Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Wszystkim miłośnikom motoryzacji dzisiaj może w całkiem innej kwestii pisze do was o prośbę o pomoc. Mam nadzieje ze jak zawsze staniecie na wysokości zadania i udowodnicie ze siła jest w sercu miłośników motoryzacji.  
Nazywamy się Łukasz i Karol Pażontka Lipinski jestem zawodowymi strażakami w KP PSP w Bytowie 20 stycznia 2022 r. Tego dnia wraz ze swoim bratem pełniliśmy służbę. Jeden z nas na stanowisku kierowania a drugi w JRG Bytow, która czynnie brała udział w gaszeniu pożaru. Niestety tego dni musieliśmy ratować dom rodzinny mojej mamy. Podczas służby na stanowisku kierowania przyjąłem zgłoszenie o pożarze dachu w budynku dwurodzinnym ( typu bliźniak ) w miejscowości Miedzygorze 2. Jedna z części była domem rodzinnym mojej mamy (obecnie zamieszkanym przez moja ciocie i jej męża). Pożar w jednej chwili zniszczył domy dwóch rodzin. Obecnie sytuacja tych rodzin jest ciężka niewiadomo czy odbudowa domów jest możliwa oraz czy nakład pieniążków w budynek  jest opłacalny i czy nie warto jest budować wszystkiego od nowa. Dlatego tez prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie pieniężne dwóch rzutek dla rodzin. Pozwólmy niech ta jedna złotówka pozwoli wrócić im do normalnego życia w tej trudnej sytuacji.  Pokażmy ze Pasja motoryzacji potrafi wspierać rodziny w trudnych sytuacjach.

1. https://zrzutka.pl/yz3jsu
2. https://zrzutka.pl/puwfhc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Pany takie pytanko na szybko. 

Opyla się w 1.8t dodać blow off? Bo coś gdzieś czytałem że nie, ale już pewności nie mam. 

I jeszcze pytanko czy jest sens montować sportowy filtr powietrza firmy ramair? Nie chodzi o stożek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kodzak0 napisał:

Pany takie pytanko na szybko. 

Opyla się w 1.8t dodać blow off? Bo coś gdzieś czytałem że nie, ale już pewności nie mam. 

I jeszcze pytanko czy jest sens montować sportowy filtr powietrza firmy ramair? Nie chodzi o stożek 

Blowoffa sobie odpuść, a sportowy filtr jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta wkładka zamiast ori ma sens czy ogólnie przerobić dolot. Bo idzie czas wymiany filtrów i ciekaw jestem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kodzak0 napisał:

Ale ta wkładka zamiast ori ma sens czy ogólnie przerobić dolot. Bo idzie czas wymiany filtrów i ciekaw jestem 

Jeśli stożek to musisz ogarnąć izolację cieplną od silnika . Zmodzenie nawiewu  zimnego powietrza też byłoby ok. Silnik będzie pracował nieco głośniej , dojdzie parę niutów poprawi się reakcja na gaz minimalnie. Filtr należy czyścić  i spryskiwać olejkiem który wychwyci kurz. Niestety olejek może spowodować ,że  przepływka zgłupieje bo jego drobiny mogą ją zalepić.

Wkładka lepsza i pasi P&P.

Blow off ma sens przy bardziej pomodzonych autach mocowo i optycznie , 'kichnięcie' jego zwraca uwagę i prowokuje do ścigania więc jak tam nie masz 300 kuni to daj sobie spokój..

Ogólnie jak chce się w to bawić to działaj , większego znaczenia przy lekko pomodzonym aucie to mieć nie bedzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kodzak0 napisał:

Ale ta wkładka zamiast ori ma sens czy ogólnie przerobić dolot. Bo idzie czas wymiany filtrów i ciekaw jestem 

Seryjny filtr i pucha obrabia 400HP takze nie ma sensu zmniejszac mozliwosci filtrujacych sportowymi wkladami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 216  ps więc nie bardzo w takim razie z blow off.

 

A co do tej wkładki sprtowej p&p czytałem że montaz jej spokojnie starczy na te 10k km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To zależy gdzie i ile jeżdzisz, jak czasem po drodze szutrowej to częściej trzeba myć.

Myjesz w ciepłej wodzie / zarówno wkładka jak i stożek mają metalową siatkę która trzyma materiał filtrujący na miejscu/, suszysz i spryskujesz olejkiem.

Ogólnie raz na rok  mycie to takie minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele , napisałem 3 posty wyżej.

To ma znaczenie przy wyścigach gdzie każdy niuton gra rolę. Troszkę lżej też będzie miała turbina bo opór zasysania bedzie mniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że pisałeś wyżej. Ok dzięki za info. Wnioskuję wiec że szkoda kasy na sportowy w moim przypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowne właściwości dywanów zamiast plastikowych nadkoli:

D4952563-E115-4C41-B4AC-7C93E9C560E6.thumb.jpeg.44e2d7c586a9485ec46f144be91c4081.jpeg

2BF87DD4-85DB-469F-ABF3-6C52F0E26D31.thumb.jpeg.87097493287171dfb9600d86b2a8b926.jpeg

Były stosowane tylko takie czy plastiki też?

Gdyby ktoś zastanawiał się czy warto odkręcić 52 śrubki, żeby zadbać o swoje auto po zimie:

0328A0C3-188D-4568-B427-EDC7D371F3A8.thumb.jpeg.3ff52cd7d5bf95672e2d4978bbb17da0.jpeg

1B2C0E1D-597B-48BC-99D9-EE37FDA57495.thumb.jpeg.646806b1169839c471d284af13d7f465.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam już chyba dawno nie było zaglądanie co ? to raczej nie jest efekt jednej zimy mi się wydaje :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil-vag napisał:

tam już chyba dawno nie było zaglądanie co ? to raczej nie jest efekt jednej zimy mi się wydaje :shock3:

Całe lato i ta zima. Niestety nie sprawdziłem po lakierowaniu jak ogarnęli błotniki od wewnątrz. Słabo, jak widać. Na szczęście to tylko powierzchowna rdza wizualnie podrasowana jakimś woskiem. Oddać komuś samochód do zrobienia :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nawet nie chcę sobie wyobrazić co jest u mnie:facepalm:

Jak błotniki tak wyglądają...

20220117_165633.jpg

20220117_165621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja bym przód opuścił .... lepiej bedzie wyglądać . :polew:

P.S. Statens Vegvesen nie czepiają się za tylne zasmolone lampy ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...