Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, NelsonPL napisał:

Pytanie:

Czy jest możliwość zamontowania czujników parkowania do przodu takich jak są z tyłu?

Oczywiście żeby to potem wszystko wyświetlało na MMI itd

Pytałem w ASO i stwierdzili że do Mojego modelu nie ma takiej możliwości.

Czy mieli rację?:eusathink:

Wszystko idzie zrobić Panie kolego , na forum masz cały manual 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

23 minuty temu, karolek_ust napisał:

Wszystko idzie zrobić Panie kolego , na forum masz cały manual 

Nie wieżę że kolega Nelson co kolwiek ruszy SAM w tym temacie :wink:.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego w ASO  nie chcą tego zrobić?

Mnie interesuje tylko montaż oryginalnych czujników w ASO a nie jakieś z alledrogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, NelsonPL napisał:

Pytanie:

Czy jest możliwość zamontowania czujników parkowania do przodu takich jak są z tyłu?

Oczywiście żeby to potem wszystko wyświetlało na MMI itd

Pytałem w ASO i stwierdzili że do Mojego modelu nie ma takiej możliwości.

Czy mieli rację?:eusathink:

Po VINie nie ma takiej możliwości bo auto wyjechało z fabryki bez. Można doposażyć żeby było tak jak fabrycznie ale nie w ASO. Musisz podjechać do kogoś kto doposaża. 

Po VINie nie da rady w ASO doposażyć bo im wolno wykonywać tylko prace, które są zgodne z wyposażeniem z jakim auto wyjechało z fabryki. Możesz bez problemu doposażyć czujniki z przodu na oryginalnych częściach i będzie działało jakby były fabrycznie zamontowane ale nie w ASO. Musisz podjechać do kogoś, zajmującego się doposażaniem. 

Masz przedlifta więc oprócz wiązki i czujników będzie konieczna wymiana sterownika PDC z 4ro na 8mio kanałowy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, NelsonPL napisał:

 

Mnie interesuje tylko montaż oryginalnych czujników w ASO a nie jakieś z alledrogo...

Montujemy tylko oryginalne. 

Dlaczego nie poczytasz troszkę forum tylko jedziesz od razu do ASO? 

Edytowane przez pawel72689
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, NelsonPL napisał:

Mnie interesuje tylko montaż oryginalnych czujników w ASO a nie jakieś z alledrogo...

Rzetelne firmy lub osoby doposażające montują tylko oryginalne czujniki i sterownik. Wszystko działa później jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mlodyQ napisał:

255 przy 1BV, nie będzie to czasem ocierać?

A co ma obcierać, przecież między innymi ten rozmiar był w fabryce łączony z zawieszenie 1BV

Osobiście moja A4 fabrycznie ma zawieszenie 1BV i felgę 19 z kapciem 255. Jeżdżę po wrocławskich dziurawych drogach i nic nie obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NelsonPL napisał:

A dlaczego w ASO  nie chcą tego zrobić?

Mnie interesuje tylko montaż oryginalnych czujników w ASO a nie jakieś z alledrogo...

Kup czujniki i sterownik w ASO i jedz do kogos kto ci to zamontuje. Potem pojedz do ASO i pokaz im, ze jednak sie da i powiedz im, ze nastepnym razem inne ASO wybierzesz jesli beda tak nieprofesjonalnie sie zachowywac. :palacz:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kooga napisał:

Kup czujniki i sterownik w ASO i jedz do kogos kto ci to zamontuje. Potem pojedz do ASO i pokaz im, ze jednak sie da i powiedz im, ze nastepnym razem inne ASO wybierzesz jesli beda tak nieprofesjonalnie sie zachowywac. :palacz:

Żadne ASO nie doposaży Ci wyposażenia, które ze strony producenta nie jest przewidziane i brak na to zezwolenia. Nikt w ASO nie zacznie skręcać wiązki do przednich czujników skoro taka nie istnieje w katalogu. PDC w ASO można doposażyć tylko z tyłu bo mają gotowy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nikt w ASO nie zacznie skręcać wiązki do przednich czujników skoro taka nie istnieje w katalogu. PDC w ASO można doposażyć tylko z tyłu bo mają gotowy zestaw.

To akurat nie prawda . ASO wypuszczało zestawy kompletne na przód np. do A1  , Q5 - stare roczniki / nowe więc do b8 pewnie też podejdzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Żadne ASO nie doposaży Ci wyposażenia, które ze strony producenta nie jest przewidziane i brak na to zezwolenia. Nikt w ASO nie zacznie skręcać wiązki do przednich czujników skoro taka nie istnieje w katalogu. PDC w ASO można doposażyć tylko z tyłu bo mają gotowy zestaw.

image.png.639e651e70663515b070250aada24ea2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mariusz36 napisał:

To akurat nie prawda . ASO wypuszczało zestawy kompletne na przód np. do A1  , Q5 - stare roczniki / nowe więc do b8 pewnie też podejdzie . 

