Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy sterowniki szyb z końcówką E podejdą do auta z 2002 roku. Jak to się ma do sterownika przednich szyb, którego wersji jeszcze nie znam (da się go Vagiem sprawdzić) i do komfortu z końcówką AR (o ile wyczytałem ten moduł da radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łączysz się z modułem komfortu - na tym samym ekranie na którym masz oznaczenie tego sterownka, nieco poniżej znajdują się oznaczenia sterowników w drzwiach.

Sterownik E pasuje do 2002r. Pamiętaj o dokładnym sprawdzeniu oznaczenia (nie pomyl tyłu z przodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podłączyłem diody w podświetlenie drzwi od dołu i kupa :(

Mam z tyłu elektryczne drzwi więc podpiąłem się w/g schematu pod 2 i 6 pin w kostce idącej do przycisku sterującego szybą i nic się nie dzieje :(

Sprawdzałem też miernikiem te piny w sterowniku szyb i jedyne napięcie jakie miałem było na pinie 1 i to przy włączonych światłach (więc tym pinem jak mniemam idzie oświetlenie przycisku szyb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla Bart S za wszystkie schematy i podpowiedzi na forum w sprawie montażu elektrycznych podnośników szyb i licht pakietu.

Jestem już po zabiegu, całą sobotę dłubałem i odniosłem spektakularny sukces. Zostałem "bochaterem w swoim domu" stwierdziła żona. Uruchomiłem elektryczne podnośniki szyb z tyłu, oświetlenie w drzwiach oraz przestrzeni nóg na wszystkich miejscach.

Przez kilka tygodni zbierałem graty, czytałem temat i dałem radę choć jestem całkowitym laikiem w sprawach elektryki i elektroniki.

Jeszcze raz podziękowania dla Barta S za wiedzę, którą ma ochotę dzielić się z innymi. Jakiś czas temu też przy pomocy Bartka zamontowałem elektrycznie regulowane fotele. Wielki browar się należy :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:.

Jeśli w jakiś sposób mogę komuś pomóc w tej kwestii, chętnie pomogę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krokodyl a którędy puściłeś przewody do bezpieczników od strony pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz schowek pasazera (z 5 srub), wyciagasz radio i z prawej strony wywalasz schowek pod kierownica (3 sruby) - bez problemu przyczepisz te przewody do czegos co juz tam leci. ja u siebie puszczalem jeszcze zyly dla fotochromu lusterka oraz SDS wiec wszystko ladnie razem owinalem tasma taka w jakiej sa ori wiazki i doczepilem do tych wiazek ktore tam leca. na pierwszy rzut oka wyglada jak ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podłączyłem diody w podświetlenie drzwi od dołu i kupa :(

Mam z tyłu elektryczne drzwi więc podpiąłem się w/g schematu pod 2 i 6 pin w kostce idącej do przycisku sterującego szybą i nic się nie dzieje :(

Sprawdzałem też miernikiem te piny w sterowniku szyb i jedyne napięcie jakie miałem było na pinie 1 i to przy włączonych światłach (więc tym pinem jak mniemam idzie oświetlenie przycisku szyb).

Kolego, może masz tak jak u mnie - żaróweczka w obwód i wtedy zagada, oczywiście drzwi zam/otw. I wtedy ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przypuszczam bo po pierwsze diody są na 12V więc już chyba nie trzeba się posiłkować żaróweczką, a po drugie sprawdzałem te piny na wyjściu ze sterownika szyb i jedyne napięcie było na pinie zasilającym podświetlenie przycisku szyb. Zastanawiam się czy nie ma jednak to powiązania z modułem komfortu. Mam akurat czujnik zmierzchu i być może w takim przypadku współpracuje on z modułem i uruchamia te lampki po zmierzchu, problem w tym, że nie mam kabla i nie mogę sprawdzić jak mój moduł komfortu zapatruje się na takie rozwiązanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krokodyl a którędy puściłeś przewody do bezpieczników od strony pasażera?

Obydwa kable do bezpieczników przepchałem pod schowkiem, za radiem na drugą stronę. Użyłem sztywnego drutu ( jak do instalacji elektrycznej w domu ), do którego na końcu za pomocą taśmy izolacyjnej przymocowałem dwa właściwe kable. Po przeciągnięciu kabelków drut wywalasz i masz gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego podpiąć oświetlenie przestrzeni nóg z przodu?

