Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

wal od 6b jest znacznie krotszy,skrzynia dluzsza i ciezsza,dyfer jak koledzy pisali ma inne przelozenia,ale polosie pasuja stare do dyfra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coupety? rsy? cos za bogato chyba

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:48 ----------

a... nie zajarzyłem ;] q7mki touaregi itp itd itd itd itd itd

Q7 było tam wymienione a Touareg i Cayenne mają sprzęgło wielopłytkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni torsen

90c5a4bd4855b307_zps08ecc210.jpg

5df1d11bebc84255_zps9b43ee21.jpg

52da8cbbdd5b346b_zpsde9f5cf6.jpg

Golf 1,8t denisa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na Quaifa ale moge sie mylic :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dobra firma:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sama zasada co w dyfrze, czytajcie wsio a nie pytacie co 3 strony ciagle o to samo i sie robi 3x wiekszy balagan :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przod tez go wrzucisz tylko roboty jest troche wiecej przy przerobce samego Torsena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak a jak z oponami np w starych audi c3 80 b3 z blokadą nie, jeśli koła równomiernie sie obracają i wiadomo na zakrętach np lewe pokonuje więcej a prawe mniej wewnętrzna/zewnętrzna nie zdziera potem opon po takim zabiegu z torsenami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj o Torsenie

Naped jest zawsze przenoszony na dwa kola bez wzgledu na to czy auto jedzie prosto lub skreca

Przy 100% blokadzie nie ma mozliwosci skrecania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak a jak z oponami np w starych audi c3 80 b3 z blokadą nie, jeśli koła równomiernie sie obracają i wiadomo na zakrętach np lewe pokonuje więcej a prawe mniej wewnętrzna/zewnętrzna nie zdziera potem opon po takim zabiegu z torsenami ?

Nie zdziera kolego, po to jest właśnie torsen, który nie jest blokadą 100%. Jak myślisz jak to działa w seryjnych a4 quattro gdzie torsen jest jako mechanizm centralny? Przecież koła z przodu jadą też więcej niż z tyłu :decayed: i opony dają radę :wink:

---------- Post dopisany at 09:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ----------

Kolego poczytaj o Torsenie

Naped jest zawsze przenoszony na dwa kola bez wzgledu na to czy auto jedzie prosto lub skreca

Przy 100% blokadzie nie ma mozliwosci skrecania

Nie przesadzaj :tongue4: Oczywiście że jest tylko jedno koło jedzie poślizgiem, albo i dwa :naughty: Fakt faktem że na twardej nawierzchni skręcanie jest utrudnione zwłaszcza jeśli zablokowany jest przód :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrujemy tutaj nawierzchnie ktora zdziera opone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak da się skręcić. Mając torsena opona nie zużyje się bardziej niż mając otwarty dyfer, mając blokadę 100% zużyjemy oponę dosyć mocno :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie napiety to zaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie napiety to zaden problem

Co się pod tym kryje? Żeby go "napiąć" w moim rozumieniu trzeba by ruszyć delikatnie wiec jak tu mówić o LC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na szrocie i jest v8 3.6Q pytałem za ile torsen do oddania odpowiedz mnie zdziwiła 150zł więc bez wahania nabyłem :) lecz w planach mam szczep skrzyni na DQT i dlatego pytanie czy wkładać go w dyfer od 1.9 czy od 2.5 więc chyba sprawa jasna :) poszukuje teraz audi a4 b5 2.5tdi Quattro za tani pieniądz :D Oj będzie zabawy na letnie długiee... popołudnia :D

To jak za darmo żeś trafił :]

Nie masz gdzieś jeszcze na szrocie V8 ??:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła jeszcze jedna sztuka.

Ktos chętny na SWAPa ????

---------- Post dopisany 19-02-2014 at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany 15-02-2014 at 22:02 ----------

Dzisiaj wpadł taki cudak :grin:

20140219_150655.jpg

20140219_150702.jpg

Ten z lewej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...