Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie glupie ale mam juz wk...a i zaraz je polamie wiec jak sie zdejmuje wycieraczki z tego uchwytu???

A wystarczyło poszukać na forum: :tongue4:

wycieraczkib.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może polecić jakiegoś sprzedawcę wycieraczek (w dobrej cenie).

poszukaj na allegro gościa z Dąbrowy Górniczej nic. coś ABCWycieraczki gość handluje już pare lat ma pewny towar kupowałem już kilka par od niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy montaz jest inny w autach do 11.2004?? bo moj jest chyba z marca lub kwietnia 2004...

Teoretycznie w samochodach do 10.2004 mocowanie wycieraczek było takie:

wycieraczkax.jpg

Piszę "teoretycznie", gdyż ja również, mając samochód z maja 2004, posiadam wycieraczki takie jak w poście wyżej (czyli takie jak Ty).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może polecić jakiegoś sprzedawcę wycieraczek (w dobrej cenie).

ja kupuje od TOM77 i jestem zadowolony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może polecić jakiegoś sprzedawcę wycieraczek (w dobrej cenie).

ja kupuje od TOM77 i jestem zadowolony :decayed:

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i czytałem te wszystkie opinie i nie mogłem się zdecydować. W te bardzo tanie to jakoś nie wierzę. Miałem chęć na Bosch Aerotwin - ostatnio był jakiś niby test w Niemczech (opisywany w tygodniku Motor) i niby te wygrały, ale jak zacząłem szukać to tak: na stronie Boscha cena około 200zł za komplet, w Intercarsie - 160zł, na Allegro można kupić niby już za około 90zł za komplet. Więc nie wiem co jest grane, że taka różnica cen ! Pan na allegro jak dzwoniłem powiedział mi, że on sprzedaje na sztuki i to wychodzi taniej niż w komplecie - ale czy wtedy ta dla pasażera na pewno będzie wyprofilowana do szyby, wątpię. Na stronie Boscha rozróżniają wyraźnie dla kierowcy i dla pasażera więc muszą się czymś różnić i to chodzi chyba o to wyprofilowanie.

W końcu zakupiłem po pozytywnych opiniach kilku kolegów w tym wątku wycieraczki płaskie firmy mot-gum - strona kierowcy 53cm, strona pasażera 51cm (cena 54zł za komplet z przesyłką - kupowałem ze strony firmy mot-gum). Byłem na nich w dalszej trasie i powiem tak: po pierwsze wycieraczka od strony pasażera nie przylega do szyby na całej swojej długości (około 20mm z prawej strony na końcu), po drugie przy prędkości około 140 km/h na autostradzie wycieraczka kierowcy przepuszczała i nie zbierała dobrze wody na środkowej części. Poza tym wycieraczki pracują dobrze - chodzą płynnie i cicho.

Reasumując, jest prawda w tym, że ta wycieraczka od strony pasażera musi mieć specjalne wyprofilowanie - tylko gdzie kupić żeby mieć pewność, że Ci taką sprzedadzą a nie dwie lewe o taki samym wyprofilowaniu ?

Może to ktoś kto w tym siedzi raz na zawsze wyjaśnić i zaproponować jakiegoś pewnego i niedrogiego sprzedawcę. Czy po prostu trzeba wydać naprawdę ze 200zł żeby mieć porządne wycieraczki (ale czy jest wtedy pewność ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do TOM77 :wink4:

Ja kupiłem niedawno od Tomka kpl. płaskich "VALEO XTRM" za 99 złoty :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje w Auchanie lub w sklepach motoryzacyjnych wycieraczki firmy Alca lub Mot-Gum i jestem zadowolony...

nie zapłaciłbym 200 zł za wycieraczki ;/ bardzo często takie lubią być łupem złodziei..

Wolę 2x w roku wymienić i wychodzi 40 zł/rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim b5 mam valeo compact revolution czy jakoś tak - te tańsze płaskie i nie polecam.

Pasażera działa ok, ale kierowcy to tragedia. Stare wycieraczki po niemcu działały 100 x lepiej.

Ta kierowcy nie zbiera dobrze całą powierzchnią, w jednym miejscu zostawia taką smugę. Próbowałem jakoś doginać ale na nic się to zdaje.

Dodatkowo jak dochodzi do bocznej krawędzi szyby i wraca to zaciąga za sobą wodę którą wcześniej zgarnęła :thumbdown:

Przy większych prędkościach problem ten nie występuje bo pęd powietrza wodę zdmuc**je, ale przy jeździe po mieście jest to strasznie irytujące.

Polecić z czystym sumieniem mogę mot-gum, które zawsze używałem i nigdy się nie zawiodłem i zwykłe boshe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pasażera działa ok, ale kierowcy to tragedia. Stare wycieraczki po niemcu działały 100 x lepiej.

Ta kierowcy nie zbiera dobrze całą powierzchnią, w jednym miejscu zostawia taką smugę. Próbowałem jakoś doginać ale na nic się to zdaje.

Dodatkowo jak dochodzi do bocznej krawędzi szyby i wraca to zaciąga za sobą wodę którą wcześniej zgarnęła :thumbdown:

Przy większych prędkościach problem ten nie występuje bo pęd powietrza wodę zdmuc**je, ale przy jeździe po mieście jest to strasznie irytujące.

U mnie VALEO XTRM zakupione u TOM77 na razie spisują się znakomicie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeo działały mi ok przez 2 miesiące, ale po trasie 1200 km w ulewnym deszczu padły. A Miałem kupic ori ... no i w końcu kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tylko ja trafiłem na te mot-gumy jakieś lipne ? Do 100km/h owszem jest ok ale powyżej setki potwierdzam co pisałem już wcześniej wycieraczka od kierowcy przepuszcza a przy mniejszej prędkości zabiera ze sobą przy powrocie część wody którą wcześniej zgarnęła :thumbdown:

Kupowałem je ze stronki mot-gumu więc to nie mogą być raczej jakieś podruby. Muszę chyba do nich zadzwonić... Ale teraz wysyłać do nich z powrotem wycieraczkę wartą 25zł ? Dobrze że tych starych nie wyrzuciłem... wydaje mi się, że lepiej zbierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem za tymi tanimi, w końcu to wycieraczki, czy to aż taki wielki ma wpływ w jeźdżie, aby dobrze zbierały i nie było smóg

No nie mogę. To żeby podczas jazdy w deszczu była dobra widoczność przez szyby to nie jest ważne ??!!! Ręce opadaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio jakieś płaskie w markiecie x coś tam fajnie zbierają zapłaciłem 12 zeta za sztukę ale powyżej 140 km/h tragedia jakby chciały odfrunąć :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja kupiłem wycieraczki do a4 z 2001 roku a tu nie pasują zapięcia :confused4: Jeszcze typ w sklepie powiedział że ciężko będe miał takie dostać u nas ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...