Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki płyn do układu wspomagania ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie, zlej co sie da i zalej nowy

Opublikowano

Maglownica najprawdopodobniej od nowości tj 96 rok, ta sama i raczej nie było przy niej nic nigdy grzebane. Czy w takim przypadku zalać płyn ORI G004000M2, czy lepiej Total LHM? Dodam, że pompa chodzi cicho, wycieków żadnych nie ma. Jedyny problem to słabsze wspomaganie po rozgrzaniu układu w upały.

Edytowane przez serko

Opublikowano

obojetne oby zielony mineral

Opublikowano

Przecież ORI G004000M2 to zielony syntetyk, dlatego pytam. Dwa dni temu zalałem zielony mineralny SWAG i nie jestem zadowolony, więc chyba nie jest to obojętne.

Edytowane przez serko

Opublikowano

Swag czy Febi jak by tego nie zwał to lipa.

lej LHMa

Opublikowano

Swag czy Febi jak by tego nie zwał to lipa.

lej LHMa

Dzięki Dev za konkretną odpowiedź.

Opublikowano

Swag czy Febi jak by tego nie zwał to lipa.

A dlaczego tak twierdzisz?

Dziesiątki tysięcy aut na tym jeżdzi, a nie setka!!! i nie narzekają,

Edytowane przez beny2303

Opublikowano

Dev już kiedyś mi pomógł z problemem i mam do niego zaufanie. Jeśli pisze, że SWAG lipa i mam lać LHM to nie widzę potrzeby go pytać dlaczego.

Opublikowano

Swag czy Febi jak by tego nie zwał to lipa.

A dlaczego tak twierdzisz?

Dziesiątki tysięcy aut na tym jeżdzi, a nie setka!!! i nie narzekają,

Swag czy Febi jak by tego nie zwał to lipa.

A dlaczego tak twierdzisz?

Dziesiątki tysięcy aut na tym jeżdzi, a nie setka!!! i nie narzekają,

A ty narzekasz jak nie boli cie?wsio jest do czasu.skoro w lhm daje rady w ukladzie citroena gdzie uklad jest wiekszy to spokojnie da rady u nas.kto widzial oba plyny wie sam co lac.
Opublikowano

Swag czy Febi jak by tego nie zwał to lipa.

A dlaczego tak twierdzisz?

Dziesiątki tysięcy aut na tym jeżdzi, a nie setka!!! i nie narzekają,

Wszystkie oleje mineralne musza spelniac okreslone normy. Swag, Febi, ori itd itp.

wiele lat temu bylem (i nadal jestem) zagorzałym fanatykiem citroenow na hydropneumacie a mialem ich kilkanascie: DSa, BXy, XMy i Xantie.

przerobilem wszystkie mozliwe mineralne plyny: Febi, SWAG, Castrol, Delphi, Comma, Ferodo, Ate i ch.... wie co tam jeszcze po drodze było. I tylko oryginalny LHM dawał sobie rade z ukladem, nic sie nie zacieralo, yebało a tam plyn jest w ukladzie kierowniczym, hamulcowym i w zawieszeniu. Wyglada to troche jak uklad krwionośny u czlowieka.

podstawa to dokladnie wyplukac uklad, wszystko przemyć benzyną ekstrakcyjna, osuszyc i cieszyc sie jazdą nie zapominajac ze trzeba wymieniac go co 2 lata lub 60 tkm, a jak jest kazdy wie. Niektórzy nigdy tego nie robili a potem płacz.

Dev już kiedyś mi pomógł z problemem i mam do niego zaufanie. Jeśli pisze, że SWAG lipa i mam lać LHM to nie widzę potrzeby go pytać dlaczego.

LHM owszem ale tylko ori citroen firmy Total

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Zakupiłem Total LHM Plus w zielonej butelce z logo Citroena , rozumiem, że o tego chodzi?

Opublikowano

Ja jeżdżę już 5 lat na ATF IID czerwony i nic się nie dzieje, zadnych wyciekow ,nawet lzej kiera chodzi, jest troszkę gęściejszy i ma większą lepkość od ori plynu.

Opublikowano

Zakupiłem Total LHM Plus w zielonej butelce z logo Citroena , rozumiem, że o tego chodzi?

Tak
Opublikowano

Wymieniłem płyn. Jakiś czas było dobrze i problem powrócił, dodatkowo zaczęło trzeszczeć przy ruchach kierownicą na postoju. Po rozgrzaniu układu kierownica przestaje odbijać i sprężynuje. Zaczynam skręcać na postoju, koła stoją w miejscu i kierownica sprężynuje i wraca. Dopiero po obrocie powyżej 15 stopni następuje trzask i obrót kół. Pompa chodzi cicho cały czas, nic nie wyje. Płynu nie ubywa, nie pieni się. Wrażenie jest takie jakby rozgrzany magiel puchł i się zacinał.

Opublikowano

Pisze w tym wątku już kolejny raz. Zalewajcie orginalny plyn G004000M2. Ja zalałem juz miesiac temu , i nic sie nie dzieje.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wspomaganie działa miodzio. Problemem był zatarty sworzeń dolnego przedniego wahacza.

Opublikowano

Dev, pewnie Ty będziesz wiedział. Większość tutaj pisze o ciężko chodzącej kierownicy albo wyciu pompy, a u mnie problem jest inny - przy maksymalnym skręcie jak zaczynam jechać słychać trzeszczenie/obcieranie, dość szybkie i piskliwe. Myślisz że w tej sytuacji warto próbować z wymianą płynu czy szkoda nowego płynu na to i już jakiś element jest do wymiany?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie, muszę wymienić płyn na lepszy ponieważ mam zalany jakiś orlen oil za 15 zł za litr i mruczy przy skręcaniu, wymieniając płyn na oryginalny macie na myśli któryś z tych? http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=+G004000&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-uni-1-3-0827

Edytowane przez Adrian94

Opublikowano

Tak G400, trzeba przyznać że ceny nawet dobre bo w aso po 80 śpiewali.

Opublikowano

Zamówiony, zobaczymy czy pomoże wymiana, jeżeli nie to wymiana pompy czeka bo obawiam się że dostała po d*pie po tym jak chciałem dojechać do domu po tym jak pękł mi przewód i uciekł płyn ;/ Tak na marginesie za zakucie przewodu który idzie od pompy do magla zapłaciłem 30 zł i konkretnie jest zrobione, za używkę wołali 50 zł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.