Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Adaptacja akumulatora w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
28 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dobre.

Dziękuję bardzo za pomoc.

 

Temat złego kodowania aku chyba też się wyjaśnił zaraz po kupnie auta zmieniałem radio concert na mmi 3g high i bardzo możliwe że getway był założony z innego auta i pewnie kodowanie akumulatora zostało. (5 lat tak jeździłem). 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Podpowie ktoś jak zakodować taki akumulator brak kodu

 I stare kodowanie jest 

IMG_20231211_104725.jpg

IMG_20231211_101309.jpg

Opublikowano

Dobrze by było, gdybyś w przyszłości napisał o jakie auto się rotchodzi, jeżeli nie jest to auto podane w profiilu. Na tym przykładzie można się tylko na podstawie numeru części sterownika 61 domyślać, że chodzi o Audi A6 C6?

 

Oryginalnie zakodowany masz akumulator AGM o pojemności 92A.

Aktualnie wsadziłeś zwykły o pojemności 100 Ah. Oryginalnie nie było zwykłych o pojemności 100 Ah, więc musisz zakodować aku o przybliżonej pojemności. W tym przypadku najbliższy to 95 Ah i taki musisz zakodować. Poniżej masz kod.

 

4F0915105C VA0 0011122023

 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Według tych kodów z pierwszej strony 110ah ma też kod  8K09151105F taki jak mam zapisany,moze to zostać ?

Nowe Aku S5 

IMG_20240418_163657_055.jpg

IMG_20240418_163644_191.jpg

Opublikowano

Tak, tylko numer serii zmień .

Opublikowano

Zmienione, podziękował ? 

Opublikowano

:hi:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam, 

Audi A4 B8 2,0 benzyna 2009r 180KM

Akumulator jak na zdjęciu. Już się kończy. Nie wiem czy to pierwszy montaż... 

Wszystkie katalogi mówią

74Ah 680A

Wymieniać na taki sam czy pchać mniejszy? 

IMG_20241026_141315.jpg

Opublikowano
13 minut temu, Fantomasz1976 napisał(a):

Wszystkie katalogi mówią

Nie patrzysz na katalogi, tylko na kody wyposażenia auta i tam masz informacje z jakim akumulatorem wyjechał z fabryki, jeżeli nie jesteś pewny czy ten który masz w aucie jest oryginalny. 

Wrzucałem ostatnio ziomkowi do A5 2.0 TFSI dokładnie taki jak na zdjęciu.

 

14 minut temu, Fantomasz1976 napisał(a):

Wymieniać na taki sam czy pchać mniejszy? 

Wymieniasz na taki sam, ponieważ został włożony konkretny z myślą o tym, aby obsłużyć dodatkowe wyposażenie w twoim samochodzie. 

 

Opublikowano

Kod z naklejki to JOZ. Po sprawdzeniu wychodzi mi właśnie taki jak na zdjęciu. 

8KO 915 105 F

Czyli szukam takiego samego lub o podobnych parametrach. 

Dzięki za szybką odpowiedź. ?

 

Jeszcze jedno

12V 520A 110Ah DIN

850A EN/SAE

Prąd rozruchowy to 520A czy 850A?

Opublikowano

Zależy według jakiej normy mierzone. Dlatego są podane dwie wartości dla obu norm.

Edytowane przez Muskel1

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dwie sprawy na szybko . 
Audi a6c6 2,7tdi aku 85 800a brak jakichkolwiek numerów na nim jak zakodować , 

druga sprawa dlaczego wchodząc w w kanał 19 van nie mogę wejść w parametry aku tylko muszę przez kanał 61 , da radę odblokować jakoś ten 19 bo tam z tego co widzę po zdjęciach to o wiele więcej pramatertow można odczytać 

Opublikowano

Nie kanał 19 tylko sterownik 19, a dokładniej mówiąc system zarządzania energią znajduje się w tym aucie w sterowniku 61. Tam odczytaj dane zapisanego akumulatora.

Opublikowano

No wlansie to miałem na myśli . A jest możliwość zmiany ? A druga sprawa jak jakie kody do tego aku??

IMG_8540.jpeg

Opublikowano

A i jeszcze jedno czy musi być na full naładowany żeby go kodować ? Czy może być przykładowo po nocy kodowany , czy ma być brany prosto z prostownika 

Opublikowano

Napisałem wyżej, sprawdź aktualne kodowanie w sterowniku 61.

Opublikowano

IMG_8444.jpeg

Opublikowano

Aku do wymiany powinien być naładowany. Masz w tej chwili zakodowany zwykły aku 80A i taki możesz zostawić. Zmień tylko ostatnie 2 cyfry w numerze seryjnym, czyli z 88 wpisz np. 24 jako rok 24, w którym wymieniłeś aku. Nie ma to znaczenia jaką cyfrę tam wpiszesz, chodzi tylko o to, aby zmienił się nr. seryjny, bo po tym system zarządzenia energią rozpozna zarejestrowanie nowego akumulatora.

Opublikowano

A przy zmianie modułu zarządzania energią trzeba go kodować czy coś ? Bo kiedyś zmieniałem bo miałem wadliwy , go też się koduje ? 

Opublikowano

Co dokładnie wymieniałeś? Podaj numer części.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.