Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Dobra kilka info dla potomnych. PROTIP DLA POSIADACZY BFB QUATTRO Z PRZEGUBEM WEWNĘTRZNYM TYŁ 33 ZĘBY I 100MM SREDNICY Tak jak już wcześniej wspominałem. Da się założyć przegub od B5 i to nie jedną wersję. Zrobiłem to dziś dla testu. Co jednak trzeba wiedzieć: -potrzebna jest stara pokrywa która wchodzi we flanszę dyfra, bo w B5 tego nie ma -przegub od B5 mają przynajmniej dwie wersje wysokości - 32mm i 34mm, a w BFB QUATTRO 34mm. Jednakże zarówno 32 jak i 34mm pasuje do BFB bez problemów. Poniżej mój motaż wykonany z wersją przegubu GSP 32mm. Zrobiłem już kilka tyś. km i zero niepokojących objawów. Z początku myślałem, że GSP jest słabe, ale popełniłem po prostu gafę przy montażu. W międzyczasie założyłem też do testów dużo droższe SKF i miało inicjalnie takie same luzy jak GSP więc uznałem, że szkoda czasu. Pasujące wersje przegubów: SKF VKJA 8001 - 34mm GSP 603006 - 34mm GSP 603002 - 32mm
  2. @Dev Mówisz, że na takie felgi jak na zdjęciu wchodzą zaciski od a6c6 320mm. Powiedz mi, czy tam jeszcze jest trochę luzu czy warto mimo wszystko zebrać ten centymetr z półksiężyców? Mam taką opcję i się zastanawiam.
  3. Chcesz powiedzieć, że ktoś z czymś takim jeździł? xD
  4. Sprawdź też ten zaworek numer 5, bo on powoduje różne cuda jak jest uszkodzony, a bywa nierzadko.
  5. Duży silnik fajny, ale jak przyjdzie z nim coś na grubo robić to jest nieciekawie...
  6. Wymiany tych elementów wybieraka nic nie pomagają na to. Problemem jest wysprzęglanie tak jakby. Przebijałem się prze podobny temat odnośnie B8 i prawdopodobnie tutaj też jest jakiś wadliwy docisk który po jakimś czasie się odkształca. Ja poradziłem sobie póki co tak, że wrzucam jedynkę powoli - tzn. w momencie jak czuje opór to nie pcham mocno tylko zmniejszam siłę i wtedy samo wchodzi.
  7. Jaką masz średnicę zewnętrzną i liczbę zębów na przegubie z tyłu? Jeżeli masz ten ze średnicą około 100mm to prawie na pewno pasuje od B5.
  8. W moim przypadku to GSP603029 - pasuje ze wszystkim plug&play. Ceny 100-140zł zależnie gdzie kupujesz. Wyszukiwarka części samochodowych - sklep internetowy motoneo.pl MOTONEO.PL Nie szukałem niczego lepszego, bo robiłem całą akcję bardziej na próbę, ale ogólnie jakiś inny sensowny zamiennik to chyba też nie będzie super łatwy do znalezienia. Na allegro niby jest coś takiego, ale według mnie to jakiś chiński badziew w chorej cenie skoro koleś nie raczy podać kto to produkuje. PRZEGUB Wewnętrzny Audi A4 B8 1.8 2.0 3.0 3.2 MOCN 8000915710 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 143 zł - PRZEGUB Wewnętrzny Audi A4 B8 1.8 2.0 3.0 3.2 MOCN (8000915710). Allegro.pl - Radość zakupów i...
  9. Udało się do czegoś dojść? U mnie jest jakby podobnie.
  10. Emejcz odpowiedział(a) na dziaba5 temat w Audi A4 B6/B7
    Najpierw nieszczelności.
  11. Zaklej se reinzosilem i będzie trzymało jak talala.
  12. Długim króćcem do tipa. DV też podłącz poprawnie, bo da się odwrotnie.
  13. To jakiś niezbyt popularny imbus. Ja sobie dorobiłem ze łba dużej sześciokątnej śruby.
  14. Emejcz odpowiedział(a) na shadow997 temat w 1.8T
    W niektórych 1.8t grzybek od odmy jest ulokowany przy turbinie, więc gość nie koniecznie się myli.
  15. Emejcz odpowiedział(a) na tomek899 temat w 1.8T
    Ten dźwięk to może być wszystko.
  16. Dudnienie z filtra to chyba w większości, jak nie w każdym z tych egzemplarzy w B6/B7 występuje - niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę. Ja u siebie też to mam, w B5 nie miałem. Nie sądzę aby było się czym przejmować.
