Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

ja myśle o tych maskownicach z passata, tylko kwestia czy plastik sie klei:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym samym, dobry pomysł podsunąłeś. Wytnę z boczka passata całą zabudowę głośnika i wszczepię ją do siebie. Dowiedzieć się czy się klei raczej byłoby trudno przed zakupem :wink: ale w razie gdyby się nie kleiło zawsze można to inaczej sczepić, ubytki zaszpachlować, pomalować i heja :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zostaw obramówke fabrycznego boczka, przeszczep samo lico(maskownice i kawałek boczka) by zachowac geometrie tego boczka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w drzwiach tylnych jest możliwość takiego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnich to masz seryjnie 16cm:wink:

To elegancko, dziękuję wujku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie,że odpływy trzeba zostawić drożne bo inaczej możesz mieć akwarium w drzwiach i ruda Ci się wprowadzi:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnich to masz seryjnie 16cm:wink:

Witam. A wie ktoś jakie głębokie głośniki tam wejdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja włozylem te oryginalne z tylnej pólki to mimo podłozenia dystansu 16mm jeszcze musialem delikatnie podpolowac plastikowy element podnoszenia szyby bo zawadzal o magnes, takze za duzo miejsca nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przod tez nie wejda wszystkie najlepiej dobierac co do 62mm wiecej moze by i weszlo ale podczas pracy glosnika membrana w max wychyleniu w pewnym miejscu bedzie uderzac w boczek a jak nie membrana to guma na ktorej zawieszona jest membrana

wysłane snickersem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko o wygłuszenie drzwi, lepsze będą maty app (twarde czy miekkie) czy taśma dekarska tytan lub soudaband?

Ile potrzeba na wygłuszenie przednich drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękką wygodniej się manewruje. Ja zużyłem 10m taśmy dekarskiej Soudaband ale starczyło tylko na wewnętrzną stronę drzwi, także dokupiłem 10m Tytanu już szerokość 10cm i zużyłem jej ponad 3/4.

---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ----------

Ta Soudaband miała 75mm

---------- Post dopisany 07-05-2013 at 10:29 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2013 at 19:59 ----------

Tak w ogóle to jestem właśnie po montażu głośników PowerBass L-60Cx w przednich drzwiach i jest trochę rzeźby.. Trzeba wyciąć ten uchwyt boczka pod głośnikiem i ogólnie odchudzić boczek przy głośniku. Zdecydowałem się nie wyprowadzać głośnika na zewnątrz tylko został pod oryginalną maskownicą. Drzwi wygłuszone matą bitumiczną, wzmacniacz Blaupunkt gt 470. Gra rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnich to masz seryjnie 16cm:wink:

Z tyłu są 16stki?? Kurde a mi się wydawało że na tylnych sa 13stki ;D Mam przedlifta z 1996r to raczej powinno być to samo co mówisz , kurde musze sprawdzić dzisiaj :D

A tak z innej beczki a jakby zamontował w miejsce ori z A4 głośniki np . z A4 B8 albo A6 C7 lub innej nowszej Audi niz B5 :D ?>? Podejdą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 mm z dużym zapasem, 75 mm na styk

znaczy piszesz ze głosnik 75mm pasuje?? a nie gra czasem po tapicerce przy max wychyleniu? bo u mnie przy 62 i wygładzonym boczku od wewnatrz w jednym miejscu ociera na gumie resorujacej czy jak to tam nazwać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 mm z dużym zapasem, 75 mm na styk

znaczy piszesz ze głosnik 75mm pasuje?? a nie gra czasem po tapicerce przy max wychyleniu? bo u mnie przy 62 i wygładzonym boczku od wewnatrz w jednym miejscu ociera na gumie resorujacej czy jak to tam nazwać :kwasny:

chodzi o szerokość taśmy dekarskiej, kolega sie pomylił bo powinno być 100mm i 75mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pisaliśmy o szerokości maty bitumicznej i tak jak Krzysiek słusznie zauważył, miały być szerokości 100mm i 75mm. Jeśli chodzi o głębokość montażu to ja wsadziłem głośniki PowerBass L-60CX, które mają głębokość 61mm, ok. 58mm bez tej gumy z tyłu. Po maksymalnym odchudzeniu boczka (w niektórych miejscach ma chyba z niecały milimetr grubości) i po zamocowaniu w konstrukcji, która wystaje 10mm od stelażu w drzwiach - pasuje na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...