Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wal od 6b jest znacznie krotszy,skrzynia dluzsza i ciezsza,dyfer jak koledzy pisali ma inne przelozenia,ale polosie pasuja stare do dyfra

Opublikowano
coupety? rsy? cos za bogato chyba

---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 18:48 ----------

a... nie zajarzyłem ;] q7mki touaregi itp itd itd itd itd itd

Q7 było tam wymienione a Touareg i Cayenne mają sprzęgło wielopłytkowe

Opublikowano

Przedni torsen

90c5a4bd4855b307_zps08ecc210.jpg

5df1d11bebc84255_zps9b43ee21.jpg

52da8cbbdd5b346b_zpsde9f5cf6.jpg

Golf 1,8t denisa:wink:

Opublikowano
  • Autor

Wyglada na Quaifa ale moge sie mylic :eusathink:

Opublikowano
  • Autor

Tez dobra firma:kox:

Opublikowano

Czekajcie to znaczy że do przodu też można jeszcze jednego dołożyć ? :whistling: Od jakich aut pasuje ? tak jak tył z v8 ?

Opublikowano

ta sama zasada co w dyfrze, czytajcie wsio a nie pytacie co 3 strony ciagle o to samo i sie robi 3x wiekszy balagan :whistling:

Opublikowano
  • Autor

Na przod tez go wrzucisz tylko roboty jest troche wiecej przy przerobce samego Torsena

Opublikowano

No tak a jak z oponami np w starych audi c3 80 b3 z blokadą nie, jeśli koła równomiernie sie obracają i wiadomo na zakrętach np lewe pokonuje więcej a prawe mniej wewnętrzna/zewnętrzna nie zdziera potem opon po takim zabiegu z torsenami ?

Opublikowano
  • Autor

Kolego poczytaj o Torsenie

Naped jest zawsze przenoszony na dwa kola bez wzgledu na to czy auto jedzie prosto lub skreca

Przy 100% blokadzie nie ma mozliwosci skrecania

Opublikowano
No tak a jak z oponami np w starych audi c3 80 b3 z blokadą nie, jeśli koła równomiernie sie obracają i wiadomo na zakrętach np lewe pokonuje więcej a prawe mniej wewnętrzna/zewnętrzna nie zdziera potem opon po takim zabiegu z torsenami ?

Nie zdziera kolego, po to jest właśnie torsen, który nie jest blokadą 100%. Jak myślisz jak to działa w seryjnych a4 quattro gdzie torsen jest jako mechanizm centralny? Przecież koła z przodu jadą też więcej niż z tyłu :decayed: i opony dają radę :wink:

---------- Post dopisany at 09:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:23 ----------

Kolego poczytaj o Torsenie

Naped jest zawsze przenoszony na dwa kola bez wzgledu na to czy auto jedzie prosto lub skreca

Przy 100% blokadzie nie ma mozliwosci skrecania

Nie przesadzaj :tongue4: Oczywiście że jest tylko jedno koło jedzie poślizgiem, albo i dwa :naughty: Fakt faktem że na twardej nawierzchni skręcanie jest utrudnione zwłaszcza jeśli zablokowany jest przód :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Rozpatrujemy tutaj nawierzchnie ktora zdziera opone

Opublikowano

To i tak da się skręcić. Mając torsena opona nie zużyje się bardziej niż mając otwarty dyfer, mając blokadę 100% zużyjemy oponę dosyć mocno :grin:

Opublikowano

jak torsen zamontowany w FWD zniesie starty z LC?

Opublikowano
  • Autor

Jak bedzie napiety to zaden problem

Opublikowano
Jak bedzie napiety to zaden problem

Co się pod tym kryje? Żeby go "napiąć" w moim rozumieniu trzeba by ruszyć delikatnie wiec jak tu mówić o LC?

Opublikowano
Byłem dziś na szrocie i jest v8 3.6Q pytałem za ile torsen do oddania odpowiedz mnie zdziwiła 150zł więc bez wahania nabyłem :) lecz w planach mam szczep skrzyni na DQT i dlatego pytanie czy wkładać go w dyfer od 1.9 czy od 2.5 więc chyba sprawa jasna :) poszukuje teraz audi a4 b5 2.5tdi Quattro za tani pieniądz :D Oj będzie zabawy na letnie długiee... popołudnia :D

To jak za darmo żeś trafił :]

Nie masz gdzieś jeszcze na szrocie V8 ??:P

Opublikowano
  • Autor

Wpadła jeszcze jedna sztuka.

Ktos chętny na SWAPa ????

---------- Post dopisany 19-02-2014 at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany 15-02-2014 at 22:02 ----------

Dzisiaj wpadł taki cudak :grin:

20140219_150655.jpg

20140219_150702.jpg

Ten z lewej :wink:

Opublikowano

od czegos innego?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.