Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

KODY NIE DZIAŁAJĄ W MODELACH B6/B7/B8 to w jakich działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Tak z ciekawości sprawdziłem dzisiaj czy występują jakieś błędy na klimatroniku i pokazało mi dwa błędy:

06.3 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja czasem przerwa

15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana

Pierwszy błąd związany jest z jakimś czujnikiem. Za bardzo nie orientuję się w temacie. który to dokładnie czujnik i za co on odpowiada? jakie mogą być skutki niesprawnego czujnika? czym się objawia

Drugi błąd związany jest z klapą. Domyślam się, że jest ta klapa pod filtrem. Jest ona powiązana z klimatyzacją czy z obiegiem zamkniętym? Nie bardzo wiem po włączeniu jakiej opcji powinna się ona zamknąć bądź otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na kanale 1C-wywaliło takie błędy:

5.3

13.5

6.1

11.7

50.3

15.5

22.1

9.3

7.1

boski chyba nic u mnie nie działa,a miałem wziąć się za naprawę,a teraz to aż boję się myśleć ile to będzie kosztowało.

najpierw pokasuj błędy i zobaczysz co zostanie a potem dopiero zabierać się do roboty,może nie będzie tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby wykasować te błędy muszę podpiąć się pod vaga,a tego nie mogę zrobić.Przy próbie łączenia dochodzi mi tylko do informacji o klimie i koniec.Później wyskakuje komunikat że jest za dużo błędów i się nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, jaką wartość należy podać, żeby mi wyświetliło co się popsuło? (klima nieźle wariuje, para leci z nawiewów i pracuje jak dyskoteka włącza się i wyłącza oraz przy włączeniu to mam może z 20 koni pod maską, że na ekspresówce trzeba do dwójki redukować :kox: )

Czy mam wszystkie wartości po kolei sprawdzać? :shock3:

Podłączałem nawet pod VAGa, ale nie chce mi wykryć klimatronika :( Próbowałem na Tacho, KKL, VAG_pl VWTool, Commander1.4 i innych... Takie jak motor,ecu, airbag itp bez problemu a kilmatronika nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie jak to jest z tymi kodami.

Z tego co widzę są dwa "rodzaje":

1. te z tego tematu,

2. Kody klimatronika - elektroda.pl

Mam problem z gotowaniem się auta, wszystko wydaje się być sprawne, a woda się gotuje. Zacząłem podejrzewać czujnik temp wody (ponoć G62).

Temperatura wody powinna być wskazywana na kanale 49. U mnie na tym kanale pokazuje "0":/ jak to czytać? zaznaczam że wg klimatronika mam kodów właśnie 74 - czyli to to jest w punkcie 2 tego posta.

Czy ten czujnik jest padnięty?

Silnik ADR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na kanale 1C-wywaliło takie błędy:

5.3

13.5

6.1

11.7

50.3

15.5

22.1

9.3

7.1

boski chyba nic u mnie nie działa,a miałem wziąć się za naprawę,a teraz to aż boję się myśleć ile to będzie kosztowało.

Ja miałem zawsze 0.0 czyli chyba bez błędów, po jakimś czasie wyskoczył błąd 11.7. Nie robiłem nic bo wszystko śmigało dobrze i po paru dniach sam zniknął i jest 0.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam błędy na klimie

6.1

7.1

15.5

50.1

Jutro podepnę vaga i je pokasuje ale czy któryś z błędów może być spowodowane tym że z nawiewów gdy jest ustawione na HI leci chłodne powietrze?

*15.5 Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę

*06.1 Temperatura chłodzenia silnika jest wyliczana jeżeli czujnik jest uszkodzony lub nie zainstalowany,

diagnostykę wykonywać tylko powyżej 0 stopni Celsjusza

*07.1 Zaprogramowana właściwa wartość = 0

---------- Post dopisany at 20:14 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

6.1 to chyba ze czujnik cieczy jest do wymiany? z co z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to wszystkie kody służące do odczytu czujników w tym samochodzie ? (min. moje Audi A4 B5 1998 1.9 TDI) Nie mam przy licznikach wyświetlacza komputera pokładowego (http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/zegary_145.jpg), a interesuje mnie wgląd w spalanie, słyszałem od kumpla że właśnie na wyświetlaczu od klimatronica można takie rzeczy ustawić, ale spalania nie widzę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u nie na klimatroniku da sie dojechac do 84c i dodatkowo w 1c pojawia sie błąd 50.3 czy ktoś orientuje sie co to za błąd?

czy błąd 4.4 oznacza uszkodzenie czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko Panowie, u mnie wyskakuje na kanale 1 na przemian 22.1 i 22.3 o co to chodzi gdzie szukać przyczyny, z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia czujnik wysokiego ciśnienia przy skraplaczu ( chłodnica ) stojąc przodem do auta lewa strona schowany pod lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia czujnik wysokiego ciśnienia przy skraplaczu ( chłodnica ) stojąc przodem do auta lewa strona schowany pod lampą

A jak mogę go sprawdzic? Czy tylko podmieniajac na inny? A mam jeszcze jedno pytanie bo nie kreci mi ten wentylator elektryczny. Winny moze byc ten czujnik ze wentylator nie kreci czy przez to ze wentylator nie kreci wywala błąd czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...