Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Skrzynia obsługiwana jest protokołem UDS a w sterownikach UDS bloki pomiarowe odczytuje się w rozszerzonych blokach pomiarowych. 

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Aaa no widzisz nawet nie wiedziałem o tym ? 

Opublikowano

Nie tylko skrzynia, silnik i jeszcze kilka innych sterowników w B8 jest po UDS.

Opublikowano

Pisze w lewym górnym rogu jakiego protokołu do komunikacji używa dany sterownik. Albo CAN albo UDS.

Screenshot_20221101-223306_YouTube.jpg

Opublikowano

Jeździ ktoś na 225/40/18 ? Mam roczne zimówki po B7 i nie wiem co z nimi uczynić … :rolleyes: 

Opublikowano
1 godzinę temu, mass143 napisał(a):

Jeździ ktoś na 225/40/18 ? Mam roczne zimówki po B7 i nie wiem co z nimi uczynić … :rolleyes: 

Wystaw w dziale sprzedam:)

Opublikowano

Do kogo można się zgłosić po polskie menu w MMI ? 

Opublikowano

Siemanko wymieniłem bcm2 na taki który obsługuje klapę elektryczna,wszystko zakodowane ochrona zdjęta itp,zaczęła klapa walić błędem spalonej żarówki tablicy rejestracyjnej,próbował gość to wyłączyć w vcds,zmieniał wartości również w vcds i nic się nie zmieniło,zakodowałem klapę wszystko działało git aż znowu wyskakuje błąd żarówki,zmieniłem na nowe żarowy ledowe takie same ori ,błąd jest dalej,wrzuciłem po prostu lampkę jedna zamiast led to od słonecznika na żarówkę,błędu nie ma…. Pytanie czy bcm2 byłby uwalony?… wszystko w aucie działa jak trzeba a tu wkurza błąd tej żarówki,lampki nowe czy stare to błąd powraca a jak zrobie jedna led druga np od słonecznika nie ma błędu… da się to jakoś usunąć itp ? Gdzie szukać tych wartości w vcds?

Opublikowano
4 godziny temu, mass143 napisał(a):

Do kogo można się zgłosić po polskie menu w MMI ? 

W Mysłowicach jest jedna porzadna firma co to fajnie ogarniają...  Mi tam wgrywali PL MMI... Wszystko super.

Opublikowano
Godzinę temu, Leszczonka napisał(a):

Siemanko wymieniłem bcm2 na taki który obsługuje klapę elektryczna,wszystko zakodowane ochrona zdjęta itp,zaczęła klapa walić błędem spalonej żarówki tablicy rejestracyjnej,próbował gość to wyłączyć w vcds,zmieniał wartości również w vcds i nic się nie zmieniło,zakodowałem klapę wszystko działało git aż znowu wyskakuje błąd żarówki,zmieniłem na nowe żarowy ledowe takie same ori ,błąd jest dalej,wrzuciłem po prostu lampkę jedna zamiast led to od słonecznika na żarówkę,błędu nie ma…. Pytanie czy bcm2 byłby uwalony?… wszystko w aucie działa jak trzeba a tu wkurza błąd tej żarówki,lampki nowe czy stare to błąd powraca a jak zrobie jedna led druga np od słonecznika nie ma błędu… da się to jakoś usunąć itp ? Gdzie szukać tych wartości w vcds?

Wykoduj diagnozę samego oświetlenia rejestracji.

 

Gdzieś kiedyś to wrzucałem na forum.

 

 

Opublikowano
1 godzinę temu, Leszczonka napisał(a):

Gdzie szukać tych wartości w vcds?

W sterowniku 46 wpisujesz kod dostępu 16017, następnie wchodisz w adaptacje, wyszukujesz adaptacje 211 i zmieniasz wartość z 51214 na 34830.

 

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku 46 wpisujesz kod dostępu 16017, następnie wchodisz w adaptacje, wyszukujesz adaptacje 211 i zmieniasz wartość z 51214 na 34830.

 

Dzięki za elegancki opis co i jak,mam nadzieje ze pomoże! 

Opublikowano
8 minut temu, Leszczonka napisał(a):

Dzięki za elegancki opis co i jak,mam nadzieje ze pomoże! 

:hi:Wypróbuj.

Opublikowano

Polecicie kogoś, kto ogarnie mi wymianę rozrządu w 3.0TDI? Jeśli już mam komuś zapłacić tyle kasy, niech zrobi to przynajmniej fachowo. Nieważne gdzie, byle gdzieś w kraju :lol1:

Opublikowano
4 minuty temu, R4xx napisał(a):

Polecicie kogoś, kto ogarnie mi wymianę rozrządu w 3.0TDI? Jeśli już mam komuś zapłacić tyle kasy, niech zrobi to przynajmniej fachowo. Nieważne gdzie, byle gdzieś w kraju :lol1:

 

u Ciebie jest jeszcze stary typ rozrzadu, tam nie ma cudów, mozna samemu spokojnie ogarnac

pod warunkiem ze jest podnosnik ;)

Opublikowano
11 godzin temu, R4xx napisał(a):

Polecicie kogoś, kto ogarnie mi wymianę rozrządu w 3.0TDI? Jeśli już mam komuś zapłacić tyle kasy, niech zrobi to przynajmniej fachowo. Nieważne gdzie, byle gdzieś w kraju :lol1:

Troche daleko z opolskiego, ale ja robię od 5 lat wszystko w moim w RS Auto w Zielonkach pod Warszawą, rozrzadow w 3.0tdi robi co najmniej kilka tygodniowo.

obraz.png.ef5ec11e2ba8a00de27497c3e7f9f733.png

Opublikowano

Bardzo dziękuję za pomoc. 
 

Macie może wiedzę czy koła zębate należy bezwzględnie wymienić i czy rozrząd FEBIego to dokładnie to samo, co ori?

Opublikowano

@R4xx jakie masz objawy że chcesz wymieniać rozrząd oraz jaki masz przebieg oraz co ile k km miałeś zmieniany olej? Mam w C6 polift w silniku V6 CDYA (to chyba bliźniacza jednostka z Twoją) niecałe 260 k km i nie usłyszałem łańcucha nigdy, nawet jak w zimę postoi dwa tygodnie nieodpalany.

No chyba, że u mnie już ktoś zmieniał, chociaż nie wydaje mi się. Auto zakupiłem jak miał trochę powyżej 200 k km. Poprzedni właściciel zaraz po gwarancji zmieniał olej co max. 15 k km i może dlatego jeszcze się nie odzywa :whistling:

Opublikowano
28 minut temu, pelonek1 napisał(a):

@R4xx jakie masz objawy że chcesz wymieniać rozrząd oraz jaki masz przebieg oraz co ile k km miałeś zmieniany olej? Mam w C6 polift w silniku V6 CDYA (to chyba bliźniacza jednostka z Twoją) niecałe 260 k km i nie usłyszałem łańcucha nigdy, nawet jak w zimę postoi dwa tygodnie nieodpalany.

No chyba, że u mnie już ktoś zmieniał, chociaż nie wydaje mi się. Auto zakupiłem jak miał trochę powyżej 200 k km. Poprzedni właściciel zaraz po gwarancji zmieniał olej co max. 15 k km i może dlatego jeszcze się nie odzywa :whistling:


Olej wymieniam co 10-12 tyś, zdarza mu się grzechotać przy odpalaniu 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.