Opublikowano 15 Kwietnia 20179 l Jak wypuścisz czynnik i będziesz jeździł bez niego to masz bardzo duże szanse na zatarcie sprężarki
Opublikowano 25 Maja 20179 l Pany jak to w końcu jest z tym dławikiem ? ETKA podaje 8E0820177 i jest nawet zdjęcie, że z jednym oringiem: Ale w 2016 wycofano i zastapił go 8E0820177A, który ma już 2 oringi: W katalogach pokazuje np DELPHI TSP0695195 albo NRF 38449... który będzie lepszy ? Bo wychodzi na to, że czy z jednym czy z dwoma oringami są teraz zamienne...
Opublikowano 25 Maja 20179 l Mateusz i czynnik w powietrze Zawsze coś tam się go odzyska na maszynie Dlatego wolałem wcześniej sobie kupić...
Opublikowano 25 Maja 20179 l Ja właśnie jestem po wymianie osuszacza i przy okazji zajrzałem w jakim stanie jest ten dławik. Po wyjęciu okazało się, że jest z jednym oringiem i w stanie nienagannym, tak jakby go ktoś niedawno wymieniał, czyściutki bez najmniejszego zabrudzenia. Czynnik wcześniej odessałem na kombajn a po wymianie osuszacza i wymianie oringów klimatyzacja napełniona na nowo.
Opublikowano 29 Maja 20179 l Takie coś znalazłem w ELSA: "Do modelu roku 2001 montowano przepustnice zabarwione na żółto (średnica otworu / przewężenie 1,54 mm). Od modelu roku 2002 montowane są barwione na czerwono przepustnice (średnica otworu / przewężenie 1,42 mm). Zmiana przepustnicy w przypadku tego samochodu nie powoduje zmiany ilości napełnienia środka chłodniczego R134a." Czyli pomarańczowa DELPHI TSP0695195 1,447/0,057" będzie raczej OK dla aut od 2002r. A to czy jest jeden czy 2 oringi, to już chyba mniej znaczące - tym bardziej, że w ASO wycofano te z 1 -oringiem dopiero w 2016r. Ale skoro zastąpili zaworem z dwoma oringami to musi coś być na rzeczy
Opublikowano 29 Maja 20179 l Dnia 5/25/2017 o 18:25, kamil-vag napisał: Pany jak to w końcu jest z tym dławikiem ? ETKA podaje 8E0820177 i jest nawet zdjęcie, że z jednym oringiem: Ale w 2016 wycofano i zastapił go 8E0820177A, który ma już 2 oringi: W katalogach pokazuje np DELPHI TSP0695195 albo NRF 38449... który będzie lepszy ? Bo wychodzi na to, że czy z jednym czy z dwoma oringami są teraz zamienne... Ja brałem w ASO 2 lata temu i dostałem z 2-oma oringami.
Opublikowano 1 Lipca 20178 l Witam, odświeże temat ,czy miał ktoś przypadek aby po wymianie dyszy dławiącej na NRF wewnątrz auta słyszał jakby wycie przy pracujące klimie (zwiększa się z prędkością obrotową silnika ,najbardziej słychać na wolnych obrotach i przy schodzeniu ze średnich ) .Po podniesienu maski bardzo delikatnie słychać w rejonie dyszy a w kabinie sporo głośniej . Na pewno nie jest to sprężarka po tamtej stronie cisza .
Opublikowano 21 Lipca 20178 l Czy dławik w b6 1.9 tdi awx znajduję się tutaj ? Edytowane 21 Lipca 20178 l przez lowmen
Opublikowano 22 Lipca 20178 l koledzy jak mam dziurawą chłodnicę klimy to i tak czynnik uciekł prawda? więc osuszacz mam do wymiany, chłodnicę, dławik, czy powinienem jeszcze coś wymienić w układzie? chciałbym zrobić to sam bo w warsztacie zawołali 1150zl za naprawę, tylko nie wiem jak z tym osuszaczem, jeżeli go wymienię to najlepiej od razu jechać do warsztatu gdzie mi nabiją klimę tak? a co z tym olejem który został w układzie?
Opublikowano 22 Lipca 20178 l Jeszcze oringi na przyłączach warto wymienić. Osuszacz montujesz jako ostatni, tylko warto by zaraz jechać na odessanie próżnią - wtedy też wyciąga wilgoć z układu. Jak warsztat dobry to będą wiedzieć ile oleju dodać na nowy osuszacz.
Opublikowano 31 Lipca 20178 l witam. w przzyszlym tyg bede robil full klime z osuszaczem i dlawikiem. teraz mam pyt w opisie sa 2 oringi o nr 4E0260749C te oringii przychodza do osuszacza?
