Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
3 godziny temu, Darecki8 napisał:

To jest olej jakiś typowo na tor ? Bo podobno takie oleje zmienia się szybciej niż standardowo. Wyprowadź mnie z błędu jeżeli myśle inaczej,ja zmieniam co 10 tys jazda głównie po mieście. 

Możesz zmieniać nawet codziennie

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Oj @Dev ? mogę zmieniać nawet co godzinę. Domyślam się że nie chce Ci się tłumaczyć czegoś po raz setny. Ale nie znam się na olejach. Na forum oil-club tez nic nie wynika,można tylko się nabawić bólu głowy od setek stron materiału. Poza tym ta afera o faworyzowaniu pewnej marki… i skąd tu wziąć jakieś rzetelne wnioski? Przeczytałem o kilku produktach godnych uwagi red line/pennzoil/amsoil i ravenol. Dodam że wcześniej zalewałem liqui moly niby odpowiednik meguina. Natomiast uprzedzając pytanie dlaczego szukam czegoś innego? Bo chce coś na nowszych bazach coś co będzie jeszcze lepiej chroniło silnik szczególnie przy katowaniu na weekendzie. Nie ma co ukrywać,że czasami odstresować się trzeba ? I serio jestem mega wdzięczny za pomoc i okazanie chęci w doborze odpowiedniego oleju pozdrawiam 

Opublikowano
5 godzin temu, Darecki8 napisał:

Bo chce coś na nowszych bazach coś co będzie jeszcze lepiej chroniło silnik szczególnie przy katowaniu na weekendzie.

Byle jakie 5w40 z normą vw 502 będzie wystarczające. Lepiej częściej wymieniać niż lać oleje z hiper dodatkami. Ravenol vst dobry wybór ale jego cena jest wygórowana, z resztą teraz wszystko ma cenę nieadekwatną do tego co daje w zamian :P 

Opublikowano

Dzięki za pomoc,raczej zostane przy tym vst. Natomiast  jeszcze chciałem poruszyć temat płukanki oilsyn/tec2000 czy to wszystko bez różnicy. Ktoś ma jakieś doświadczenia z różnymi płukankami? 

Opublikowano

Jak wymieniasz olej co 10k km to dołóż te 50 zł do oleju, który ma lepsze właściwości czyszczące. Jako pierwsza wymiana po kupnie z niewiadomą historią warto zrobić.

Opublikowano

Co do oleju decyzja już podjęta praktycznie. Kwestia płukanek tylko,czy jakaś chemia jest nie polecana jakieś złe doświadczenia ktoś miał ? Bo jedne są oparte na toulenie inne na technologii estrowej,a to jakieś pochodne nafty. I też jestem zielony w tym temacie. Wiec prosiłbym o jakieś wyjaśnienie czy warto brać droższe płukanki czy bez sensu przepłacać? (Głównie chodzi mi o te płukanki co wymieniłem.)

Opublikowano

ta oliwa będzie dobra i czy ktoś kupował od tego dostawcy?

RAVENOL VST Turbo USVO 5W-40 5L

I też jestem ciekaw jaką płukankę zastosować?

Opublikowano
1 godzinę temu, 44tery napisał:

ta oliwa będzie dobra i czy ktoś kupował od tego dostawcy?

RAVENOL VST Turbo USVO 5W-40 5L

I też jestem ciekaw jaką płukankę zastosować?

ALLEGRO.PL

 

Opublikowano

Oliwa zamówiona w sklepie w Łodzi Ravenol VST 5W-40 5L za 199 zł

dodatkowo RAVENOL ATF CVT 4L za 190 do skrzyni

Mam jeszcze pytanie o filtr oleju bo sprzedawca nie wiedział jaki "mały" czy "duży".

Jaki filtr oleju wybrać?

Opublikowano

Duży. 

Opublikowano
14 godzin temu, 44tery napisał:

Oliwa zamówiona w sklepie w Łodzi Ravenol VST 5W-40 5L za 199 zł

dodatkowo RAVENOL ATF CVT 4L za 190 do skrzyni

Mam jeszcze pytanie o filtr oleju bo sprzedawca nie wiedział jaki "mały" czy "duży".

Jaki filtr oleju wybrać?

duzy, zawsze to wiecej oleju w ukladzie = wolniej bedzie sie starzec :) roznica w pojemnosci ok 0.5l 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć!Jakie są wasze opinie na temat oleju Meguin super leichtlauf 5w40? 

Opublikowano
3 godziny temu, Sweez44 napisał:

Cześć!Jakie są wasze opinie na temat oleju Meguin super leichtlauf 5w40? 

to to samo co LM we fioletowej butelce, tyle, ze taniej. Ogolnie olej calkiem dobry, tym bardziej patrzac na cene i jakosc na tle konkurencji popularnej :)

Opublikowano
6 minut temu, DivaynEays napisał:

to to samo co LM we fioletowej butelce, tyle, ze taniej. Ogolnie olej calkiem dobry, tym bardziej patrzac na cene i jakosc na tle konkurencji popularnej :)

Wcześniej przez długi czas lałem Millersa Trident Longlife tez 5w40 ale ostatnio przy wymianie zdecydowałem się na Meguin,zauważyłem ze sporo osób go poleca więc postanowiłem ze spróbuję czegoś innego :)

Opublikowano
18 godzin temu, Sweez44 napisał:

Wcześniej przez długi czas lałem Millersa Trident Longlife tez 5w40 ale ostatnio przy wymianie zdecydowałem się na Meguin,zauważyłem ze sporo osób go poleca więc postanowiłem ze spróbuję czegoś innego :)

dobra zmiana.

Opublikowano

Co ile wymieniacie olej, czy co 10k km będzie dobrym rozwiązaniem i za każdym razem stosowanie płukanki silnika..? Co sądzicie o oleju Motul 8100 X-cess 5W-40?

Edytowane przez FabianB

Opublikowano
20 minut temu, FabianB napisał:

Co ile wymieniacie olej, czy co 10k km będzie dobrym rozwiązaniem i za każdym razem stosowanie płukanki silnika..? Co sądzicie o oleju Motul 8100 X-cess 5W-40?

Ja wymieniam co 8kk ze względu na to, że mam gaz.
Stosuje płukanki co wymianę, jakoś profilaktycznie :D

Aktualnie mam zalany motul od 4kk i nie narzekam, auto mi odżyło po starym 10w...
Aczkolwiek przy następnej wymianie będę próbował Ravenol ;)

Opublikowano
3 godziny temu, FabianB napisał:

Co ile wymieniacie olej, czy co 10k km będzie dobrym rozwiązaniem i za każdym razem stosowanie płukanki silnika..? Co sądzicie o oleju Motul 8100 X-cess 5W-40?

Plukanka nie zaszkodzi, a interwal u siebie robie 7-10kkm, natomiast co do xcessa to dosyc sredni olej, mozna kupic lepszy olej w nizszej cenie.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Np. jaki?

Opublikowano
45 minut temu, JARO/333/ napisał:

Np. jaki?

eurol super lite 5w40

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.