, szarpie, drży.
i jak tam n249? u mnie też ten błąd i przy okazji cos z cisnieniem doladowania 17697 - Boost Pressure Control Valve (N249): Short to Ground P1289 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent16683 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached P0299 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent zapewne są powiazane ze sobą. przegladałem weże, sprawdzalem n75 i dv. wszystko wygląda na dobre. nie wiem co z tym zrobie ale dajcie znać jak sie uporacie z n249 u mnie zadnych drgań nie ma. pol litra oleju na 2tys km jak ci bierze to duzo za duzo. moze masz wyciek z miski, albo pokrywy zaworów, albo bagnet nieszczelny?? co do kabla to kup ten: http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i5408960276.html tylko potrzebujesz laptopa ewentualnie od tego samego sprzedawcy obd2 na bluetooth i tablet z androidem albo telefon. samo wykasowanie błędów nic nie da dopóki nie naprawisz usterek. chyba ze jakies chwilowe niedomagania czujników itp.- S4 B7, łożysko w skrzyni przegub, luz na flanszy, torsen
u mnie w quattro też przeskakują koła przednie przy skręconych kołach i ruszaniu z miejsca. objaw z puszczeniem gazu i dodaniem powoduje stuk co pewnie jest spowodowane luzem w napędzie po przesiadce z fwd na q odrazu zwrócilem na to uwage. zwłaszcza ze ten sam model samochodu https://a4-klub.pl/topic/328961-napęd-quattro-dziwne-stuki-proszę-o-pomoc/- 1.8T Bex
- jaki kolor zacisków?
w granatowym miałem złote, teraz w czarnej mam zółte- B6 DIVISION
trudno zaryzykuje szlifierką stołową i może pilnikiem jak da rade. oby lipy nie było ogarnałem, starym kamieniem szlifierskim na wiertarke i troche podszlifowałem dekora i jest git.- B6 DIVISION
góra, taśma z silikonem. ciasno tam w cholere zeby upchnać taśme a zeby nie było widać diod tylko samą poświate najgorsze ze ten dekor jest z alu, a nie plastiku. boszką troche ryzyko- B6 DIVISION
czesc. modze wlasnie oswietlenie dekorów taśmą led. nie wydostaje mi się światło spod dekora tak mocno dolega dekor szczotkowane alu sline. HELP bo robota mi staneła i nie wiem czy ciąć dekor :/ temat: https://a4-klub.pl/topic/297087-listwy-dekory-led/?page=23 - 1.8T BEX dławi się, szarpie, drży.