Treść opublikowana przez Emejcz
-
Wymiana przekładni w ŁODZI
Ja odradzam Dunikowskiego. Rzeczywiście przyjeżdżają z daleka, ale nie koniecznie są zadowoleni. Byłem tam jak miałem b5 1.8t z turbiną. Goście się totalnie się nie znają. Osłuchiwali wszystko stetoskopem i diagnoza z ich strony, że trzeba wyjąć turbinę i coś tam popatrzeć - 450zł. Sam znalazłem usterkę - luźny grzybek wastegate. Podregulowałem go bez wyciągania turba i wszystko działało. Dodatkowo nie życzą sobie aby wchodzić na warsztat więc nie można patrzeć co robią. Jak wróciłem do domu okazało się, że zapomnieli mi założyć pokrywy silnika i musiałem się wracać. Magiel regenerowałem na Łubinowej w tym miejscu: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk03cdQXVqpmbcrpauCm4IYY73sG_iA:1590692833136&q=regeneracja%2Bmaglownic%2Blodz&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=51784463,19499359,8238&tbm=lcl&ved=2ahUKEwiX2o_KoNfpAhXQtYsKHdhGBkQQtgN6BAgLEAQ&tbs=lrf:!1m4!1u3!2m2!3m1!1e1!1m4!1u2!2m2!2m1!1e1!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2&rldoc=1 WWW.GOOGLE.COM Byłem mega zadowolony. Dają gwarancję 2 lata bez limitu kilometrów co prawie nigdzie się nie zdarza. Przy okazji kupili też ode mnie inny uszkodzony magiel. Opinie mówią same za siebie.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Dzięki chłopaki! No właśnie niestety nie. Po tej wymianie przeszły w sumie wszystkie niedomagania (a nawet więcej niż oczekiwałem) prócz tego opornego wbijania biegów. Jednakże wypracowałem sobie teraz nową teorię na podstawie różnych prac które wykonywałem. Skrzynia 6b jest strasznie precyzyjna. Jak dokręcisz nakrętkę od cięgna o pół obrotu więcej to biegi już zaczynają gorzej wchodzić! W związku z tym uważam, że jest to efekt niepoprawnej regulacji/położenia cięgien. Jednakże przy takich przebiegach są już ubite poduszki silnika/skrzyni/sanek. Trzeba by wymienić to wszystko (zaczynając od poduszek silnika). Ustawić sanki za pomocą tuleji na otworach centrujących i wtedy spróbować wyregulować położenie cięgien. To by według mnie załatwiło sprawę.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Powoli przygotowuję się na przeróbkę turbiny na hybrydę tudzież kupno k03s. W tym celu trzeba było w końcu zmienić dwumas na mocniejszy. Dodatkowo były też inne objawy niesprawności tego układu - w tym ślizgające się sprzęgło Wsadziłem komplet Luk z AWX. Niestety okazało się, że na tarczy bez tłumików drgań nie da się komfortowo jeździć i musiałem zwalać skrzynie ponownie aby wrzucić tarczę z tłumikami taką jak idzie do BFB czy też do AFN. Jakby ktoś się zastanawiał czy do Q BFB pakować zestaw z AWX to tak, ale tylko z podmienioną tarczą. W przeciwnym wypadku będą problemy. Przy okazji wymieniłem też łożysko pilotujące. Wybicie zajęło mi kilka minut patentem na smar i pręt. Poszedł też nowy element na którym opiera się łapa. Polecam od razu to kupić w ASO przed robotą, bo kosztuje kilka złotych, a jak przebieg auta jest w granicach 300 tys. km to na pewno będzie to zużyte.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Spory przestój w temacie, ale w końcu wracam z czymś nowym W międzyczasie zaczęła mi się przycinać wycieraczka z tyłu. Rozebrałem mechanizm, wyczyściłem, nasmarowałem i wymieniłem sprawcę tego bałaganu jakim był simmering.
-
Wymiana uszczelki pod glowica
Grubo. W fabii płaciłem 300zł za samą robociznę xD
-
1.8 T 163 km
Według mnie nic dziwnego. Seria w tej budzie to zamulacz.
-
Audi a4 b6 1.8t Szarpie na zimnym silniku
To jak chcesz sam działać i żeby inni mogli ci pomóc na forum to musisz ogarnąć podstawy. Inaczej to jak już wspomniano - wróżenie z fusów.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
Bardzo lekko to wychodzi. Małymi szczypcami dociskasz te bolce i wpychasz.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
Jeżeli masz na myśli uszczelkę która siedzi w szybie lub w dyszy spryskiwacza to nie, nie o to chodzi.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
Słabo szukałeś xD Ja już u siebie wyczyściłem, ale dopatrzyłem się, że cały problem powoduje ten simering i/lub skorodowany trzpień, bo tamtędy przedostaje się płyn do całego mechanizmu. Dlatego cała robota szybko pójdzie na marne jak się chociaż simeringa nie wymieni.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
Ma ktoś linka do tego simmeringa? Może ktoś ostatnio kupował.
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Czym to malowałeś?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Dziś LPG 1.69 na Tesco w Łodzi.
-
Zaproponowany przez gazownika zestaw do 1.8T - wasze opinie i uwagi
@soul87
-
Wymiana uszczelniacza skrzyni od strony wału napędowego Quattro
Upewnij się lepiej, że nie cieknie ci z miski po prostu.
-
Czy wahacze w tylnych Sankach różniły się?
Jak tylko śrubkę mocującą przewody/linki to pewnie, że łatwiej nagwintować.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jeszcze jest opcja, że bardzo rzadko wymieniano olej.
-
Cisnienie sprezania Audi 1,8t BFB
Wracaj do szopy Źrodło?
-
Problematyczne zawieszenie A4 B7
Skoro geometria została ustawiona to założyłem, że na tyle nie było tragedii. Jeżeli jednak nic nie było z tyłu robione to prawie na pewno chociażby gumy poprzecznych stalowych wahaczy są w opłakanym stanie lub nawet nie trzymają i wtedy będzie pływać. Diagnozom na SKP nie dawał bym wiary. Jeszcze nie spotkałem aby znaleźli niesprawność w zawieszeniu Audi o ile luz nie jest krytycznie.
-
Problematyczne zawieszenie A4 B7
Jeżeli wszystko powymieniane to według mnie zostają tylko mało precyzyjne opony lub niepoprawne ustawienie geometrii. Jednakże przy wiatrach to mojego też sciąga na trasach.
-
Przegub wewnętrzny 1.8 t Q bfb
Tutaj to opisałem.
-
Pukanie przy redukcji.
Wszystko.
-
Wymiana spręzyn tylnych quattro.
Nie prawda. Wystarczy ścisnąć sprężynę krótkimi ściągaczami i odkręcić dolne śruby wahacza od zwrotnicy. Sprężyna wyjdzie.
-
Ustawianie rozrządu - brak znaku na kole zamachowym/dwumasie
Ustaw to tak aby zgadzały się wycięcia na wałkach i znak na kole zamachowym i nie drąż niepotrzebnie tematu.