  17. Nie zrobiłem aż tak dokładnych oględzin niestety. Zdjęcie zrobiłem po paru minutach na postoju więc już lód zszedł, ale był też na zaznaczonym odcinku cienkiej rurki - czyli zamrożone tak jakby obie rurki do dyszy. VAGa sprawdzę za jakiś czas. Sprawdziłem kanał 002. Niestety są tam zapisane wyłączenia kompresora. Z tego co sprawdziłem to trzy ostatnie: 1 - za niskie ciśnienie czynnika 3 - za wysokie ciśnienie czynnika 1 - za niskie ciśnienie czynnika (lub odwrotnie:)) @MaTeo85 Co o tym myślisz? Mi te ostatnie wyłączenia kompresora nic nie mówią, bo po 1 nie wiem czy one się zapisują tylko wtedy jak kompresor się wyłączy i włączy się kontrolka ECON, czy nawet jak nie włączy się ECON to się zapisują. Nie ma niestety żadnych dat i równie dobrze mogą mieć one związek z okresem jak nabijany/spuszczany był czynnik. No i teoretycznie jakby ostatnie było rzeczywiście z ostatniego czasu jak mi zamarzło - za małe ciśnienie czynnika - to może to być po prostu efekt zamrożenia, a nie jego przyczyna no i wtedy mi się ECON nie włączył, tylko sam zdecydowałem się wyłączyć układ jak już prawie nie chłodziło.
  18. Witam. Na wstępie powiem. Że wymiana osuszacza, dławika i dobicie czynnika miało miejsce wiosną tego roku. Robiłem wczoraj trasę i w drodze powrotnej stopniowo zaczynała mi klima coraz słabiej chłodzić aż przestała całkowicie. Wkurzyłem się i mówię, pewnie jakaś nieszczelność i czynnik uciekł. Wkurzyłem się, zrobiłem postój i sprawdziłem węże - totalnie zamrożone. Myślałem, że może parę minut postoju coś da - nic nie dało. Resztę trasy pokonałem w gotującej się puszcze z wyłączoną klimą. Po powrocie miałem wskoczyć na kanał i szukać nieszczelności, ale włączyłem jeszcze raz klimę i zaczęła działać... Dziś mówię zerknę co na VAG'u słychać, ale ogólnie to jest lodówka tak jak powinna być. Czy ktoś ma pomysł o co tutaj chodzi? Jeździłem w tym roku w większe upały i nie było problemów.
  19. Czy ktoś robił dodatkowy potencjometr dla regulacji jasności wskaźnika? Mam regulowane tak jak oświetlenie wnętrza, ale sama tarcza wskaźnika jest zbyt mocno dla mnie podświetlana.
  20. Protip dla posiadaczy Quattro B6/B7 z przegubami wewnętrznymi przednimi 24 zębowymi z półośką AR. Pasuje przegub od B8 quattro, a jest jednocześnie masywniejszy. Sprawdziłem to dziś u siebie.
  21. Nie ma to sensu. Prawnik zawsze powie, że jest szansa i warto próbować. Przerabiałem to już. Jak już wspominałem, najsensowniejszą opcją dojechania takich gości to donos do KAS - tyle, że nie odyskuje się wtedy straconej kasy. Co do wyjazdów w teren na konfrontację to muszę się zgodzić. Nie wiadomo na jakich psycholi się trafi. Jakbym miał na spokojnie wybierać to wolałbym chyba takim chyba szyby w nocy w aucie wytłuc aby ponieśli straty za swoje oszustwa.
  22. Nic nie wyegzekwuje. Nie ma opcji.
  23. Miałem zewnętrzne GSP w b5 1.8t też po programie i byłem bardzo zadowolony. Przeguby za 60zł, a zrobiłem ponad 70 tys. km i nie było najmniejszych śladów zużycia. Wtedy ich minusem były słabe gumy, ale widzę, że teraz są już poprawione.
  24. No niestety przykre to jest, ale wiele innych tym prawdy. Nie zgadzam się tylko do twierdzeniem, że to jakoby domena ostatnich czasów - tak było praktycznie zawsze. Duża część ludzi dla własnej korzyści zrobi wszystko. Jedyne co kiedyś wyglądało inaczej to nieuchronność kary.
  25. @Dev Te zaciski żeby wchodziły pod każdą 16" w a4 zbierasz tyle materiału co narysowałem? Czy lepiej z 0.5cm max?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.