Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW 525D E39 2002r czarny sedan.


PABLO

Rekomendowane odpowiedzi

ten silnik choc wol roboczy to ma problemy z termika... wiec ingerencja w program moze go troche gotowac. No chyba,ze polift juz jest OK,albo zamierzasz zmienic coolera .

Cos chyba ci sie myli z tds-em ktore rzeczywiscie sie przegrzewaly ale te silniki to calkiem co innego , to ze ma ta sama pojemnosc nic nie znaczy :whistling::wink:

racja . rzeczywiscie to inna konstrukcja - my fault.

E60 nie trzepia, bo jescze sie tyle dresow nie dorobilo - pozatym sytuacja sie odwraca jesli chodzi o uzytkownikow aut... co drugie auto na wsi to audi ...Chyba ze to tylko moje obserwacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko Twoje spostrzeżenie, bo po renesansie drechów w BMW e34 / e36, itp., cała ich śmietanka przesiadła się do Audi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas w Krakowie śmietanka przesiada się z audi do bmw ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Nas w Krakowie śmietanka przesiada się z audi do bmw ;-)

boseron przyjacielu zakładaj temat do nowej X3 3.0D :kox:

Auto wczoraj na spocie sprawdzaliśmy i jednym słowem dobry zakup :)

---------- Post dopisany at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany at 12:43 ----------

To nie tylko Twoje spostrzeżenie, bo po renesansie drechów w BMW e34 / e36, itp., cała ich śmietanka przesiadła się do Audi :decayed:

Coś w tym jest, zauważyłem to już jakiś czas temu, Ci co mieli stare paście E36 to przeskoczyli na B5ki, teraz niektórzy z B5 na e46 i zaczynają bardziej dorobione dresy na B6 :grin::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te silniki sa mega , dzwiek , wywazenie , niska awaryjnosc(jak przebieg nie krecony to do 200k spokoj), sposob rozwijania i trzymania momentu (wykresy plaskie jak stol) . Jak to powiedzial Alligator najchetniej kupilby B8 z silnikiem R6 3.0d ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dosyć często takim BMW, z dokładnie tym silnikiem i powiem szczerze jestem czasem zdziwiony tym co ludzie w BMW 5 widzą.

Moc, przyśpieszenie - żadna rewelacja. Wnętrze daje latami 90. Z zewnątrz też nie zachwyca - klasyka, trochę nudna ale co kto lubi.

Jakość materiałów jest ok. Prowadzenie, wybieranie nierówności, ilość miejsca - bajka:thumbup1:

Nie wiem, jakoś nie potrafię odnaleźć "fun-u" z jazdy tym autem ale chętnie się dowiem na czym ten fun polega.

Śmieszne jest to, że jak się stanie na światłach to zaraz znajdzie się chętny by mierzyć się z beemką. W audi mi się to nie zdarza a szkoda:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos jest nie tak z tym egz ktorym jezdzisz a poza tym w takim aucie inaczej czuje sie predkosci i przyspieszenie porownujac do a4 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa egzemplarze. Jeden 525d - czarna skóra, drugi 530d z m-pakietem, również skóra. Każdy rocznik 2002 ale żaden jeszcze mnie nie przekonał:wink:

Jeżdżę jak chcę odpocząć od gwintu czy zawieszeń typu s-line.

W bmw na 18 można cisnąć tak jak w b5 na 15:naughty: a spalanie 6.1 chociaż dalej ciężko mi w to uwierzyć:decayed:

U Pablo podoba mi się połączenie: ładny czarny lakier i jasne (zadbane) wnętrze:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co czlowiek to opinia , mi akurat bmw lepiej pasuje , ale jakby wszyscy tak mysleli to inne marki by popadaly a dzieki roznym upodobaniom mamy mozliwosc wyboru :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tydzień bmw x3 i nie wrocilbym do swojej b7 s-line, tym się płynie po drodze i przyspieszenie bajka, dźwięk rzedowej 6 tki urywa jajka :-) wnętrze duże komfortowe idealne autko rodzinne, a i co to jest ze 15 lat temu miałem e28 potem e34 dziś x3 i w każdej jest ten sam zapach bmw ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tydzień bmw x3 i nie wrocilbym do swojej b7 s-line, tym się płynie po drodze i przyspieszenie bajka, dźwięk rzedowej 6 tki urywa jajka :-) wnętrze duże komfortowe idealne autko rodzinne, a i co to jest ze 15 lat temu miałem e28 potem e34 dziś x3 i w każdej jest ten sam zapach bmw ;-)

czyli wali karkiem?:grin:

żartuje, E39 mi sie podoba zwłaszcza motor 3.5 V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tydzień bmw x3 i nie wrocilbym do swojej b7 s-line, tym się płynie po drodze i przyspieszenie bajka, dźwięk rzedowej 6 tki urywa jajka :-) wnętrze duże komfortowe idealne autko rodzinne, a i co to jest ze 15 lat temu miałem e28 potem e34 dziś x3 i w każdej jest ten sam zapach bmw ;-)

czyli wali karkiem?:grin:

