Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety 1BV to nie jest komfortowe zawieszenie, jeżeli nie masz dobrych dróg wokół domu, to będziesz rozczarowany, że tak twardo... Na ten moment jeszcze grzebią kanalizę u mnie na wsi i jest wręcz tragedia poruszać się na tych 18...

Miedzy 17 a 18 nie było jakiejś mega zauważalnej różnicy... 

Jednak wszystko rekompensuje się w trasie, na autostradzie itd... Auto trzyma się drogi pewnie, łuki pokonuje idealnie... No i wiadomo, im większa felga, tym lepiej to auto się prezentuje... 

Co do 16, to tak, jak założę zimę, to odrazu auto robi się mniej stabilne na zakrętach itd... Ale za to przyjemniej się pokonuje nierówności... 

Także są plusy i minusy tego zawieszenia i większych felg... 

Gdzieś po głowie mi chodzila zmiana na 17" wklęsłe z b8/a5...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Co do 16, to tak, jak założę zimę, to odrazu auto robi się mniej stabilne na zakrętach itd... Ale za to przyjemniej się pokonuje nierówności... 

Także są plusy i minusy tego zawieszenia i większych felg... 

Gdzieś po głowie mi chodzila zmiana na 17" wklęsłe z b8/a5...

Na zimę mam u siebie 215/50 17" i jest całkiem przyjemnie, w miarę jeszcze koło wygląda w B6 a i komfort też jest  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie,dla mnie i tak 1BV w porowaniu do A3 na gwincie a potem kicie jest to dość komfortowe,pomijajac fakt ze w A3 przez 4lata przychaczyłem raz dokladka,a A4 mam 3 miesiace i juz kilka razy sankami poszurałem :chytry:

Powiedz jeszcze czy zauwazalnie wiecej ropki żre na tych 18 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważalnie? Już się przyzwyczaiłem, że mój AVF pali średnio 6.2 - 6.8 na 100 w trybie mieszanym, jakoś tym się zbytnio nie przejmuje czy to lato czy to zima... 

Chcę jeździć Eco, wsiadam w Daily Polo 1.9TDI i tam spokojnie schodzę do 4.8-5.5l... A A4 ma po prostu za***rdalać ?

Jeszcze na początku jak go kupiłem spalanie było niższe, ale dokładanie dodatkowych odbiorników energii, zwiększenie mocy i grzebanie przy nim podniosło spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wynik. Mi łyka ponad 7 w mieszanym na 16" ale zabiegu w stylu regulacja PD jeszcze przede mna,a to tez sporo robi...

Pytam z ciekawośći bo w niektorych autach wieksza felga to nawet +1l do spalania z ciekawosci

Tez do roboty sie tłucze innym autem,a A4 traktuje jako obiekt do pogrzebania,i nocnej jazdy bez celu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobne spalanie jak Kamil ,koło 18 ,silnik seria +skrzynia hck,powyżej 7l chyba nigdy niebyło,nogi lekkiej nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem SKP i co ? 

124097862_2502299190071472_3456999553294401913_n (1).jpg

I nic.... :grin: wszystko OK z podstawowych spraw, także sobie nie pogrzebie zbytnio przy aucie hehe

Ale to dobrze, bo teraz pochłonięty jestem całkowicie budową ;)

Pozdro dla Was chłopaki w tych ciężkich czasach, zdrowia i wytrwałości przede wszystkim ! ! !

W styczniu stuknie 5 lecie posiadania złomka to się odezwę z jakimś podsumowaniem może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Pozdro dla Was chłopaki w tych ciężkich czasach, zdrowia i wytrwałości przede wszystkim ! ! !

Wzajemnie! 

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

W styczniu stuknie 5 lecie posiadania złomka to się odezwę z jakimś podsumowaniem może ;)

Dorzuć quattro na rocznicę. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, george napisał:

Dorzuć quattro na rocznicę. :D 

w tych czasach to 1/3 wartości auta prawie :D 

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 3r4 napisał:

w tych czasach to 1/3 wartości auta prawie :D 

Swoje kosztuje, ale wiele rzeczy jest zrobione. Jednym zdaniem: wie co ma. ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, george napisał:

Swoje kosztuje, ale wiele rzeczy jest zrobione. Jednym zdaniem: wie co ma. ;)

w sensie co wie co ma? Kupuje graty do swapa i nie ma pewności przy niczym, od pompy paliwa, przez całe tylne zawieszenie, wał, skrzynia, półosie i płaci 1,5-2 za sprzęt i koło 2-2.5 za robociznę. Ja się trochę wyleczyłem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  mogło być inaczej Kamil . :thumbup1:

Wóz prezenci się znakomicie i dopieszczony jak mało który. :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 3r4 napisał:

w sensie co wie co ma? Kupuje graty do swapa i nie ma pewności przy niczym, od pompy paliwa, przez całe tylne zawieszenie, wał, skrzynia, półosie i płaci 1,5-2 za sprzęt i koło 2-2.5 za robociznę. Ja się trochę wyleczyłem :P 

W kontekście auta. Kupno innego z seryjnym quattro to niewiadoma. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 5 lat temu, w styczniu 2016r zakupiłem moją A4.

Dowód otrzymałem 05.01.2016r.

To była długa, pracowita i kosztowna droga, żeby auto wyglądało i jeździło jak jeździ ;)

Wiele się od tego czasu nauczyłem o marce, o TDI, o VCDS itd... dziś można powiedzieć, że sporo człowiek wie, auto nie widuje mechanika, wszystko ogarniam sam i to mi przysparza ogromną dumę....

Lubię pomagać tu na forum, doradzać, nie bunkruje wiedzy dla siebie, staram się nią dzielić w każdej dziedzinie...

W tym czasie zyskałem na forum wielu znajomych, z wieloma osobami pisze na co dzień na messengerze. 

Cieszę się, że wybrałem A4, że trafiłem na to forum i mogę je dzielić razem z Wami. 

Dzięki wszystkim za wsparcie w temacie, bo pisanie postów dla samego siebie było by nudne...

Myślę, że auto chyba dostanie dożywotkę u mnie, bo na dzień dzisiejszy z takim wkładem nie ma sensu tego oddawać... 

Zrobiło ze mną trochę Europy, wozi koło domu, na razie bez większych awarii...

Tu porównanie, jedno z 1 zdjęć do wyglądu obecnego:

2016r

_DSC0128.JPG

2020r

received_772365176883649.jpeg

received_840582190014152.jpeg

A4 klub + B6 Division ;)

received_828616447946626.jpeg

received_380867876625188.jpeg

No i wpadł chromowany znaczek na koniec 2020 :P

Pozdrawiam Wszystkich i Najlepszego w Nowym 2021 Roku !!!

 

Przy okazji dotarł dziś kalendarz, no i złapałem się miejscem na MAJ

 :wub:

IMG_20210105_172357.jpg

  • Pomoc techniczna 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko! Widać że mnóstwo czasu, pieniędzy i serca w nie włożyłeś, ale aktualny stan wzbudza zachwyt niejednej osoby i to jest chyba najlepsze. Bezawaryjności i powodzenia w dalszych modach! :drinks:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogratulować i powodzenia w dalszych modach :D ja o swojej A4 też mówiłem że dożywotnio ze mną zostanie ale wylatuje na kopach w niedługim czasie bo mam go dość :D 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...