Treść opublikowana przez jospethe
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Cieknie mi chyba przez uszczelkę miski. Jestem rozdarty i nie wiem czy zalać go teraz syntetykiem czy zostawić na półsyntetyku. Problemów żadnych nie miałem jak do tej pory. Chodzi przyzwoicie pomimo przebiegu ponad 300 tyś.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mogę zalać 5w, gdy wcześniej jeździłem na półsyntetyku. Z silnika i tak już gdzieś kapie pod spodem olej bo zostawia małe plamy. Jak zaleję go 5 w to wyciek nie powiększy się?
-
czy te klocki są coś warte?
Ja mam z przodu założone klocki kamoki i jak dla mnie są lepsze od Bosha, które miałem. Piszczały niemiłosiernie i strasznie pyliły. Przy tych tego nie ma.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dzięki, No i chyba tego Xcesa właśnie zaleję. A jaki koszt jego by był? chodzi mi o 5 litrów. Z tym,, że xcess to syntetyk, a ja mam zalanego 10 w 40. Jest jakiś Motul z taką normą 10 w40?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A jaki olej byłby dobry do mojego 1,9 Tdi AFN na zwykłej pompie. Teraz jeżdżę na Castrolu i czytam o nim opinie to wszyscy narzekają. Przy następnej wymianie chciałbym spróbować zalać coś innego. Rozumiem że w grę wchodzą takie oleje jak Motul, Valvoline i LM, tylko jaki z nich byłby najbardziej odpowiedni. Norma to 505.00 bodajże.
-
Dyliżans bogów - prestiżowa Audi A4 - Boże, że nie grzmisz !
A mi się bardzo podoba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. żartowałem, h,,,wy. R.I.P Audi
-
Opony nalewki
Nie wchodziłbym w nalewki, bo to zużyta opona z nowym bieżnikiem, w której konstrukcja jest już osłabiona i wysłużona. Może to powodować bicie albo wystrzał przy większych prędkościach. Poza tym nalewany bieżnik może się odkleić od reszty, tak jak to niekiedy bywa. Co do rozmiaru to tak jak wyżej 195 /65 r 15. Takie nalewki są też niewiele tańsze od nowych więc chyba się nie opłaca. Opon nie zmieniasz co rok tylko co kilka lat.
-
Doinwestowane Audi - w groźnej odsłonie...
"" wszystko to robione przez firmę RDX." Gratulacje dla firmy RDX. Kawał dobrego paździerza. Widziałem to ogłoszenie już dawno , jakieś 3 miesiące temu. Widocznie jeszcze sie nie sprzedała "'jest to chyba jedyny tak zrobiony egzemplarz na Polskę""" Z tym trzeba się zgodzić haha i jeszcze tableta daje w gratisie. Coś jakby kup tebleta samochód gratis
-
Wybór polerki
Po ściągnięciu jej z auta będziesz musiał gdzieś ją wrzucić. W samochodzie będziesz miał moro jak będziesz ją woził ze sobą.
-
Co to za tarcze?
Nie otwierają się te fotki.
-
Bicie i stukanie po pedale
Nikt Ci nie pomoże w takim razie bo tu nie ma wróżek. Skoro przed wymianą było dobrze to widocznie coś mechanik spieprzył, albo zamontował jakiś tani szajs i może to tył bije a nie przód.
-
Bicie i stukanie po pedale
To na pewno nie kwestia tego, że z tyłu jest nowy komplet a z przodu stary. Wątpię też w to, że to wina końcówek drążka. Skoro klocki idą po skosie z przodu to może są już do wymiany bo są starte od wewnątrz i trą. Kiedyś miałem podobnie. Patrzyłem przez felgę i zewnętrzny klocek był ok. Za to wewnętrzne były już kompletnie zjechane. Albo może po prostu źle coś mechanik złożył, może coś źle się ułożyło. I uzupełnij swój profil.
-
Bicie i stukanie po pedale
Jakiej firmy tarcze kupiłeś? Może są krzywe skoro tak wali.
-
wyciek oleju
Rozebrałem i okazało się, że jest końcówka kompletnie pęknięta. Wykręciłem ją, ale część kołnierza zostało w środku. Gdy chciałem go wyciągnąć to oczywiście wpadł mi do środka silnika. Kupiłem nową za 50 pare zł. Tylko pytanie czy ten plastikowy kawałek, który wpadł mi do środka nie narobi szkody w silniku?
-
wyciek oleju
A na allegro 58 zł. . Ciekawe jaka jakość tego. http://allegro.pl/przewod-odma-1-9-tdi-audi-80-a4-a6-seat-alhambra-i4688613233.html
-
Body kit RS4
W RS4 wszystkie błotniki są poszerzane i tak to wygląda. http://obrazki.elektroda.pl/5530458800_1413560516.jpg Co do laminatu to dałbym sobie spokój. Szkoda samochodu na takie coś. Masz ładny kolor, daj dobrą felgę i będzie ok.
-
wyciek oleju
Dziś rozbierałem. Z grubsza na to zerkałem, ale było uwalone w oleju i takim szlamie. Zrobię drugie podejście , oczyszczę to z wierzchu i ocenię co tam się dzieje.
-
wyciek oleju
O dzięki, Odma na pewno jest cała. Cieknie mi przy samym silniku. Spisze numer tej uszczelki i będę szukał. A jak ta odma jest przymocowana do silnika? Tą śrubą, która trzyma też obejmę od filtra paliwa? Teraz już nie wiem czy to ruszać skoro może się sypać. Jesli uszczelka to pół biedy, gorzej jak wykręcę to i się rozsypie całkiem. ;/ To zapewne coś takiego. http://moto.gratka.pl/tresc/pierscien-uszczelniacza-volkswagen-n-904-663-01-15337331.html?oferta-archiwalna
-
wyciek oleju
Czyli, żeby zlikwidować wyciek to trzeba wymienić cały ten gumowy waż czyt. odmę , czy jest tam jakaś końcówka, którą się wymienia? . Dziś sprawdzałem u siebie i sączy się właśnie z tej odmy. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi bo myślałem, że to przez jakąś uszczelkę w silniku leci.
-
Jak zdjąć ramiona wycieraczek aero ?
Podjedź do jakiegoś dobrego zakładu mechanicznego to Ci to ściągną za pare gorszy albo i za darmo.
-
szklana zaślepka tylniej wycieraczki
Ja wstawiałem taką. Dodatkowo złożyłem to na silikon dla lepszej szczelności . http://allegro.pl/zaslepka-otworu-tylnej-wycieraczki-maskownica-tyl-i4702741273.html
-
wyciek oleju
U mnie też trochę się sączy z tego miejsca. Jeśli nie zostawia plam pod autem po postoju to daj sobie spokój z tym.
-
chorus wypluwa kasetę
Kupiłem kiedyś transmiter, ale go nie używam. Dźwięk nie jest rewelacyjny, może trochę lepszy od kasety. W dodatku nie ma możliwości przewijania utworu. Tak jest w moim, nie wiem jak w innych. Nic nie zastąpi muzyki odtwarzanej z płyty Cd. Transmiter to ostateczność, jeśli ktoś nie ma możliwości wymiany radia na niefabryczne.
-
Który kabel wybrać do diagnostyki
Gdyby ktoś chciał sobie pobrać Polskiego Vaga to proszę. http://www26.zippyshare.com/v/91169743/file.html
-
proszek do chłodnic
Stosowałem to kiedyś, ale w Toyocie. Pomogło, ale na dwa dni. Szkoda czasu na takie wynalazki.