żartuje, E39 mi sie podoba zwłaszcza motor 3.5 V8

:polew::polew::polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tydzień bmw x3 i nie wrocilbym do swojej b7 s-line, tym się płynie po drodze i przyspieszenie bajka, dźwięk rzedowej 6 tki urywa jajka :-) wnętrze duże komfortowe idealne autko rodzinne, a i co to jest ze 15 lat temu miałem e28 potem e34 dziś x3 i w każdej jest ten sam zapach bmw ;-)

No gdzie porównanie B7 do x3:decayed: 6 cylindrowe silniki w bmw pracuja pięknie ale nie diesle:wink:(jak dla mnie) chociaż 3.0tdi też nie zachwyca aksamitna praca już lepsze jeżeli chodzi o kulturę pracy było 2.5TDi:wink: Mnie osobisci rozwalil dźwięk 3.0ASN:slina:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że mnie e39 też nie powaliło,bo takie coś najpierw chciałem kupić, ale ja lubię nisko i twardo (tzn.bez przesady, ale jednak). E39 było dla mnie za komfortowe.

Ale jak wsiadłem do E46 z m-zawiechą na 18', to :slina:

Jak sobie dorzuciłem jeszcze Eibacha i jest niżej, to już wogóle się zakochałem w tym aucie. A jak wpadnie jeszcze kiedyś dystans, to już wogóle będę w siódmym niebie.

A jak naciułam i kupię E90 to chyba padnę na zawał ze szczęścia :polew:

Podejrzewam armi, że E46 bardziej by Ci podeszło. Mniejsze, zgrabniejsze, zwinnejsze auto.

Dla mnie jeździ to o wiele lepiej niż Audi.

Ale to oczywiście moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, E46 bardziej mi podeszło. Szczególnie Twoje - ryje banie ostro:grin:

Lżejsza bryła i to, że jest po prostu ładne (niezależnie od wersji nadwozia).

W środku przed liftem też daje latami 90 ale z zewnątrz wygląda imo młodziej niż E39 (nic dziwnego, patrząc na lata produkcji). Stylistyka E39 jest zdecydowanie bardziej stonowana niż E46 (ale i grupa docelowa tych aut jest inna, podobnie jak w audi z A4 i A6). Widocznie jeszcze się w grupę docelową nie łapię bo i A6 oprócz komfortu mnie nie zachwyca:wink:

Mieliśmy E46 przez jakieś 3-4 miesiące ale 1.8 i bez bajerów. B5 zamienił bym na poliftowe E46 ale mojej B6 już nie:decayed: tyle ode mnie.

Pablo, E39 to jazdy po Krakowie jest jak znalazł:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mi się czyta ten mój wątek :grin:

Powiem tak, E39 jak E39 w porównaniu z A4 B5 jest prze komfortowe, jeździłem 3 lata na 19" jak pamiętacie i teraz tutaj na 17" w E39 czuję się jak w innym świecie ale też nie jest jakiś duży ponton że buja na zakrętach itd, zawias w becie super wybiera nierówności i to mnie od razu zaskoczyło pozytywnie, co dalej, auto nie budzi we mnie jakiegoś wielkiego zachwytu, emocji jak kupiłem 7 lat temu B5kę, jeżdżę nim można powiedzieć z przymusu i sytuacji jaka się zrobiła w rodzinie, z moją byłą A4ką codziennie mam do czynienia i na szczęście nie tęsknię za nią bo nadal jest. Fakt armi tak jak mówisz E39 to już można powiedzieć że starsza bryła i czuć w niej lata 90'te zgadzam się całe szczęście szczęście że ten lift coś tam dodaje uroku, dlatego jeśli osobiście bym szukał 5kę to celował bym w E60 taką jak ma skovroon w M pakiecie :slina:

Za rok myślę że będę sprzedawać to autko, po paru pierdołach z którymi się uporałem (słaby akumulator gubił napięcie i auto nie odpalało po tym jak postało kilka godzin) kupiłem nowy i po problemie, nowy wentylator od klimatyzacji również kupiłem bo stary był spalony co nawet sprzedający o tym nie wiedział i tak jeździł na klimie. Dzisiaj zrobiłem przegląd i facet dokładnie sprawdzał wszystko, rzucał mi nim na boki :grin: i do niczego nie mógł się przypierniczyć, jedynie ręczny zbyt mocno nie trzyma a tak to mówił że auto w super stanie :)

Jedynie co planuje w nim zrobić to w końcu pozbyć się tych kominów z tyłu, ciągły brak czasu na to :facepalm: zmienić olej, planuje motula wlać.

Ksenony tzn. Hidy odpuszczę bo tak jak mówiłem wcześniej, co chwile kontrole mi się zdarzają, niby jest samopoziom ale nie ma spryskiwaczy choć widziałem że niektórzy zakładają zaślepki ale co będzie jak pan niebieski każe mi włączyć spryski:decayed: ewentualnie założył bym H7 coś jak ma boseron w X3 bluevision czy coś podobnego, bardzo ładnie świecą i w ringi jasne ledy bym założył to by się komponowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...