Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zmieniać już na zimówki?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

a ja właśnie wróciłem z garażu i mam już założone zimówki :P setup zimowy mam na ori alu 15" z b6 i opony 195/65/15 . Jak założyłem pierwsze koło to się za głowę złapałem jak to wygląda:facepalm: normalnie jak kółka od roweru

B6 dopiero na 17'' zaczyna wyglądać.

15'' i 16'' to policzek dla tego auta.

Po tym temacie troche poczytałem o zimówkach i stwierdzam że zimówki to nazwa marketingowa. Opony śniegowe zakładamy dopiero na śnieg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymienione, akurat zdążyłem przed ulewami i przymrozkami (w nocy dziś śnieg mi sypał). Mieszkam na przeciw wulkanizatora - niezłe kolejki się ustawiają tam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze latem latam pierwszy delikatny snieg to nie powod do zmiany hehe

Dokładnie, rok temu też w październiku jebło śniegiem, a w połowie listopada nawet po 15st było. Także ja się na razie wstrzymuje, wystarczy jeździć wolniej, ostrożniej i to wystarcza zanim przyjdzie to prawdziwe ochłodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja wolałem zmienić wcześniej na zimówki i jeździć teraz normalnie niż czekać, że będzie jeszcze ocieplenie. Ostrożność na niewiele się zda bo są sytuacje awaryjne w których trzeba mocno nacisnąć pedał hamulca a na letnich przy lekko minusowej temperaturze i śniegu to można w najlepszym wypadku zrobić komuś z d**y garaż, ale podziwiam odważnych narciarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zmieniłem, teraz tak smutno Audik na tych 15' wygląda, jedyny plus to komfort nawet niezły się zrobił :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś także dla świętego spokoju dziś zmieniłem. Na pewno zdarzy się jeszcze temp sporo na plusie, ale może się też zdarzyć jakiś śnieg i minus, więc nie będę zaskoczony jak co roku drogowcy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy zime te kilka dni.

Ale cały przyszły tydzień ma być około 8*C także szybko to stopnieje.

Dawac fotki na zimówkach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zmienic mozy nie tyle co dla siebie ale dla innych pozniej jedzie jeden z drugim i hamują ruch bo przeca szybciej nie pojedzie na letniej oponie albo co gorsza wiedzie ci w dupe bo nie wyhamuje zyjemy w takim kraju i juz mamy lato i zime a polak jest taki ze czeka do konca do ostatniej chwili a pozniej psioczy ze musi stac w kolejce na zmiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie za oknem biaaaałoooo że hej :decayed: A na Audi jeszcze lato... :facepalm: No cóż, będzie jutro wypłata to będą zimowe papucie :naughty:

A mój na fotkach niczym się nie będzie różnił :tongue4: Tylko bieżnik od traktora wpadnie :kox: Jako jeden z nielicznych miałem jeszcze latem wypasiony pakiet kołpak :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem wczoraj.Dopiero w trzecim zakładzie udało mi się i od ręki zmienili.Tak to dopiero za tydzień wolne terminy.Z ruszeniem na letnich problemu nie było ale w zakrętach d*pa mnie chciała wyprzedzać:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julo gdzie tak fajnie jest :) bo u mnie w poznaniu slonce swieci i cieplo jest :naughty:

U mnie. 50 km na północ od Katowic, w połowie drogi do Częstochowy.

Ładne zimóweczki na zdjęciu wrzucone, a jaki ładny garaż.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To które lepiej opony się sprawują na mokrym asfalcie/ błocie pośniegowym w temperaturze około 0 stopni? Letnie czy zimowe, a może całoroczne? icon_razz.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...