Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wkład przekładasz ale niech ktoś potwierdzi jeszcze :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

kolega wyzej chce zamontować przeplywke BAM, wtedy nie trzeba przekladać wkladów tylko zestroić soft

ew mozna kupic sama obudowe i przelozyc swoj wsad.

ja polecam opcje nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Robię przekładkę silnika BEX i chcę przy okazji wymienić sprzęgło, żeby mieć święty spokój.

Sprzęgło z AWX tarcza + docisk + łożysko oporowe załatwiają sprawę P&P ? Jak chciałbym przejść na Q to sprzęgło zostaje takie same ?

Skrzynie 6b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale do skrzyni 6 podobno awx nie podchodzi.

bzdura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalna, 1.8t 6 bieg jako jedyny mial male sprzeglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D...pna konstrukcja :facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany spokojnie. Tylko pytam. Gdzieś czytałem na forum i tak mi zostało w głowie, bo powoli mi się kończy (nie ślizga, ale już łapie samą końcówką). Jeśli podchodzi do bfb w Q i 6 biegach to super, bo mi wystarczy. Mam stage 1 i jedyne co jeszcze dłubnę to dsmic i może.... może cos z turbawką. Chyba u deva w temacie o przejściu na jednomas, ale mogłem coś pokręcić. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totalna, 1.8t 6 bieg jako jedyny mial male sprzeglo

małe sprzęgło tak, ale chyba trzeba patrzeć co u kogo siedzi u mnie np jest skrzynia GJW, taka sama jest w AVF a tam jest sprzegło 240mm.. wiec prawdopodobnie rozrusznik przełożyć i zadziała 240mm z AVF.. ale bałem sie sprawdzić.. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak by się znalazł pierwszy śmiałek co wsadzi sprzęgło od avf do gjw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Przyszedł i czas na mnie, trafiłem do Gregora do Jasła na zrobienie małego softa. autko to powiedzmy, że seria ( siedziała tam jakaś mapka ale to tragedia która bardziej przeszkadzała i ograniczała osiąga. Na dzień dobry wymiana świec i sprawdzenie stanu silnika. No i po chwili autko ma ok 193-195 KM i 284 Nm. Nie robiliśmy więcej bo w aucie siedzi multitronic. Jedzie jak złoto i ciągnie jak odkurzacz w całym zakresie obrotów( dobrze, że mam uszy bo miał bym banana do okoła głowy) :banan: Polecam firmę GregorV10, pełna profeska, mega wiedza,super kontakt i prze miła atmosfera. :hi::hi::hi:

Edytowane przez lopes1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rozrusznik definiuje kolo zamachowe nie mozna miec dwumasy 228 i rozrusznika pod 240 jak w avf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mówie przekładasz rozrusznik i wyładasz komplet dwumas + sprzeło z AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dwumas drozszy i samo sprzeglo tez a z grubsza to to samo co awx, nie wiele lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem AWXa to do AVFa mialem dopłacic 250 zł z tego co pamiętam (DMFW+ clutch) więc niewiele więcej, ktoś gdzieś kiedyś ( tak wiem świetne źródło ) pisał, że docisk AVF jest sporo mocniejszy ( tu przyjmę słowa krytyki nie ma potwierdzonych informacji :) )

Edytowane przez Imhotet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obiciu kewlarem sprzeglo z AVF znosi ponad 500Nm. Mam zamiar takie założyc u siebie. Obecnie siedzi AWX. I mam skrzynie 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze z momentem to u mnie nie ma:) klei super, ale coś tam powoli mocniejszego szukam i dowiedziałem się że 240 ma pasować. Czy tak jest? Na pewno o tym tutaj napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu moim zdaniem pchac sie w cos czego i tak nie wykorzystasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co polecasz? Jednomas odpada, samochód do jazdy na codzień i również użytkowany przez żonę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...