Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, graphinium napisał(a):

Wleciał drobny Modzik odmładzający trochę wnętrze auta, mianowicie lusterko wsteczne fotochromatyczne z skody superb/passata.

20230714_171650.jpg

Wjeżdża plug&play? Czy trzeba coś przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

8 godzin temu, luk330 napisał(a):

Wjeżdża plug&play? Czy trzeba coś przerabiać?

Mocowanie do szyby trzeba zostawić z oryginału, tzn. Orginalne lustro trzeba niestety zniszczyć, ewentualnie kupić 2 na części. Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę podesłać linki z których korzystałem podczas tej przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny modzik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 11:56, Awra napisał(a):

No ten co ma ojciec upatrzony to chyba ma nalatane już 120 czy 130 tys. To już silnik może być zmęczony, no i sprowadzony chyba z Austrii. Dzięki za pomoc, chyba będzie trzeba się pochylić nad 2.0 tdi.

Sporo crt przy tym przebiegu już po wymianie słupka. Amarok był jeszcze w wersji 2.0tdi biturbo i radził sobie z lawetami itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 BiTdi w T6 padają jak muchy bo się gotują. Nie wiem czy w Amaroku rozwiązano problem przegrzewania się oleju. W T6 w każdym razie można na rynku wtórnym zakupić zestawy rozbudowujące (dodatkowa duża chłodnica oleju i pompa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Norbas napisał(a):

Sporo crt przy tym przebiegu już po wymianie słupka. Amarok był jeszcze w wersji 2.0tdi biturbo i radził sobie z lawetami itd. 

Ten w historii żadnej wymiany większej nie miał, ani silnik nie ruszany ani osprzęt. No nic, jedziemy obejrzeć w sobotę i zobaczymy. Co ja mogę na miejscu zrobić... rozrządu posłuchać tylko i wycieków poszukać a dalej to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umów się z gościem, żeby nie startował silnika zanim przyjedziesz.

Najlepiej gdyby auto stało przez noc, a Ty będziesz pierwszą osobą, która po nocy zastartuje. Wtedy usłyszysz czy łańcuch grzechota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej da efekt odwrotny do zamierzonego. Jak nic nie ma do ukrycia to nawet nie pomyśli o odpaleniu, jak ma coś do ukrycia to rozgrzeje silnik 2 godziny przed, ostygnie na tyle ile trzeba i nic nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Langista napisał(a):

To raczej da efekt odwrotny do zamierzonego. Jak nic nie ma do ukrycia to nawet nie pomyśli o odpaleniu, jak ma coś do ukrycia to rozgrzeje silnik 2 godziny przed, ostygnie na tyle ile trzeba i nic nie wyjdzie.

Tu akurat nie widzę problemu. Umawiasz się ze sprzedawcą, że auto ma stać przez noc bez rozruchu silnika i zastrzegasz sobie, że w przypadku gdy kupisz auto i po kupnie na następny dzień przy rozruchu łańcuch grzechota, zwracasz auto i zabierasz kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda napisane, wiesz jak jest rzeczywiście? Nawet jak do sądu pójdziesz to przegrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rękojmię jeżeli kupujesz od handlarza. I tak wiem jak jest, bo piszę z własnego doświadczenia i nie musiałem iść do sądu. Adwokat wystarczył:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Masz rękojmię jeżeli kupujesz od handlarza. I tak wiem jak jest, bo piszę z własnego doświadczenia i nie musiałem iść do sądu. Adwokat wystarczył:wink:

Dokładnie jest tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 Panowie poleci ktoś dobrego mechanika z okolic Gliwic? Do ogarnięcia rozrząd 2.0tdi i przegłub zewnętrzny prawy.. z góry wielkie dzięki za pomoc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ma ktos te felge z allroada na zwyklej a4?

Jest do kupienia w dobrych pieniadzach i sie zastanawiam czy to pasuje w ogole. :D

8" ET 26

 

image.png.6de593e09e702a575c47f55536018500.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj  śmialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem dziś swoje b8 i tak patrzę na silniki jakie są w s4 b9. Nie jestem gotowy jeszcze na zakup ale zastanawiam się który silnik lepszy 3.0 na kompresorze w b8 czy 3.0 w s4 b9 na turbinie? Zawsze wydawało mi się że kompresor lepszy ale nie jeździłem żadnym z tych wozów i tak chciałem mądrzejszych podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompresorze fajnie jeździ ale ja bym już brał S4 B9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dev napisał(a):

Na kompresorze fajnie jeździ ale ja bym już brał S4 B9

Dół mocniejszy? Ja pytam tylko w temacie silnika bo wizualnie to starsza konstrukcja b8 bardziej mi się podoba niż b9, chyba że poliftowe  - bo to już kosa jest wizualnie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał(a):

Na kompresorze fajnie jeździ ale ja bym już brał S4 B9

S4 w B9 są zarówno w benzynie jak i w Dieslu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

S4 w B9 są zarówno w benzynie jak i w Dieslu. 

Nie nie, ja już na diesle nie patrzę. Jakbym miał kupić to tylko PB jedyny diesel jaki ewentualnie by wchodził w grę to 4.2 tdi w A8 ale ja nie jestem zainteresowany kupnem obecnie. Mi chodzi tylko o to czy lepszy ten na kompresorze w b8 czy na turbinie w b9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...