Treść opublikowana przez Emejcz
-
A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan
Co do tego turbo to jest tak jak ci pisałem już na grupie. Ten luz mógłby być mniejszy - u mnie jest mniejszy.
-
Urząd nie chce zarejestrować auta ze Szwecji.
Tak... Ponad miesiąc. Komunikacja pomiędzy urzędami to jakiś żart.
-
Zderzenie z łosiem - Czy warto to naprawiać?
Ja bym naprawiał jak auto doinwestowałeś pod siebie. Kupisz drugie i od nowa kasę będziesz pakował.
-
Jakie śruby do wysunięcie pasa przedniego?
Ja nie dorabiałem żadnych szpilek. Wymieniłem rozrząd bezproblemowo na lekkim odsunięciu pasa - szczególnie lewej strony patrząc od przodu silnika.
-
Wymiana ślizgów napinacza łańcuszka rozrządu
Też jestem ciekaw. Czy ktoś to robił? Czy w ogóle ta operacja ma sens? Na filmikach które obserwuję te ślizgi mają może 0.5-1mm wytarcia i mam wrażenie, że wymiana może nic nie dać.
-
Tylne zawieszenie A4B6 FWD
Czy ktoś już finalnie doszedł jakie mają numery tuleje które na tym rysunku wrzuconym już wcześniej to ADAB-001, ADAB-002, ADAB-003: Najbardziej mnie zastanawia ADAB-01. Padł tutaj numer który pokazuje, że wchodzi tam taka tuleja: https://www.iparts.pl/czesc/tuleja-wahacza-poprzecznego-meyle-1005050007,0-144-1005050007-21207.html Jednakże czy aby na pewno? Ta tuleja co siedzi w wahaczu wygląda bardziej tak jakby trzeba było złożyć do jednego wahacza dwie takie tuleje jak w linku... Czy ktoś to przetestował?
-
Urząd nie chce zarejestrować auta ze Szwecji.
Finalnie auto zarejestrowali. Potrzebowali do tego oświadczeń od sprzedającego.
-
B7 - Wyłączenie trybu skandynawskiego.
Dzięki, wszystko jasne
-
B7 - VAG nie łączy się z ABS.
Tak, już trochę poczytałem. Skombinuję kabel jak trzeba i dopiero zacznę działać.
-
B7 - VAG nie łączy się z ABS.
KKL niebieski. Nie wiem czy nie kupić ELM'a...
-
B7 - VAG nie łączy się z ABS.
Witam. Próbowałem połączyć się z modułem ABS w VAG i niestety nie udaje się. Czy ktoś już się z tym spotkał? Kontrolka ABS się u mnie nie świeci. ABS działa, choć załącza się chyba ciut za wcześnie i chciałem zobaczyć co tam na VAG'u ciekawego.
-
B7 - Wyłączenie trybu skandynawskiego.
Czy ktoś próbował i skutecznie udało mu się wyłączyć ten tryb? Zmieniłem to kodowanie, że na ostatniej pozycji z xxxx2 na xxxx1 i nic się nie zmieniło. Nadal światła zapalają mi się automatycznie po przekręceniu kluczyka.
-
Ładowanie Alternatora
Numery regulatorów są różne, ale realnie typy są chyba tylko dwa. Mogę ci sprzedać pasujący za 30zł z nowymi szczotkami.
-
Kasowanie luzu dyfra b6/b7 quattro
W czym występuje poprawa po skasowaniu luzu?
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Gdzie jest ten drugi korek do torsena w manualu? Wrzucił byś jakieś zdjęcie?
-
1.8 ADR kosmiczne spalanie
Ciekawie. Sprawdź wszystkie wtryski. Nie ma sensu kompletu kupować jeżeli tylko jeden jest syfem. Sonda pracuje akceptowalnie. Ciśnienie paliwa pomierz bezpośrednio przed listwą wtryskową i w zależności od wyniku drugi pomiar przed filtrem paliwa. Jak alternator będzie dawał za mało to najwyżej wymienisz szczotki i dasz komutator do przetoczenia. Nim się poki co nie przejmuj.
-
urwana srubka mocujaca czujnik abs
Te śruby plus aluminiowa zwrotnica to tragedia. Utlenia się to tak, że grzanie nie pomaga. Właśnie urwałem z przodu. Musiałem gwintować na większą śrubę i rozwiercać tuleję w czujniku, bo przy wyciąganiu starej za bardzo uszkodził się otwór. Najgorsze, że po drugiej stronie tak samo się urwie ?
-
1.8 ADR kosmiczne spalanie
Skombinuj sobie VAGa zwykłego. Dałeś wskazówkę z tymi temperaturami. Sprawdź : 1. Czy jak silnik ma powiedzmy te 70 stopni na blacie to zarówno dolny jak i górny wąż od chłodnicy jest już ciepły? 2. Sprawdź jaką temperaturę widzi ECU na kanale engine podczas gdy na blacie masz już 90 stopni (najlepiej pojeździj trochę aby się zagrzał, bo 90 stopni na blacie to nie jest prawdziwa temperatura). 3. Zmierz ciśnienie paliwa przy listwie wtryskowej na postoju i podczas jazdy na różnych obrotach. Czas wtrysku ma znaczenie, ale musiałby być przekroczony o jakieś chore wartości, a jakby był to błędów na pewno byłoby więcej.
-
1.8 ADR kosmiczne spalanie
Ten błąd to mówił, że system za ubogi czy za bogaty? Masz problemy ze spalaniem/błędami od początku jak posiadasz to auto? Świece nie powodowały by takiego spalania. Nie czujesz nigdzie zapachu benzyny? Wyjmij wtryski i niech ktoś ci kręci rozrusznikiem a ty obczaj czy nie leją.
-
1.8 ADR kosmiczne spalanie
Jakie masz korekty długoterminowe? Przy takim spalaniu nie możliwe, że są w normie. Takie spalanie w tym motorze to chyba tylko przy uszkodzeniu ECU, ale przy takim zalewaniu to byś czuł szarpanie.
-
Ośka a Quattro - szybkość załączania się ABS.
Witam. Zastanawiam się czy wśród osób które przesiadły się z ośki na quattro ktoś zauważył, że stosunkowo szybko załącza się ABS na suchym? Wiem, że Q jest cięższe więc po części jest to uzasadnione, ale czy różnica powinna być zdecydowanie zauważalna? Za jakiś czas pewnie przyjrzę się czujnikom, bo pewnie syfu na nich jest.
-
Mazda 6 kupno
2005.
-
Problem z odpalaniem
https://bookowska.pl/kurs-pdf-interpunkcja/
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Z czasem zobaczymy Dziś usprawniałem alternator. Wymieniłem sprzęgiełko i zrobiłem szlif komutatora pod nowe szczotki. Na zdjęciu przed i po szlifie. Przy okazji wyczyściłem przepustnicę
-
Wymiana pompy paliwa w Audi A4 B6 1.8T FWD - fotostory
Wyjąca pompa nie oznacza za małego ciśnienia. Wymieniałem kiedyś pompę i stara ledwo działająca nie wyła, nowa używka zaś buczała od razu, ale pompowała aż miło - pompuje zresztą do tej pory.