Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zmieniać już na zimówki?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu tak chronić ? W końcu auto będzie mieć 20 lat a my dalej będziemy je chronić i zakładać kółeczka z dużym balonem ?

To tak samo jak zakładać pokrowce do nowego auta na fotele. Dla mnie bez sensu. A na starość je zdjąć i cieszyć sie ładnymi fotelami ? A cała reszta auta będzie złomowa. :wink:

Jak się boicie tak bardzo dziur to kupcie sobie SUW-a, albo terenówkę. Całe życie się katować i dawać do Audi koło 15'' to dla mnie lekkie nieporozumienie.

Więc ładuj koło 16'' bo to wcale nie jest duże koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że jest duże, bo na lato planuję 17" :)

Śmiało takie albo ciut większe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy po mieście nie ma co przesadzać :) 205/50/17 i odjazd. Ale OK, dość o "lecie", bo to nie o tym wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś zawitały nowe nokiany WR A3 na biedronkach....Takie pytanie po za tematem trochę, warto skontrolować zbieżność po założeniu nowych opon?? Wcześniej miałem robioną ale na dość zużytych :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan opon nie ma wpływu na wartości ustawienia zbieżności, także możesz sobie darować wizytę u mechanika. Ja dziś też zmieniłem koła na zimowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem w dobrej cenie fele z opnami zimowymi 18" 225/40R18 2x Uniroyal ms plus 66 i 2x Continental TS810S :) Zobaczymy jak to się będzie spisywało w zimę jak słabo to będzie powrót do 16" :)

Witamy bohatera :wink: Bo większośc w tym wątku jeździ na 15''.

Zdaj koniecznie relacje jak ci to będzie jeździć. Czy dużo jest kłopotu i czy trzeba bardzo uważać.

---------- Post dopisany at 19:31 ---------- Poprzedni post napisany at 19:28 ----------

Do jazdy po mieście nie ma co przesadzać :) 205/50/17 i odjazd. Ale OK, dość o "lecie", bo to nie o tym wątek :)

Ciekawe czy duża jest różnica co do 225/50R17 albo 225/45R17 w stosunku do 205/50R17.

Jak to sie w zakrętach zachowuje ? nie za wąska ?

Bo na plus na pewno mniejsze spalanie i może leciutko zrywniejszy może byc ? Daj znać jak ci się jeździ. Może bym takie za rok zapodał ale na zimę.

---------- Post dopisany at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany at 19:31 ----------

Ja mam 16-stki na zimę i jest okej

16'' na zimę są mocno OK. :wink: Bardzo dobry rozmiar.

Ja w tym roku wypróbuje 17'' i będzie decyzja czy będe wracał do 16 czy nie...

Dziś rano była u nas masakra. Ślisko na cholera... 2 auta na dachu w rowie.

Na letnich dyskretna jazda obowiązkowa. Gaz trzeba było muskać delikatnie niczym podczas sexu z dziewicą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sniegu róznica jest pomiedzy 205/55-16 a 195/65-15

o 225/45-17 i 225/40-18 nawet nie wspominam :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kulam 2-gi sezon na 17 i jakoś se hebel radzi :wink: zimą (przynajmniej tak było tej pierwszej :grin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może na śniegu tak... ale przeciez i tak trzeba omijać zaspy co by s-lina nie urwać. A z mniejszego śniegu i tak się wygrzebiesz, także ta szerokośc opony to nie jest jakaś aż taka tragedia. No chyba że robisz jakiś offroad po lesie.

A wyjedz na takiej 15'' zimą w dalszą trasę, jakąś drogą ekspresową, dwupasmową, gdzie jest w całości odśnieżona i czarna.

Mordęga. A na szerszej jedziesz jak człowiek z dużą prędkością. Do tego jest lepsza przyczepność, lepsze hamowanie. Mniejsze przechyły.

Dla mnie to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyjedz na takiej 15'' zimą w dalszą trasę, jakąś drogą ekspresową, dwupasmową, gdzie jest w całości odśnieżona i czarna.

Mordęga.

Spokojnie Julek! Nic się nie martw! Pojeździsz jeszcze troszkę, poduczysz się i będziesz umiał jeździć :nabijasie: Sorry że się nabijam ale strasznie się spuszczasz z tymi rozmiarami w każdym możliwym wątku i mógłbyś już dać na luz, każdy jeździ na tym na czym mu wygodniej... A tymczasem to nie jest temat o oponach :offtopic:

Co prawda w ciągu dnia pogoda jeszcze nie sprzyja zimówkom to ja nie żałuję że już na nich jeżdżę bo w moich godzinach dojazdu do roboty (6,22) bywa całkiem ślisko przy ostatnich mgłach i lekkich przymrozkach nocnych :whistling:

A że włoski na oponach jeszcze się nawet nie zdążyły wytrzeć (jakieś 2kkm) to nie ma co ich żałować :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może na śniegu tak... ale przeciez i tak trzeba omijać zaspy co by s-lina nie urwać. A z mniejszego śniegu i tak się wygrzebiesz, także ta szerokośc opony to nie jest jakaś aż taka tragedia. No chyba że robisz jakiś offroad po lesie.

A wyjedz na takiej 15'' zimą w dalszą trasę, jakąś drogą ekspresową, dwupasmową, gdzie jest w całości odśnieżona i czarna.

Mordęga. A na szerszej jedziesz jak człowiek z dużą prędkością. Do tego jest lepsza przyczepność, lepsze hamowanie. Mniejsze przechyły.

Dla mnie to bardzo ważne.

Przesadzasz :decayed: Latam w zimie na 15" od zawsze i dla mnie to nie mordęga tylko przyjemność po przesiadce z letnich 18" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jeżdziłem na 15'', ale jak przyszedł jakiś troche cieplejszy dzień to bylo mi poprostu wstyd. Choć w samą zimę, w śnieżny dzień to aż tak bardzo się nie rzuca w oczy.

Być może miałem 15'' na zadużym ET, tak samo 16'' i strasznie mnie drażniło.

Ja po niedzieli wrzucam już koło na zimę. Wczoraj tak jak mówiłem, rano dwa auta na dachu widziałem postawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniegu nie widać temperatura +10 a ja już się bujam z 3 tygodnie na zimówkach - GDZIE JEST ŚNIEG :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem bo mówię sobie że rano przymrozki wieczorem też już chłodno a tu dziś wstaje patrze na termometr a tam na plusie. A teraz też +10st. Grrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mało tego. Patrzyłem prognozę pogody i do 6 grudnia chyba tylko w jeden dzień ma padać śnieg.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mało tego. Patrzyłem prognozę pogody i do 6 grudnia chyba tylko w jeden dzień ma padać śnieg.:decayed:

Nie potrafią na jutro przewidzieć pogody:grin:a robią prognozy na dwa tygodnie do przodu:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...