Zasilanie jest wspólne z bezpiecznika 5A na pozycji 2 (bezpiecznik i jego piny także trzeba dołożyć - ewentualnie podłączyć się pod stały + z aku z pominięciem zabezpieczenia).

Masa czyli sterowanie dla każdej z lamek leci osobno do modułu komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie. Jeśli posiadam el. szyby z tylu a nie mam lampek w drzwiach ani czerwonych ani białych to czy mogę takie dorzucić? podpinając sie pod kostkie silniczka jak ktoś opisał.zaznacze ze nie wiem jaki mam moduł komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie. Jeśli posiadam el. szyby z tylu a nie mam lampek w drzwiach ani czerwonych ani białych to czy mogę takie dorzucić? podpinając sie pod kostkie silniczka jak ktoś opisał.zaznacze ze nie wiem jaki mam moduł komfortu

Jeśli masz 4 szyby w prądzie to możesz dokładać lampki w drzwiach (białą i czerwoną) niezależnie od posiadanej wersji modułu komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam takie pytanie. Jeśli posiadam el. szyby z tylu a nie mam lampek w drzwiach ani czerwonych ani białych to czy mogę takie dorzucić? podpinając sie pod kostkie silniczka jak ktoś opisał.zaznacze ze nie wiem jaki mam moduł komfortu

Jeśli masz 4 szyby w prądzie to możesz dokładać lampki w drzwiach (białą i czerwoną) niezależnie od posiadanej wersji modułu komfortu.

no nie do końca bo ja nadal nie mam lampek a wszystko podłączone zgodnie ze schematem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie kostek do lampek czerwonj i białej. jakie numery maja te kostki i gdzie je najlepiej kupic? moje lampki 8D0 947 415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie odnośnie kostek do lampek czerwonj i białej. jakie numery maja te kostki i gdzie je najlepiej kupic? moje lampki 8D0 947 415

W ASO... 893 971 632 - sztuka kosztuje 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję zrobić downgrade :decayed: zamienić el. szyby na korbki :embarrassed: orientuję się jak to wykonać?? cała instalacja w tym momencie jest pod elektrykę bez pakietu oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję zrobić downgrade :decayed: zamienić el. szyby na korbki :embarrassed: orientuję się jak to wykonać?? cała instalacja w tym momencie jest pod elektrykę bez pakietu oświetlenia.

wszystko tutaj bedzie sie rozbijalo o sterowanie zamkiem. w korbach zamkiem z tylu steruje komfort. w pelnej elektryce zamek podpiety jest pod sterownik w drzwiach. zeby bylo tip-top musisz miec komfort ktory obsluzy korby (nie kazdy ma taka opcje), zmienic wiazke w drzwiach, wywalic sterownik z drzwi, w jego miejsce wrzucic mechanizm od korby (pnp, 3 sruby), boczek z korba. najwiekszy problem bedzie tutaj stanowila kostka w slupku B, tam pare zyl trzeba bedzie zamienic i chyba cos pociagnac bezposrednio z komfortu. tak to wyglada, w wersji jak fabryka zrobila. moze sa jakies myki, ze cos z czyms zmostkujesz i tez zadziala - ale tutaj najlepiej jak sie Bart-S wypowie bo najlepiej ogarnia wiazki.

jedna uwaga z mojej strony, bo tutaj bylo o tym wspominane pare razy, ze jak robisz to musisz zrobic obie strony na raz. ja u siebie przerzucalem korby z tylu na elektryke, gdy podpialem jedna strone (a druga jeszcze byla na korbie) i nie przekonfigurowalem komfortu na 4xelektryke to zamek i tak zamykal mi sie w obu tylnich drzwiach - czyli w jednych zamykal mi komfort a w drugich zamykal mi sterownik w drzwiach - wiec prace spokojnie mozna podzielic na dwie tury.

i przy okazji, mieszkasz obok wiec jesli chcesz to mam wiazki i ten mechanizm z korbami do pchniecia. boczki niestety juz poszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł komfortu 8E0 959 433 AR.(korby z tyłu) Chciałem podpiąć lampki ostrzegawcze w drzwiach i wpiąć do modułu komfortu lecz kostka która powinna być wolna jest zajęta (kostka numer II) są podpięte 3 przewody (niebieski, filetowo niebieski i zółłty). Może ktoś podpowie od czego one są?

wie od czego one są??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...