Do B8 niestety nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo dopytywałem o opony do felg 19" 9J przy ET33 do Avanta  B8.5 1BV. Teraz to już mam mętlik duży. :D Pytałem o rozmiar 245/35 - taki znalazłem na forum, że optymalny. Kolega @Dev pisze, że 255/35 lepsze. Jak kupiłem felgi to z zamontowanym śmietnikiem 235/35 - naciąg był konkretny i ranty wystawały jak trupy z rosyjskich BWP. Mam jeszcze znajomego co proponuje mi 245/40 (tutaj obawiam się za dużego balona jednak). Doradźcie ostatecznie pod te Rotory:

- 245/35
- 245/40
- 255/35

Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wodzowicz napisał:

Panowie, bo dopytywałem o opony do felg 19" 9J przy ET33 do Avanta  B8.5 1BV. Teraz to już mam mętlik duży. :D Pytałem o rozmiar 245/35 - taki znalazłem na forum, że optymalny. Kolega @Dev pisze, że 255/35 lepsze. Jak kupiłem felgi to z zamontowanym śmietnikiem 235/35 - naciąg był konkretny i ranty wystawały jak trupy z rosyjskich BWP. Mam jeszcze znajomego co proponuje mi 245/40 (tutaj obawiam się za dużego balona jednak). Doradźcie ostatecznie pod te Rotory:

- 245/35
- 245/40
- 255/35

Dzięki. :)

ja mam eibach sportline i 9j et 33 opona 255/35/19 przód i tył lekko przyciera, sam teraz zmieniam opony na 245/35 bo pytałem kilka osób i na takim zestawie nic nie przyciera.

245/35/19 odpowiada średnicą 245/40/18 także przekłamań nie będzie na prędkościomierzu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Wodzowicz napisał:

Panowie, bo dopytywałem o opony do felg 19" 9J przy ET33 do Avanta  B8.5 1BV. Teraz to już mam mętlik duży. :D Pytałem o rozmiar 245/35 - taki znalazłem na forum, że optymalny. Kolega @Dev pisze, że 255/35 lepsze. Jak kupiłem felgi to z zamontowanym śmietnikiem 235/35 - naciąg był konkretny i ranty wystawały jak trupy z rosyjskich BWP. Mam jeszcze znajomego co proponuje mi 245/40 (tutaj obawiam się za dużego balona jednak). Doradźcie ostatecznie pod te Rotory:

- 245/35
- 245/40
- 255/35

Dzięki. :)

Jak chcesz to upchac do b8 to 245/35/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hubertus01 napisał:

ja mam eibach sportline i 9j et 33 opona 255/35/19 przód i tył lekko przyciera, sam teraz zmieniam opony na 245/35 bo pytałem kilka osób i na takim zestawie nic nie przyciera.

245/35/19 odpowiada średnicą 245/40/18 także przekłamań nie będzie na prędkościomierzu

powiem tak. Ja mam auto położone na prokicie, fele pompei 9x19 et33, opone 235/40/19 i poki jezdze we dwójkę z bagażem to jest luz, nic nie trze. Ale jak jechałem w 4 osoby z pełnym bagaznikiem to na dobiciach (np hopki) tył lekko przycierał :D teraz kupowałem nowe opony i też zdecydowałem się na 235/40 bo zakładam, że 245/35 tym bardziej by ocierały i pewnie częściej niz 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na rotor 9j et 33 + 245/35/19w sedanie + Eibach (-30 mm) jak koledzy piszą, na 'hopce' czy dużym załadunku potrafi przytrzeć. osobiście uważam, że 245 to minimum jakie można założyć naciąg nie pasuje do tego koła

Audi_a4_B8_rotor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michu10 napisał:

naciąg nie pasuje do tego koła

Właśnie pasuje, dopiero wtedy fajnie wyglada ta felga, no ale wiadomo , każdy lubi coś innego:cool1:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To co proponujecie zrobić?

Można kupić czujniki parkowania do przodu? w ASO (czy jak?)

Znacie jakieś polecane firmy które mi to ogarną? (Kraków-Katowice)na śląsku.

Jaki tego koszt? Czy tylne zostają tylko domontują przednie? I na MMI będzie to ładnie wyświetlać jak przy tych z tyłu?:cygaro:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...