Opublikowano 10 Sierpnia 20178 l dziś wymieniałem chłodnicę klimy i osuszacz, z tym ostatnim jest duży problem w bex bo tam jest intercooler i zasłania śruby od przewodów, które wchodzą do osuszacza, trzeba odkręcić podstawę lampy żeby ułatwić sobie dostęp, następnie przewód wejściowy wtedy można przesunąć w dół osuszacz i będzie w miarę dobry dostęp do śruby przewodu wyjściowego. Przy skręcaniu robimy w odwrotnej kolejności. Nie ściągałem intercoolera bo w sumie nie wiedziałem za bardzo jak a i zabawy by było chyba sporo.
Opublikowano 13 Października 20178 l Witam, mam pytanie mam osuszacz klimy ze śrubami M8 i teraz ma pytanie, które oringi do niego idą???
Opublikowano 27 Kwietnia 20188 l Witam, czy dane ze spisu oringów z ETki z pierwszego postu będą takie same jak dla BFB 2004 rok ? Chodzi mi o oringi przyłączy przewodów do skraplacza
Opublikowano 28 Kwietnia 20188 l 9 godzin temu, dex1991 napisał: Witam, czy dane ze spisu oringów z ETki z pierwszego postu będą takie same jak dla BFB 2004 rok ? Chodzi mi o oringi przyłączy przewodów do skraplacza TE SAME 3 RODZAJE
Opublikowano 6 Czerwca 20188 l W dniu 11.06.2014 o 21:01, biggman napisał: Podsumowanie: biggman napisał: W związku że zabrałem się w swoim aucie za przegląd klimy zostawię tu kilka pomocnych informacji dla reszty forumowiczów Jeżeli chodzi o wymianę osuszacza jest kilka szkół. Jedni piszą żeby nie wymieniać, jeśli układ nie był rozszczelniony. Drudzy zalecają tak jak w ASO wymianę co 2 lata. Wydaje mi się że prawda jest po środku i warto od czasu do czasu wymienić osuszać. Wyciąga on wilgoć z układu a zatem chroni sprężarkę. Układ klimatyzacji nie jest w 100% szczelny, zatem osuszacz z czasem się zużywa, a kulki w nim zawarte pęcznieją. Osuszacze występowały w 2 rodzajach. 1. Dla aut nr VIN do 8E-3-285000 NR OEM: 8E0820193C zmieniony na 8E0820193R Zamiennik HELLA/BEHR numer: 8FT351 197-761 Cena około 80-90zł 2. Dla aut nr VIN od 8E-3-285001 NR OEM: 8E0820193P Zamiennik HELLA/BEHR numer: 8FT351 198-771 Cena około 80-90zł Do tego warto kupić w ASO oringi 2szt. Cena około 2zł, według ETKI były 3 rodzaje:7H0820749 do 8E-2-3500008E0260749A od 8E-2-350001 do 8E-3-2850004E0260749C od 8E-3-285001 Przy okazji warto wymienić zawór rozprężny/dyszę dławika nr OEM: 8E0820177 plus oring OEM: 8E0260749. Dławik pełni funkcję filtra, jeżeli na starym dławiku znajdziecie sporo opiłków może to być znak o kończącej się sprężarce. Zamiennik HELLA/BEHR 8UW351 233-091 (kolor żółty 0.062"/1,574mm). Cena około 8zł. Był też zamiennik HELLA/BEHR ale już nie widzę go w ofercie 8UW351 233-141 (kolor pomarańcz 0.057"/1,448 mm). Cena około 10zł. kamil-vag napisał: Takie coś znalazłem w ELSA: "Do modelu roku 2001 montowano przepustnice zabarwione na żółto (średnica otworu / przewężenie 1,54 mm). Od modelu roku 2002 montowane są barwione na czerwono (pomarańczowo) przepustnice (średnica otworu / przewężenie 1,42 mm). Zmiana przepustnicy w przypadku tego samochodu nie powoduje zmiany ilości napełnienia środka chłodniczego R134a." ETKA podaje numer dyszy rozprężnej 8E0820177 i jest nawet zdjęcie, że jest ona z jednym oringiem: Ale w 2016 wycofano dyszę z jednym oringiem i zastąpiono ją nr 8E0820177A, która ma już 2 oringi: Tu macie spis przyłączy i oringów dla VINu powyżej 8E-3-285 001: Klima A4 B6 - Przyłącza - Oringi.pdf Autor postu napisał: Witam. czeka mnie nabijanie i odgrzybianie klimy bo juz 2 lata nie byla robiona..i mam pytanie ogolnie auto posiadam 4,5 roku i jesczze nie wymienialem osuszacza i dławika. lepiej wymienic to i to przed nabiciem i miec nowe czy nie ma koniecznosci wymieniania tego? pozdrawiam Kulki sorbentu zawartego w osuszaczu nie puchna, co najwyzej wycierajac sie o siebie moga spowadowac zatkanie drobnych kanałow gdzie płynie czynnik(skraplacz) ale nie zawsze, nie nalezy stosowac najtanszych zamienikow produkcji chinskiej
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto