Treść opublikowana przez Emejcz
-
Wypadanie zapłonów i trzęsie całym autem w A4 B7 1.8T
Źle słyszałeś. @Auditak Masz tam dużo rzeczy do ogarnięcia które zapewne sumarycznie wpływają na takie a nie inne zachowanie. Możliwe, że masz np. jakieś nieszczelności. Pierwsze co bym zrobił to wyczyścił korekty PB (daj clear na engine tam gdzie są błędy) i pojeździł chwilę na benzynie bron boże nie przełączając na LPG. Po tych paru kilometrach sprawdzić jakie błędy wyszły. Upewnij się też, że masz wsadzone odpowiednie świece - PFR6Q, a nie jakiś gówno zamiennik. Niewielkie ubytki wody o ile nie kopci ci jak pojebany to póki co bym odrzucił na bok, bo tam może lecieć z kilku uszczelnień. Widać, że żaden z twoich "mechaników" nie ma bladego pojęcia jak te auta diagnozować. Logów też ci dobrze nie zrobią, więc zrób wedle instrukcji forumowych. Temu idiocie co ci kazał alternator robić to weź go zawieź i niech kasę oddaje.
-
Audi A4 B6 1.8t BFB jakiej firmy panewki? Jaki moment dokręcania?
Według mnie trochę gra nie warta świeczki.
-
Auto gaśnie
Przywróć oryginalne mapy i wtedy zobacz co będzie, bo spore prawdopodobieństwo, że coś ci tam spaprano. Najlepiej wrzuć logi.
-
Ubytek płynu chłodzącego
Jak cieknie to standardowo jakiś oring/uszczelka do zmiany. Płyn powinien być czerwony tak swoją drogą.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Układ hamulcowy w końcu praktycznie ogarnięty. Jeszcze zostaną kwestie poprawnego odpowietrzania itp. 320/288 siedzi.
-
1.8T vs 1.9TDI + kilka pytan nt 1.8T
Mój rusza bez problemu na samym sprzęgle w Q.
-
Sieć Play i zasięg.
Jak nie ma roamingu to nie jest to jakaś super oferta.
-
Skuteczność hamulców - pytanie
Jaką on w zasadzie pełni funkcję? (prócz bycia gniazdem dla samoregulatora)
-
Przebieg 320 tysięcy
Mój szwed jeździł na LL do 260 tys. km. Trochę przypieczonego było w misce, ale ogólnie smok czysty i bez żadnych glutów. Kompresja równa. Także potwierdzam, że olej wymieniany na czas to wcale nie musi być jakiejś tragedii.
-
Wymiana Rozrządu + Olej
Bierz Kujawski. Ponoć najlepszy - laleczka pokocha
-
Przebieg 320 tysięcy
Bestia jak jasny h! Poproś żeby ci skręcił na 123 tys. to sąsiedzi nie będą się śmiać
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
Przez podskakiwanie przodu rozumiesz takie drgania podczas ruszania zanim puścisz do końca sprzęgło? Jak tak to ja też to mam i obstawiam również docisk. Przez 20 tys. km nie poczułem nigdzie najmniejszego pogorszenia.
-
prosba o analize logow B6 1,8t bex po wirusie
Miałem kiedyś taką informację z serwisu, że przy 1cm uchylenia sztangi powinno być 0.34 bar.
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
Jak ci sie tyle rusza lewarek to poducha na bank do wymiany - u mnie sztywny. Bardzo jestem ciekaw co u ciebie wyjdzie po wymianie, ale w ASN'ie skrzynia i sprzęgło pewnie się różnią od tego w 1.8t.
-
Cięzko wchodzący bieg 1 i 2
To według mnie będzie najtrafniejsza diagnoza. Nie dowiemy się tego jednak póki te auta nie zaczną masowo przekraczać 300 tys. przebiegu i sprzęgła zaczną wymagać wymiany.
-
Skuteczność hamulców - pytanie
Powiem ci, że robiłem kilka zacisków tył u siebie i nigdy nie stosowałem żadnych procedur adaptacji hamulca ręcznego i wszystko działało jak trzeba. Nie wiem czy to cię na cokolwiek naprowadzi, ale ręczny zawsze działa słabiej na początku po zmianie klocków tarcz zanim się ułożą. Logika mi podpowiada też, że może łapać wyżej gdy: -piasty/tarcze nie zostały poprawnie oczyszczone i jest bicie - wtedy przestrzeń między klockiem a tarczą jest większa niż być powinna i tłok potrzebuje przebyć większą drogę aby załapać tarczę -źle zostanie zamontowana ta blaszka na trzpieniu samoregulatora (choć w tym przypadku to powinien raczej łapać niżej niż wyżej - tak mi się wydaje) Dev prawie zawsze za problemy z tyłem wini niepoprawne odpowietrzenie, ale w tym przypadku skoro samoregulator jest całkowicie mechaniczny to nie powinno to mieć znaczenia.
-
jaki klucz do gniazd wtryskiwaczy?
Ja też robiłem ze śruby. Te gniazda to szajs. Odkręcić się odkręcają, ale przy dokręcaniu nowych łatwo o pęknięcie - mnie to spotkało.
-
Kodowanie kluczyka i pilota - transponder immo w Audi
Dobra, znalazłem to, ale nie mogę tego technologicznie ogarnąć. Mam Immo Number/ID i PIN. Myślałem, że to wystarczy do prekodowania transpondera. Koleś co to sprzedaje mówi, że potrzebuję 7 bitowy CS (component security) kod. Skąd wziąć tą wartość? Wie ktoś?
-
Kodowanie kluczyka i pilota - transponder immo w Audi
A4 B7 2007 końcówka numeru kluczyka 220 Q Potrzebuję dorobić sobie zapasowy kluczyk. Kupiłem używany i teraz dwie kwestie: -Czy stary transponder da się zakodować pod inne auto? -Jeżeli nie, to jaki transponder trzeba kupić?
-
Fotele i kanapa z Audi A4 B8, A5 8T do Audi A4 B6/B7
Jest ktoś w stanie powiedzieć czy siedziska foteli od B8 są bardziej miękkie i szersze niż te od SLine B7?
-
Stuknięcia, uderzenia przy przyspieszaniu na 2 biegu
Sprawdź sobie jeszcze na wszelki wypadek czy wszystkie śruby wahaczy i sanek są podokręcane. Jak u mnie była jedna niedokręcona to stukało.
-
Ubytek płynu chłodzącego
Centymetr płynu to bez problemu może małymi wyciekami ubywać. Wystarczy jak jakiś oring np. na wężu od chłodnicy przepuszcza i już to się skumuluje.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Nie było napisane, że chodzi o elastyczne. Rozumiałem, że o stalowe.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
ASO albo cięte z metra.
-
Temperatura
Sprawdź na VAG'u co pokazuje.