Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zmieniać już na zimówki?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się waham czy przerzucić już czy poczekać na rozwój sytuacji. Ciągnie mnie założyć bo chcę już sprawdzic wrazenia (trzymanie, komfort) na 16-kach...:decayed::decayed::decayed:

zapytam tylko jakie wrażenia będziesz miał gdy spotka cię mała choćby stłuczka...

problem wraca co pół roku... na zimę z zimowymi oponami i na wiosnę z letnimi...

ja zawsze zmieniałem opony w połowie pazdziernika, a na wiosnę po 1 maja....i dobrze na tym wyszedłem...

raz zachciało mi się 20 marca wrócić do letnich....auto skasowane...

moim skromnym zdaniem nie warto oszczędzać na oponach.. jeśli ktoś jeździ niewiele to te 2tyg wcześniej, szczególnie teraz gdy straszą już przymrozkami, nie zaszkodzi oponom za to oszczędzi kieszeń...i pozwoli zapomnieć o blacharzu....

jak ktoś się lubi lansować na alusach warto pomyśleć, żeby kupić zamiast stalowe...aluminiowe felgi...efekt będzie...BEZPIECZEŃSTWO również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się waham czy przerzucić już czy poczekać na rozwój sytuacji. Ciągnie mnie założyć bo chcę już sprawdzic wrazenia (trzymanie, komfort) na 16-kach...:decayed::decayed::decayed:

zapytam tylko jakie wrażenia będziesz miał gdy spotka cię mała choćby stłuczka...

problem wraca co pół roku... na zimę z zimowymi oponami i na wiosnę z letnimi...

ja zawsze zmieniałem opony w połowie pazdziernika, a na wiosnę po 1 maja....i dobrze na tym wyszedłem...

raz zachciało mi się 20 marca wrócić do letnich....auto skasowane...

moim skromnym zdaniem nie warto oszczędzać na oponach.. jeśli ktoś jeździ niewiele to te 2tyg wcześniej, szczególnie teraz gdy straszą już przymrozkami, nie zaszkodzi oponom za to oszczędzi kieszeń...i pozwoli zapomnieć o blacharzu....

jak ktoś się lubi lansować na alusach warto pomyśleć, żeby kupić zamiast stalowe...aluminiowe felgi...efekt będzie...BEZPIECZEŃSTWO również

A dlaczego miałaby mnie spotkać stłuczka?

Nowe Nokiany WR A3 225/55R16 czekają już wyważone na alu w pogotowiu :kox:

201209071118.jpg

Mam podnośnik i przerzucenie kół w każdej dowolnej chwili zajmie mi góra 10 min. Więc nie rozumiem spiny i biadolenia o jakichś stłuczkach skoro w obecnych warunkach lepiej sprawdzają się letnie opony- pod koniec m-ca moze byc nawet 15-20 stopni.

Jeżeli ktoś musi jechac do serwisu opon na zmianę to OK, dobrze jest już się tym zainteresować...

Ja dopasowuję się do warunków a nie kalendarza, nie wiem jaki jest sens jeździć na zimówkach do maja, jeśli zimy już dawno nie ma- w wiosenne deszcze letnie opony sprawdzą się stokroć lepiej:whistling:

I nie chodzi tu o żaden lans ani oszczedności tylko o logike i rozsadek, czy zużywać się bedzie letnia czy zimowa nie ma to dla mnie znaczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pod warunkiem że zima zastanie cię w garażu....lub uda ci się cało wrócić:grin:

a tak poważnie, sytuacja zależy także od innych uczestników...ty wyhamujesz inny nie....i pocałuje cię w dupcie...

ważne aby zachować rozwagę... i mieć trochę szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pod warunkiem że zima zastanie cię w garażu....lub uda ci się cało wrócić:grin:

a tak poważnie, sytuacja zależy także od innych uczestników...ty wyhamujesz inny nie....i pocałuje cię w dupcie...

ważne aby zachować rozwagę... i mieć trochę szczęścia.

O to chodzi, jeśli wypadnie mi wyjazd np. do Niemiec (a to się zdarza) to zakładam zimówki i wiem, że wyjadę i wrócę beż żadnych niespodzianek, pogoda jest zmienna i nie będę ryzykował. Sytuacja jest inna gdy kręcę się blisko firmy i w każdej chwili mogę zmienic opony. Nie mówię, że bede jezdzil az nasypie 30 cm sniegu, ale niech przyjdzie chociaż stałe ochłodzenie...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam, bo według pogodynki (serwis pogodowy IMGW) ma być jak na razie 2 dni z lekkim przymrozkami. a w Niedzielę 4.11 ma być nawet 18 stopni w dzień, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem opony zimowe powinno się zakładać jeśli temp. spadnie poniżej 8*C, ale pewny nie jestem, oczywiście chodzi o stałe ochłodzenie :). Nie rozumiem, po co ktoś ma jechać do serwisu na zmianę kół? Ja zawsze koła przygotowuje przed zimą i czekam aż nadejdzie na niego pora, a zmiana kół to chwilka i można nawet to samemu zrobić na parkingu przed blokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu są te tematy. Już rok temu to mówiłem i powiem ostatni raz. Każdy zmienia jak uważa. Za rok już nie będę powtarzał że temat nadaje się do kosza :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce utarło sie przekonanie że jak spada tem zewnętrzna poniżej 5 stopni Celsjusza to zakładamy zimówki, a prawda jest taka, że dopiero jak tem nie przekracza 0 stopni Celsjusza to dopiero jest sens zakładania zimówek, powołuje sie na testy drogowe opon wykonywane na Politechnice Warszawskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensu takie gdybanie. kazdy z nas mieszka gdzie indziej jedni w gorach inni na mazurach itd a jak wiadomo sa rozne wahania temperatur. jedni zmieniaja innym sie jeszcze nie oplaca itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Corsie już zmieniłem, bo bardzo mało nią jeździmy i będzie już spokój. Audi jeżdze więcej i jeszcze się wstrzymam, ale mam już gotowe i wyważone, jak by nagle sypło śniegiem to nawet w garażu mogę zmienić na upartego.

Temat fajny, bo można sie pochwalić nowym setupem zimowym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie wróciłem z garażu i mam już założone zimówki :P setup zimowy mam na ori alu 15" z b6 i opony 195/65/15 . Jak założyłem pierwsze koło to się za głowę złapałem jak to wygląda:facepalm: normalnie jak kółka od roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensu takie gdybanie. kazdy z nas mieszka gdzie indziej jedni w gorach inni na mazurach itd a jak wiadomo sa rozne wahania temperatur. jedni zmieniaja innym sie jeszcze nie oplaca itd itd

Zgadzam sie w 100%, ja tam jezdże głównie po mieście i jeszcze sie wstrzymam kilka tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...