Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

No więc u mnie już zestaw założony. Koni+Eibach ProKit+RTS wahacze.

Ciężko opisać wrażenia, bo nie za bardzo mam się do czego odnieść. Poprzednie miałem sprężyny S-line 8 kat wagowej (auto 10) do tego amory przód KYB zwykłe/ z tyłu nawet nie wiem co (może jeszcze seria?). Było 66cm, jest 64cm. Podejrzewam, że auto jeszcze usiądzie kilka mm jak wszystko się ułoży.

Na razie zrobiłem tylko 10 km, bo sypnęło śniegiem, że ciężko pojeździć. Jest dosyć komfortowo (Secio też tak stwierdził), wszystko ładnie wybiera i nic nie stuka co najważniejsze.

W przyszłym tyg zrobię z 500 km to coś będę mógł napisać. Po powrocie z ferii jestem umówiony z Seciem na rozluźnienie i ponowne skręcenie wahaczy.

20150130_095916.jpg

20150130_123523.jpg

20150130_140309.jpg

20150130_154549.jpg

IMG_20150130_195958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni amorek nie powinien być odwrotnie założony? To wycięcie w podporze idzie chyba do wewnątrz a u Ciebie jest odwrotnie. Pewnie nie ma to wpływu na pracę sprężyn ale....kto tam wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw, jeszcze jak na razie koza :wink:

Tak jak kolega wyżej napisał, masz źle założone amorki, wycięcie jest by talerz przypadkiem nie otarł się o budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie z wysokością szału nie ma ale spokojnie, za ok 3-4 tyś km się ułoży. Grunt że d*pa nie leży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nim zastanawiam tylko jak to będzie stało na 18 calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze nie powinno być zle ja tez juz zamówiłem sobie taki zestaw spręzyn , a mam 18 felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie amortyzatory ? Ja jeszcze zastanawiam się nad AP Kitem 40/30 :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie amortyzatory ? Ja jeszcze zastanawiam się nad AP Kitem 40/30 :eusathink:

Na razie zakładać będę na amorki seryjne 1BA zobaczę jak to wszystko siądzie .Jeżeli tył będzie siedział za nisko względem przodu to zamontuję amorki orginalne 1BE na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z racji że przygotowuje się do wymiany zawieszenia, mam następujące pytanie. Czy do sprężyn eibach sportline -50 mogę założyć amorki koni 8250 1011, chcialem koni 8240 1185sport ale cena duzo droższa od tych pierwszych. Dziękuję z góry za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do -50mm, tylko te sport (żółte)

A miałem własnie do eibacha sportline zamówić koni str.t. :doh: A jakie jeszcze będą dobre amorki do sportline'a i w cenie mniej więcej koni str.t ?

Edytowane przez tomekSSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne amorki 1BE na przód kosztują 407 zł za sztukę . Uważam ze cena bardzo dobra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

407zł to dobra cena. Nie wiedziałem, że tak tanio, bo wziąłbym to pod uwagę.

U mnie jak na razie na wszystkich kołach wys. 64,5cm na 16". Jest niżej w stosunku do sprężyn 1BE i amorków 1BA ale nie tak nisko jak można by się było spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do do -30 lepiej zalozyc ori 1be tak? Dobrze mysle? Czy sachs o krotkim skoku? (Bo na b8 mnie niestety teraz niestac) juz oczoplasow dostaje od tego czytania[emoji33] i takie pytanko. Czy amortyzatory z quattro pasuja do fwd?

bart[emoji769]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez nosze się z zamiare kupna amortyzatorow mam 1ba i kiedyś kupiłem sprężyny pro kit eibacha -30 i założyłem ale z ori amorami złe się jeździło (Ping pong) i teraz tak szukam co by tu do nich dobrać odpowiedniego nie chce twardo bo mam małe dziecko a chodzi mi o efekt wizualny i w miarę dobre prowadzenie..mechanik poleca mi bilsteina b6 ale czy nie będzie twardo? Są jeszcze inne alternatywy boi może troszkę tańsze a dobre? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez nosze się z zamiare kupna amortyzatorow mam 1ba i kiedyś kupiłem sprężyny pro kit eibacha -30 i założyłem ale z ori amorami złe się jeździło (Ping pong) i teraz tak szukam co by tu do nich dobrać odpowiedniego nie chce twardo bo mam małe dziecko a chodzi mi o efekt wizualny i w miarę dobre prowadzenie..mechanik poleca mi bilsteina b6 ale czy nie będzie twardo? Są jeszcze inne alternatywy boi może troszkę tańsze a dobre? Pozdrawiam

najlepiej BILSTEIN B6 LUB B8 bo to praktycznie to samo :) a twardo nie bd komfort pozostanie na dobrym pozomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to połączenie Eibach Pro Kit + Koni STR T to raczej komfortowa opcja niż sportowa. Zawieszenie super wszystko wybiera, nic nie podskakuje, opony kleją, jedynie w zakrętach trochę za bardzo (jak dla mnie) się wychyla. Ale to na zimówkach 205/16". Na letnich 225/17 powinno być lepiej.

Jeżeli ktoś chce sztywniej, to raczej powinien zainwestować w wersję Sport Kit z Bilsteinami B8.

Edytowane przez kqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...